Piwo bezglutenowe Neumarkter Lammsbrau

Dane o produktach otrzymane bezpośrednio od ich producentów.

Moderator: Moderatorzy

sssylwek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt 02 wrz, 2008 05:27
Lokalizacja: Warszawa

Piwo bezglutenowe Neumarkter Lammsbrau

Post autor: sssylwek »

Browar Neumarkter Lammsbrau produkujący wyłącznie piwa ekologiczne wprowadził na polski rynek jęczmienne piwo bezglutenowe dostępne w sklepach ekologicznych (np. Organic Farma Zdrowia, Green Way Market, Biotanika) oraz wybranych delikatesach (np. Piotr i Paweł).

Gluten odciągany jest z piwa na końcowym etapie produkcji.

Objętość piwa to 330 ml. Butelka na polskim rynku niestety bezzwrotna.
Ostatnio zmieniony pt 12 gru, 2008 12:59 przez sssylwek, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
widzialem_jeza_cien
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 70
Rejestracja: śr 09 lip, 2008 20:35
Lokalizacja: Polska

Post autor: widzialem_jeza_cien »

:gitara: :564: :drunk: :gitara: :D :D :D :D :D
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Dobrze, że moja Kasia taka mała jest ;)
Chyba żadnego z tych sklepów nie ma w moim mieście...
Awatar użytkownika
Nastka
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 638
Rejestracja: czw 29 sty, 2004 01:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Nastka »

Rafal_tata pisze:Chyba żadnego z tych sklepów nie ma w moim mieście...
A jednak jest ;) - Organic Farma Zdrowia w Galerii Krakowskiej i Plazie: http://www.organicmarket.pl/
Obrazek
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Nastka pisze:A jednak jest ;) - Organic Farma Zdrowia w Galerii Krakowskiej i Plazie: http://www.organicmarket.pl/
A faktycznie, teraz kojarzę, ale i tak Kasi nie kupię :) Kasia za mała, a ceny BG wyższe niż w innych sklepach.
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piwo bezglutenowe

Post autor: Magdalaena »

Jakoś mi się nie chce wierzyć.
Znalazłam stronę browaru, ale może ktoś lepszy z niemieckiego na nią zerknie ?
http://www.lammsbraeu.de/index.php?id=4 ... a1b94197da
Piwo ma nazwę bezglutenowe i znak przekreślonego kłosa, więc chyba ktoś to sprawdził.

Generalnie piszą, że robią to piwo jak zwykłe (a nie z kukurydzy czy prosa) , ale potem usuwają z niego gluten. Pierwszy raz o czymś takim słyszę.
Piszą też, że gotowy produkt nie ma glutenu, ale obawiam się, że to może być tak jak ze zwykłymi piwami, które (jak już ktoś pisał na forum) teoretycznie schodzą poniżej granicy z CA, ale to dlatego, że są "rozwodnione".
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Awatar użytkownika
Nastka
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 638
Rejestracja: czw 29 sty, 2004 01:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Nastka »

Kupiłam dzisiaj w Poznaniu owe bezglutenowe piwo w Organicu w Starym Browarze, trzymam je w ręce. Kosztowało mnie 8.50 ;)
Zainteresowanym napiszę co napisał dystrybutor piwa na Polskę na etykiecie:
Mamy zaszczyt zaprezentować Państwu pierwsze bezglutenowe piwo ekologiczne na polskim rynku. Dzięki nowatorskiej metodzie browarowi Neumarkter Lammsbrau udało się usunąć zawarty w jęczmieniu gluten, zachowując przy tym naturalny i tradycyjny smak piwa typu Pilsner. Gluten z piwa usuwany jest już po etapie produkcji, dzięki czemu unika się możliwości zanieczyszczenia produktu glutenem podczas warzenia. Polecamy wszystkim miłośnikom piwa z alergią na gluten.

Skład: naturalna woda mineralna, słód jęczmienny*, suszony szyszki chmielu* (*składniki pochodzące z upraw ekologicznych). Zawartość alkoholu: 4,7%
Dodam, że piwo jest dobrze oznaczone, po pierwsze ma nazwę "Glutenfrei", ma przekreślony kłos na etykiecie głównej, na szyjce butelki i na kapslu.

Podziękowania dla dystrybutora, który wprowadził piwo na rynek. Ja wprawdzie piwoszem nie jestem, ale są tacy, co się na pewno baardzo ucieszą :564:
Obrazek
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Gluten z piwa usuwany jest już po etapie produkcji, dzięki czemu unika się możliwości zanieczyszczenia produktu glutenem podczas warzenia.
Być może chodzi o usuwanie białek, jak to ma miejsce przy produkcji soków z syropem glukozowo-fruktozowym....?
Miejmy nadzieję, że wiedzą, co robią. Ale i tak cena jest zabójcza.
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

Powiem wam tak - kupiłam to piwo jadąc przez Niemcy, smakuje rzeczywiście jak zwykłe jasne piwo! Nie jestem wybitną fanką, ale przyjemność jest :D
Żeby było śmieszniej, jak kupowałam, to mi się pomyliły niemieckie słowa i byłam przekonana, że to z gryki, a nie z jęczmienia...
Tak czy siak, ma znaczek kłosa i napis "glutenfrei".

Tylko że cena tego piwa w Niemczech to 1 - 1,30 Euro :diabelek:
1 Euro płaciłam w Rostocku, we Frankfurcie nad Odrą 1,30. Tak czy siak - nie więcej niż 4 złote :/
Obrazek
Awatar użytkownika
Ann_a
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: czw 19 cze, 2008 23:04
Lokalizacja:

Post autor: Ann_a »

jak mogę kupić to piwo?
okolice łodzi?
jakaś wysyłka?

a co do bezpieczeństwa piwa, napisałam dziś i dostałam odpowiedź że :Each charge of Lammsbräu Glutenfrei is tested by an external laboratory, before we sell it.
wiec skoro bg to bg :D
Ostatnio zmieniony śr 03 wrz, 2008 20:05 przez Ann_a, łącznie zmieniany 1 raz.
alap
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: pt 23 maja, 2008 17:30
Lokalizacja: Kraków

Post autor: alap »

Czy ktoś widział to piwko w Organicu w Krakowie? Ile kosztuje ta przyjemność i jaka pojemność butelki??? :564: :564:
kinga
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 490
Rejestracja: pn 14 mar, 2005 11:30
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kinga »

Ja na razie nie mam tego problemu bo moja córcia ma dopiero 15lat i wykrzywia się jak poczuje zapach piwa :)
renata85
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 54
Rejestracja: wt 01 lip, 2008 19:03
Lokalizacja: Sopot

Post autor: renata85 »

Ciekawe czy mozna to piwko w Carrefourze dostac...
Awatar użytkownika
Ann_a
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: czw 19 cze, 2008 23:04
Lokalizacja:

Post autor: Ann_a »

Chciałam dodać że browar ten bardzo profesjonalnie podchodzi do sprawy. W międzyczasie sam powiadomił importera piwa do polski. I dziś dostałam wiadomośc od tej polskiej firmy z zapytaniem gdzie mieszkam. W celu przybliżenia mi gdzie mogę zakupić swoje piwo.
Szok :)
tak się robi interesy,a nie ;P
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

renata85 pisze:Ciekawe czy mozna to piwko w Carrefourze dostac...
Carrefour rozprowadza produkty Schaera. Nie sprzedają produktów różnych firm bezglutenowych.
ODPOWIEDZ