winiary 28.11.08

Dane o produktach otrzymane bezpośrednio od ich producentów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
chojny997
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 51
Rejestracja: ndz 23 lis, 2008 17:49
Lokalizacja: wrocław

winiary 28.11.08

Post autor: chojny997 »

Witam,

wszelkie informacje na temat zawartosci alergenow, w tym przypadku glutenu, sa dostepne na opakowaniach naszych produktow. Nalezy ich szukac w liscie skladnikow (jesli ktorykolwiek skladnik okreslony jest jako pszenny, pszenna, np.: skrobia pszenna to znaczy, ze produkt zawiera gluten) lub w liscie alergenow znajdujacej sie tuz za lista surowcow uzytych do produkcji wyrobu.
Mam nadzieje, ze te informacje okaza sie pomocne takze do weryfikacji innych produktow Nestle.

Z serdecznymi pozdrowieniami,

Agnieszka
Serwis WINIARY
www.winiary.pl
PRECIZION
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt 30 gru, 2008 21:17
Lokalizacja: other side
Kontakt:

Post autor: PRECIZION »

wow, co za dedukcja, ze jak jest napisane np. pszenna to jest gluten, super, jak dotad nie wiedzialem tego, znakomita odpowiedz haha,
weryfikacja innych produktow na pewno bedzie udana z taka wiedza
Awatar użytkownika
Nastka
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 638
Rejestracja: czw 29 sty, 2004 01:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Nastka »

Uważam, że niepotrzebny jest tutaj sarkazm. Producent poprzez tą dedukcję wytłumaczył, że stosuje się do rozporządzenia dot. prawidłowego znakowania środków spożywczych, dokładnie:
- art.3 ust.1 pkt.6 Opakowany środek spożywczy znakuje się dodatkowo poprzez zamieszczanie informacji o gatunku rośliny z której pochodzi skrobia, jeżeli oznakowanie środka spożywczego wskazuje na obecność w nim skrobi lub skrobi modyfikowanej fizycznie lub enzymatycznie, a skrobia ta może zawierać gluten.
Obrazek
Awatar użytkownika
renatka84
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 52
Rejestracja: pt 11 cze, 2004 22:58

kostki rosołowe Winiary

Post autor: renatka84 »

Nie wiem jakie reakcje są u Was ale ja do 2-3 godz po zjedzeniu czegos niedozwolonego mam straszne wymioty prawie do omdlenia... Kostki rosołowe chyba wszyskie maja opis skrobia (nie pisze jaka), po tych firmy Winiary (w sosie) miałam wymioty, natomiast na codzien uzywam knora i nic mi po nich nie jest. Uważam ze winiary stosuja skobie przenna a Knor pewnie taką która nie zawiera lub zawiera w śladowych ilościach gluten.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Nastka
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 638
Rejestracja: czw 29 sty, 2004 01:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Nastka »

renatka84 pisze:Uważam ze winiary stosuja skobie przenna
Jeśli na produkcie Winiary przy skrobi nie ma informacji "pszenna", to nie może ona być pszenna... To jest za duża firma, by narażać się na takie niebezpieczeństwo... Ale jeśli kostka rosołowa ma napis "może zawierać śladowe ilości glutenu", to może je zawierać, ale nie musi...
Obrazek
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: kostki rosołowe Winiary

Post autor: Sheep »

renatka84 pisze: po tych firmy Winiary (w sosie)
Jeszcze jest pytanie, co było w tym sosie poza kostką rosołową - bo może przyczyna tkwi w zupełnie innym składniku? Z tego, co zrozumiałam, to nie ty przygotowałaś ten sos - skoro na co dzień używasz Knorra. Może osoba gotująca nieświadomie dodała do sosu czegoś szkodliwego?
Obrazek
aga3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: czw 20 lis, 2008 11:49
Lokalizacja: woj.opolskie

Post autor: aga3 »

Nastka pisze:Ale jeśli kostka rosołowa ma napis "może zawierać śladowe ilości glutenu", to może je zawierać, ale nie musi...
I tu mam pytanie- możemy to jeść czy nie??
Wybaczcie,ale ja na razie w tym wszystkim jestem zielona :galy:
Uczę się dopiero po mału od WAS!
POZDRAWIAM...
Awatar użytkownika
Nastka
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 638
Rejestracja: czw 29 sty, 2004 01:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Nastka »

aga3 pisze:I tu mam pytanie- możemy to jeść czy nie??
Teoretycznie "ilości śladowe" nie powinny być szkodliwe, ponieważ sąto "ślady", czyli bardzo małe ilości, mniejsze niż 20mg/kg (ilość dozwolonego glutenu produkcie). Jednak to jest teoria.
W praktyce te ilości mogą przekraczać dozwoloną ilość dla celiaków.. Więc bezpieczniej jest nie spożywać. Ale jeśli ktoś spożywa, to niestety na własną odpowiedzialność.
Obrazek
ODPOWIEDZ