Piwo bezglutenowe Neumarkter Lammsbrau

Dane o produktach otrzymane bezpośrednio od ich producentów.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

mr.kwiatek pisze:Wybacz Rafale_tato ale nie zrozumiałem Twojego wytłumaczenia... :039: Dalej nie widzę różnicy.
W normalnym piwie pojawia się słód jęczmienny, który teoretycznie jest glutenowy. W czasie procesu produkcyjnego przebiegają różne reakcje, które rozbijają skomplikowane białka na bardziej proste. Nie można ich usunąć, ponieważ są odpowiedzialne za różne cechy piwa - tak opisywała to pani Świerczek z Carlsberga. I takie piwo jest poddawane badaniu na zawartość glutenu. Wg opracowania na forum wyniki tych badań są nic nie warte, bo zbyt wiele czynników ma wpływ na końcowy wynik.
P r a w d o p o d o b n i e piwo bezglutenowe jest pozbawiane jednak tych białek, tak ja ma to miejsce np. w syropie glukozowo-fruktozowym. Dostajemy wtedy produkt czysty pod względem glutenu, mimo, że został wykonany przy użyciu słodu jęczmiennego. Ale to oczywiście moje wyobrażenie tego procesu...
Awatar użytkownika
mr.kwiatek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 142
Rejestracja: czw 18 sty, 2007 23:54
Lokalizacja: Opole/Wrocław

Post autor: mr.kwiatek »

Argument ze słodem jęczmiennym
Rafal_tata pisze:P r a w d o p o d o b n i e piwo bezglutenowe jest pozbawiane jednak tych białek, tak ja ma to miejsce np. w syropie glukozowo-fruktozowym. Dostajemy wtedy produkt czysty pod względem glutenu, mimo, że został wykonany przy użyciu słodu jęczmiennego.

jest moim zdaniem chybiony, ponieważ jak napisał kiedyś niejaki pan Skrobiowy:
Syrop skrobiwy to inaczej syrop glukozowy lub fruktozowy uzyskiwany w procesie hydrolizy skrobi obojętnie jakiego pochodzenia. Na polskim rynku dostępny jest produkowany z ziemiaków, pszenicy, kukurydzy. Najwiecej jest tego z pszenicy.
fakt jest BG ale nie ma nic wspólnego z jęczmieniem i słodem. Mamy dużo produktów bg z pszenicy ale nie kojarzę nic z jęczmienia... Nawet płatki kukurydziane danona ze słodem jęczmiennym są zabronione chociaż ta firma jednak stara się jeśli tylko może unikać składników zawierających gluten. Problem polega na technologicznej możliwości oczyszczenia jęczmienia i jeszcze tego potwierdzeniu.

Poza tym wybacz, ale jak sam napisałeś "tylko się domyślasz", a forum miało dawać wiarygodne informacje.
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Nie dogadamy się....
Pisałem o piwie, że po odciągnięciu białek dostajemy produkt BG pomimo, iż został wyprodukowany ze słodu.
Od samego początku pisałem, że to tylko moje wyobrażenie tego procesu, więc tego nie można uznawać za pewnik. Zawsze możesz zapytać u źródła. Dla mnie jednak JEST różnica pomiędzy piwem BG, a zwykłym.

Kto Ci powiedział, że na Forum miały być tylko wiarygodne informacje??? Wystarczy spojrzeć na wątki o alkoholu, Podravce i skrobi pszennej właśnie, żeby stwierdzić, że co chwilę pojawiają się inne informacje. To nie jest forum ekspertów, tylko ludzi, którzy nawzajem sobie pomagają, wyszukując różne pomocne informacje, bo o celiakii mało kto w Polsce wie dużo i konkretnie.

Nie musisz mi od razu zarzucać, że zaśmiecam forum domysłami. Nie zrozumiałeś mojego postu, to trudno.
Nie zamierzam się wykłócać się o drobiazgi.
Ostatnio zmieniony pt 12 wrz, 2008 21:32 przez Rafal_tata, łącznie zmieniany 2 razy.
alap
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: pt 23 maja, 2008 17:30
Lokalizacja: Kraków

Post autor: alap »

Zakupiłam to piwko i nawet jest fajne w smaku, ale zagorzalą fanką chyba się nie stanę... Spróbujcie i oceńcie sami drodzy koledzy i koleżanki
Awatar użytkownika
mr.kwiatek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 142
Rejestracja: czw 18 sty, 2007 23:54
Lokalizacja: Opole/Wrocław

Post autor: mr.kwiatek »

Ogólnie to właśnie przez takie konwersacje odechciewa się pisać na tym forum... Jak nie wiem to nie piszę zbędnych postów i nie pojawiam się w każdej konwersacji po to tylko żeby coś napisać.
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Masz coś do zarzucenia, to pisz na PW, albo w dziale administracji.
Mi też się odechciewa czasem moderowania...
Awatar użytkownika
Dago
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pt 12 wrz, 2008 08:46
Lokalizacja: Łaziska

Post autor: Dago »

A co powiecie na taki pakiet startowy ;)
http://www.glutenfrei-supermarkt.de/lsh ... obier,.htm

Pozdrawiam !
-POZYTYWNIEINNY-
Awatar użytkownika
mama Krzysia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 121
Rejestracja: pn 14 maja, 2007 16:32
Lokalizacja: Wschowa

Post autor: mama Krzysia »

Dago muszę przyznać ,że to niezła kolekcja mężowi napewno sie spodoba :564:
Ostatnio zmieniony wt 16 wrz, 2008 19:00 przez mama Krzysia, łącznie zmieniany 1 raz.
Carlo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn 28 lip, 2008 15:35
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Carlo »

Kto ma ciśnienie na piwko BG polecam kontakt z firmą Bio Planet. Napisałem do nich meila i mają BG piwo niemieckie marki Neumarkter Lammsbräu (z przekreślonym kłosem na butelce!!!). Nabyłem skrzynkę (20 piw poj. 0,33) za trochę ponad 100 zł. Smakuje jak normalne piwko :) Zaskoczyło mnie wspaniałe ich podejście do klienta - pomimo, że w moim mieście nie mają swoich sklepów ani przedstawiciela handlowego wykombinowaliśmy tak, że nie płaciłem nawet za transport. Profesjonalizm godny naśladowania. A ja po 3 miesiącach (tyle jestem na diecie BG) poczułem smak piwa :D

[ Dodano: Wto 16 Wrz, 2008 22:22 ]
acha, kontakt do nich znajdziecie na http://www.bioplanet.pl - mają tez inne produkty ale nie zamawiałem :)
Asia.23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: śr 12 mar, 2008 10:39
Lokalizacja: Augustówka

Post autor: Asia.23 »

Super!!! Jak je zamówiłeś? Mailowo się tylko dogadaliście? Napisz proszę więcej szczegółów.
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

Zainteresowanych z Lublina i okolic informuję, że piwko to jest do nabycia w Galerii Smaku na ul. Krakowskie Przedmieście (łatwo znaleźć, jeden z dwóch bezglutenowych sklepów w L-nie ;) ), w cenie - 5,80 za butelkę.... Mioooodzio.... :D
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
renata85
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 54
Rejestracja: wt 01 lip, 2008 19:03
Lokalizacja: Sopot

Post autor: renata85 »

W Galerii Bałtyckiej w Gdańsku Wrzeszczu w sklepie ze zdrowa zywnoscia piwka sa dostepne za "jedyne" 8.40
matheza
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: śr 23 sie, 2006 13:14
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: matheza »

Dla wrocławian: piwo jest w Epi za ok. 7,50 zł. Prosiłam też jakiś miesiąc temu w Almie w Arkadach, by zaczęli sprowadzać (przez pewien czas sprowadzali Neumarktera, ale nie bezglutenowego), jednak chyba nie zadziałało.

Ja już raczej po piwo więcej nie sięgnę - w moim odczuciu, nic nie straciłam przez te lata niepicia ;)
renata85
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 54
Rejestracja: wt 01 lip, 2008 19:03
Lokalizacja: Sopot

Post autor: renata85 »

tez nie pije, za wysoka cena za chwile przyjemnosci...
Awatar użytkownika
agadenver
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 161
Rejestracja: pn 19 maja, 2008 19:47
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: agadenver »

to ja ju wolę jakieś dobre winko :)
ODPOWIEDZ