Sonko

Dane o produktach otrzymane bezpośrednio od ich producentów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
JoannaW
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 116
Rejestracja: ndz 18 sty, 2004 18:40
Lokalizacja: Bydgoszcz

Sonko

Post autor: JoannaW »

znalazłam nowe wafle z firmy Sonko. Cieniutkie popcornowe w niebieskim opakowaniu i amarantusowe w opakowaniu amarantowym. na opakowaniach jest informacja ,iz produkty te nie zawierają glutenu. Mojej Młodej bardzo smakują. Uwaga jest jeszcze wersja z algami morskimi, ale w tej wersji wafelki są z glutenem!!!!
Awatar użytkownika
JoannaW
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 116
Rejestracja: ndz 18 sty, 2004 18:40
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JoannaW »

zapomniałam dodać,że kupuję wafelki w sieci Geant
Awatar użytkownika
strus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: śr 25 sie, 2004 14:55
Lokalizacja: Kraków

Post autor: strus »

Też to jadłem (jem do teraz), też kupuję w sieci Geant i też polecam.
Oprócz wspomnianych przez Joannę Krisp Fit`ów mają też niezłe Wafle ryżowe: na słodko z cynamonem i na ostro z papryką, a także pieczywo pełnoziarniste Delicat (oczywiście ryżowe).
Po przejściu na dietę przez pierwszy tydzień jadłem tylko to, więc zdaję mi się, że znam już je dobrze. Więcej informacji na temat tych produktów można znaleźć na stronie producenta

Aha mam tylko jeden problem. W składzie wafli z cynamonem czytamy: sacharynian sodu (substancja słodząca).
Zapewne, nie ma to nic wspólnego z naszym kochanym glutenem - bo przecież na opakowaniu wyraźnie pisze NIE ZAWIERA GLUTENU, ale ostatnio jestem podjerzliwy na takie nie znane mi nazwy :)
lat 29, diagnoza - choroba Duhringa (VIII 2004)
Awatar użytkownika
Jola-Gabrysia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 133
Rejestracja: czw 08 sty, 2004 07:13
Lokalizacja: LUBLIN

Post autor: Jola-Gabrysia »

sacharynian sodu -jest to substancja bezglutenowa
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

są pyszne
AngelFromHell
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: sob 20 sie, 2005 17:06
Lokalizacja: krAina disneYa

Post autor: AngelFromHell »

Ja polecam pieczywo Delicat jem go juz baaaaardzo dlugo, nie pieke chleba dla siebie tak jak robilam to kiedys, zastapilam go tym pieczywem (ryzowym :))
In the arms of the angel..
Awatar użytkownika
KajaKR
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: czw 25 lip, 2013 16:35
Lokalizacja: Kraków

Re: Sonko

Post autor: KajaKR »

Uważajcie na czarne wafle błonnikowe Sonko z żelazem, cynkiem itd... Zawierają gluten :) ktoś myślał, że jak zmieni opakowanie to odwróci uwagę od braku przekreślonego kłosa ? Z przyzwyczajenia zjadłam całe opakowanie, bo chyba wszystkie wafle ryżowe są bezglutenowe... Później dopiero przeczytałam skład ;)
basiag
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 379
Rejestracja: śr 22 sty, 2014 18:59
Lokalizacja: Polkowice

Re: Sonko

Post autor: basiag »

KajaKR pisze:Uważajcie na czarne wafle błonnikowe Sonko z żelazem, cynkiem itd... Zawierają gluten :) ktoś myślał, że jak zmieni opakowanie to odwróci uwagę od braku przekreślonego kłosa ? Z przyzwyczajenia zjadłam całe opakowanie, bo chyba wszystkie wafle ryżowe są bezglutenowe... Później dopiero przeczytałam skład ;)
No jednak nie wszystkie wafle ryzowe sa bezglutenowe :/ niestety trzeba czytac skład zawsze ;)
.... żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi bo nie jesteś sam... Jak na deszczu łza cały ten świat nie znaczy nic a nic... Chwila, która trwa może być najlepszą z Twoich chwil...
Awatar użytkownika
KajaKR
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: czw 25 lip, 2013 16:35
Lokalizacja: Kraków

Re: Sonko

Post autor: KajaKR »

Ale sonko ma wszystkie inne wafle ryżowe bezglutenowe... nawet te małe, czarne z przyprawami :/ to z jakiej parafii duże są z glutenem? :/ W dodatku też w czarnym opakowaniu żeby się pomylić chyba... wiem jedno, że już nic z tej firmy nie kupię ;) Skład czytam tylko jak mam wątpliwości, byłam pewna, że te też są bez glutenu jak reszta, a jednak :D
kitty
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt 14 lut, 2014 15:48

Re: Sonko

Post autor: kitty »

pułapki na każdym kroku! ja od czasu odchorowania swojego też po nie nie sięgam
lomuri
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: czw 06 lut, 2014 19:13

Re: Sonko

Post autor: lomuri »

lepiej wybrać te z firmy kupiec :)
ODPOWIEDZ