Kubuś - soki

Dane o produktach otrzymane bezpośrednio od ich producentów.

Moderator: Moderatorzy

magda74
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt 03 mar, 2006 21:33
Lokalizacja: Katowice

Post autor: magda74 »

Moje dziecko dostaje biegunki po Kubusiu jeśli pije codziennie 1-2 butelki (te małe oczywiście) przez załózmy tydzień. Dlatego nie jestem pewna czym to zagęszczone.
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

soki

Post autor: vixi »

a może jakiś owoc mu szkodzi a nie to czym jest zagęszczony - to przejdź na smakusie o ile pamiętam na nich pisze że są bezglutenowe...jeszcze się dowiem i ci napiszę...
magda74
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt 03 mar, 2006 21:33
Lokalizacja: Katowice

Post autor: magda74 »

hmmm sama juz nie wiem. Przeszliśmy na bobovite i gerbera. Jest bezpieczniej :D ....ale dzięki
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

Soki przecierowe typu Kubuś zawierają dość dużą ilośc błonnika, a ten ma właściwości przeczyszczające (zwłaszcza w przypadku wrażliwych jelit). Takiego działania nie wykazują soki klarowane, jak Gerber. Może tu leży przyczyna? :roll:
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
magda74
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt 03 mar, 2006 21:33
Lokalizacja: Katowice

Post autor: magda74 »

Też tak właśnie zaskoczyłam wczoraj. Zwracam honor producentom Kubusiów :)
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

soczki

Post autor: vixi »

ja najchętniej kupuję właśnie smakusie bo pzynajmniej tej firmie chciało się oznaczyć produkt, który jest bezglutenowy i według mnie powinien być taki obowiązek i już ... dlatego chcąc uchonorować tą firmę kupuję głównie te soczki. pozdrawiam
Awatar użytkownika
Asia S.
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 313
Rejestracja: ndz 20 mar, 2005 21:57
Lokalizacja: Radom

Post autor: Asia S. »

Mój lekarz był jednak sceptyczny w sprawie soków, powiedział , że najlepiej jednak robić samemu. Wiem, że jest to czynność czasochłonna, ale przy dzisiejszej technologii sokowirówki i te sprawy) najlepiej być pewnym na 100%, że nic niedozwolonego nie dołożyli.
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

brawo

Post autor: vixi »

i tu masz oczywiście całkowitą rację. Ja też często robię sobie soczki a najczęściej latem robię owocowe przetwory, zagęszczone soki z owoców własnej roboty, kompociki, konfiturki, dżemy, i inne różności. Popieram własny wyrób bo jest najpewniejszy.
bristo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: ndz 25 sty, 2004 11:57

Post autor: bristo »

Ja też mam kłopoty ze zgagą po wypiciu Kubusiów a po innych nie. Bardzo dziwna sprawa.

Bristo
Awatar użytkownika
tyqua
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: wt 30 maja, 2006 13:24
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: tyqua »

Z tymi Kubusiami to chyba inna sprawa - moja siostra reaguje podobnie (ból brzucha np.), choć jest glutenowa. :)
Awatar użytkownika
Jola-Gabrysia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 133
Rejestracja: czw 08 sty, 2004 07:13
Lokalizacja: LUBLIN

Post autor: Jola-Gabrysia »

ha ha :D może jej chiński kwasek cytrynowy szkodzi
Awatar użytkownika
salcia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 253
Rejestracja: pt 08 paź, 2004 21:16
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: salcia »

Jeśli chodzi o soki-jest w ich składzie syrop glukozowy lub glukozowo-fruktozowy.W Kubusiach i Pysiach.Moje zaskoczenie jest pozytywne ,do pewnego momentu podawałam córce te soki.Ale w pewnym momencie doczytałam skład a poza tym córka dostała okropnego uczulenia głównie na plecach i odstawiłam te soki.Tym bardziej mnie cieszy szersza oferta dla niej.
Mama 26-letniej Moniki,córka chora praktycznie od urodzenia.Zdiagnozowana celiakia 2004 r.wrzesień/październik.12 lat zabiegów o zdrowie dziecka...
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

kurcze jestem przerażona tym co mówicie - mi nigdy nic nie było po żadnym soku ani w dzieciństwie ani teraz...życzę dużo siły...
dorota krypa
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 227
Rejestracja: wt 04 paź, 2005 12:15

Post autor: dorota krypa »

Tak w ogóle jak ktoś jest wrażliwy na surowe soki to mogą się zdarzać komplikacje u dzieci. Ja swoim dzieciom w okresie letnim i nie tylko robiłam herbatkę z mięty i melisy i nie było problemów z brzuszkami. Po prostu jak tylko zauważyłam że soczki nie wychodzą im na dobre to dawałam herbatkę. Zwłaszcza jest to najlepsze dla mniejszych dzieci.(oczywiście mogą to pić i dorośli i na pewno nie zaszkodzi) Można ugotować kompot z jabłek . Jest bardzo dobry na dolegliwości żołądkowe. :lol:
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

dorota krypa pisze:Tak w ogóle jak ktoś jest wrażliwy na surowe soki to mogą się zdarzać komplikacje u dzieci
może własnie tak ale chyba nie chodzi o glutenowość soków tylko o wrażliwość na dane owoce. prawda?
"...żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi - bo nie jesteś sam. Niech dobry Bóg zawsze cię za rękę trzyma..."
ODPOWIEDZ