Łowicz,Fortuna,Karotka,Garden,Pysio,Tarczyn,DrWitt 25.11.08

Dane o produktach otrzymane bezpośrednio od ich producentów.

Moderator: Moderatorzy

chojny997
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 51
Rejestracja: ndz 23 lis, 2008 17:49
Lokalizacja: wrocław

Łowicz,Fortuna,Karotka,Garden,Pysio,Tarczyn,DrWitt 25.11.08

Post autor: chojny997 »

Szanowny Panie,

naprawdę rozumiem powage problemu. Informuję jednak, że zdecydowana większość produktów Agros Nova to produkty bezglutenowe. Glutenu nie zawierają produkty sprzedawane pod następującymi markami:



– dżemy, konfitury, powidła, sosy gotowe, syropy owocowe, koncentrat pomidorowy - marki Łowicz



– soki, nektary, napoje niegazowe marek: Fortuna, Karotka, Garden, Pysio, Tarczyn, DrWitt



– koncentrat z buraczków marki Krakus



Gluten znajduje się w jedynie w zupach gotowych marki Łowicz i Krakus.





Joanna Bancerowska

Public Relations Manager

Agros Nova Sp. z o.o.

tel.: +48 22 717-1700

fax.: +48 22 717-1862

e-mail: joanna.bancerowska@agrosnova.pl

www.agrosnova.pl

al. St. Zjednoczonych 61 A

04-028 Warszawa
Celiak
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 62
Rejestracja: czw 29 mar, 2007 12:29
Lokalizacja: Legnica

Post autor: Celiak »

Proszę Was o informacje, czy pijecie wyżej wymienione soki? Ciągle mam wątpliwości, czy nie zaszkodze dziecku. Ograniczam się do kompotów, wody. Nie chciałabym dublować tematów, ale na forum jakoś nie widzę Waszego jednoznacznego zdania - a może coś przeoczyłam? ;(
Bardzo proszę o pomoc.
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

tak czy siak - po ponad dwóch latach warto się na nowo upewnić, czy np. nie zmienili receptury i nie zaczęli dodawać - powiedzmy - syropu glukozowego. jeśli tak - powinien być wspomniany na etykiecie, więc można zacząć od tego, co zwykle - czytania etykiet.
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
Celiak
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 62
Rejestracja: czw 29 mar, 2007 12:29
Lokalizacja: Legnica

Post autor: Celiak »

Powiedzmy, że stałe kontrolowanie etykiet, to podstawa. Świadoma jestem, że powyższa informacja jest raczej nieaktualna, zapytanie do firmy napiszę. Chciałabym jednak Ola_la informacji, z jakich soków dostępnych na rynku korzystasz w chwili obecnej?
Nie wiem, czy jest to dobre miejsce na takie rozważania, ale dla mnie temat soków jest dość szeroki.
Analizując etykiety soków zobaczyć można między innymi: syrop glukozowy, syrop glukozowo-fruktozowy lub częściowo wyprodukowany z soków zagęszczanych (nigdy nie wiem, co się pod tym kryje). Te trzy informacje powodują, że nie decyduję się na zakup produktu - boję się, że zaszkodzę. Kręcę się wokół tematu soków, bo ciągle nie wiem jak Wy radzicie sobie z tematem. Chciałabym usłyszeć od kogoś z Was, jakie macie podejście do tematu. Kiedy sok (jakiejkolwiek firmy) jest dla Was bezpieczny. Może komplikuje, ale chciałabym zrozumieć.
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Ja kupuję dziecku nawet te z syropem gl-fr, bo teoretycznie nie powinien zawierać białka, a więc i glutenu. Każdy celiak ma inną wrażliwość na gluten.
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

Celiak pisze:Ola_la informacji, z jakich soków dostępnych na rynku korzystasz w chwili obecnej
szczerze - nie korzystam w zasadzie z żadnych soków, bo nie znalazłam jeszcze takiego, po którym dobrze bym się czuła (tzn. - nie czuła się źle).
nie oznacza to wcale, że soki zawierają gluten, i dlatego mi szkodzą. częściowo pewnie złe samopoczucie po sokach wynika z moich licznych alergii i nietolerancji (pokarmowych), ale też częściowo z procesów technologicznych, dzięki którym soki są pozyskiwane.
np. kiedyś - a wcale nie zdziwię się, jeśli wciąż tak jest - pomarańcze na sok "obiera się" używając specjalnej pleśni, która "zjada" skórkę, nie ruszając reszty pomarańczy. i nawet jeśli pomarańcze są potem myte, to nie ma siły, żeby jakieś ilości pleśni nie przedostały się do soku. a to nie jest substancja, która poprawia zdrowie...

bo i tak naprawdę soki wcale nie są zdrowe - wbrew temu, co się powszechnie słyszy. można je wypić czasem dla przyjemności, ale nie należy się oszukiwać, że posłuży to naszemu zdrowiu. nie mówię oczwiście o sokach wyciskanych samodzielnie. ani o sokach "jednodniowych" - bo tymi się nie interesowałam - niewykluczone, że są lepsze i zdrowsze od kartonowych czy butelkowych. ale też za specjalnie się po nich nie czułam - choć bez wątpienia są bezglutenowe.
Celiak
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 62
Rejestracja: czw 29 mar, 2007 12:29
Lokalizacja: Legnica

Post autor: Celiak »

Poniżej zamieszczam informację od firmy Agros-Nova.

Szanowny Pani,
mamy świadomość o coraz większej ilości naszych klientów borykających się z uczuleniem na gluten. Przedstawiamy zatem listę produktów, które w swoim składzie zawierają gluten. Lista zawiera również spis produktów, które są wolne od glutenu. Mam nadzieję, że ta lista pomoże Państwu trafnie wybrać produkty, które spełniają Państwa wymagania.

Produkty Agros-Nova zawierające gluten
Marka Kategoria produktowa Warianty smakowe
Łowicz: Dania gotowe
Gołąbki
Pulpety
Klopsy
Flaki po zamojsku
Fasolka po bretońsku
Łowicz Fasolka w sosie ze świeżych pomidorów
Łowicz Fasolowy mix w sosie pomidorowym z kabanosem
Łowicz Fasolka po bretońsku z boczkiem i kiełbasą
Kapusta z grzybami
Kapusta z grochem
Kociołek do syta - wszystkie warianty
Krakus: Zupy w kartonach zupa żurek Krakus
zupa pomidorowa Krakus



Produkty Agros-Nova bezglutenowe
Marka Kategoria produktowa Warianty smakowe
Łowicz: Dżemy wszystkie smaki
Konfitury wszystkie smaki
Powidła
Żurawina
Borówka
Syropy Wszystkie smaki
Sosy Wszystkie smaki
Koncentrat pomidorowy
Fortuna: Soki wszystkie smaki
Soki wielowarzywne Wszystkie smaki
Napoje Wszystkie smaki
Pysio: Soki wszystkie smaki
Napoje Wszystkie smaki
Garden: Napoje Wszystkie smaki
Krakus: Ogórki konserwowe

Uprzejmie informuję, iż gluten wymieniony jest na każdej etykiecie produktu, który go zawiera.
W razie jakichkolwiek niejasności proszę o wiadomość zwrotną. Chętnie pomogę Pani w uzyskaniu potrzebnych informacji.
Z poważaniem
mJULKA
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 126
Rejestracja: pn 27 wrz, 2010 12:30
Lokalizacja: podlaskie

Post autor: mJULKA »

Super wiadomość.Moja Julka pije bobofruty dla malutkich dzieci a ma 6lat już dawno upominała się o sok dla ''dużych''dzieci.Miałam wątpliwości co do kubusia czy pysio ale skoro tak pisze producent to przetestuję pysia.
Awatar użytkownika
LittleAngel:-)
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: sob 26 sty, 2008 22:26
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: LittleAngel:-) »

Ja też na początku diety synka kupowałam soczki dla niemowląt, ale ich ceny są dość wysokie a taki mały soczek tylko podrażniał kubki smakowe dorodnego siedmiolatka, który wołał o więcej <prosze> <prosze>
dlatego zaczęłam kupować soki Pysio, ponieważ mój syn jest dodatkowo diabetykiem, a one nie zawierają cukru ... a od pewnego czasu kupuję dla odmiany również Kubusie, mimo ze mają w swoim składzie syrop gl-fr ... :564:
Ostatnio zmieniony wt 24 maja, 2011 22:57 przez LittleAngel:-), łącznie zmieniany 1 raz.
mama Bezglutka - diagnoza - listopad 2007,
również mama na diecie bg, tata na diecie bg...
malealekochane
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 139
Rejestracja: czw 18 cze, 2009 15:24
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: malealekochane »

czy ktoś jada te dzemiki?:)))) ostatnio kupe czasu szukałam jakichś, w końcu dogadałam się z piekarnia Kim z wrocławia i od nich kupuje w pudełeczkach, którymi smarują ciasta bezglutenowe.... ale jest to dość kłopotliwe kiedy oni są tam a ja w warszawie...
czy móglby ktoś się wypowiedzieć w tej kwestii?:))) jakie dzemy? ostatnio tez w kuchniach swiata z brazyli znalazlam 'bez glutenu' pisze (na targach bezglutenowych w sobote również były prezentowane), ale cena za słoiczek to 15-20zł. dlatego prosiłabym o pomoc:))
Awatar użytkownika
dzolka89
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 65
Rejestracja: ndz 07 mar, 2010 16:58
Lokalizacja: Pyskowice

Post autor: dzolka89 »

ja jem normalne dżemy i konfitury Łowicz, firma zapewnia ze są ok.
Na diecie od kwietnia 2010!!

http://iamglutenfreewoman.blogspot.com/

Obrazek
malealekochane
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 139
Rejestracja: czw 18 cze, 2009 15:24
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: malealekochane »

łaaał. niezmiernie ciesząca mnie wiadomość. uwielbiam dzemy. dziękuję Ci bardzo za informacje!
mJULKA
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 126
Rejestracja: pn 27 wrz, 2010 12:30
Lokalizacja: podlaskie

Post autor: mJULKA »

U nas Łowicz też się sprawdza super dżemy,konfitury i koncentrat pomidorowy.Nie próbowałam jeszcze syropu do rozcieńczania niepokoi mnie ten syrop glukozowo-fruktozowy.Czytałam na forum że jest bezpieczny w tych sokach i syropach ale przyznam że mam obawy.Julka reaguje na każdą drobinkę glutenu i nawet sok pysio( o którym pisałam wcześniej)przetestowaliśmy z nieszczęśliwym zakończeniem.A tak się cieszyła że będzie mogła pić sok dla dużych dzieci.No niestety jej szkodzi.
Awatar użytkownika
LittleAngel:-)
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: sob 26 sty, 2008 22:26
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: LittleAngel:-) »

ja tez kupuję dżemiki łowicz ... jest duży wybór smaków i są naprawdę pyszne ...
mama Bezglutka - diagnoza - listopad 2007,
również mama na diecie bg, tata na diecie bg...
malealekochane
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 139
Rejestracja: czw 18 cze, 2009 15:24
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: malealekochane »

super!:))))) jutro idę się obkupić!
dziekuje Wam bardzo za informacje!
ODPOWIEDZ