Krakowski kredens

Dane o produktach otrzymane bezpośrednio od ich producentów.

Moderator: Moderatorzy

Postprzez Magdalaena » Pn 21 cze, 2010 12:19

martini napisał(a):Zawsze możesz poprosić o doładne umycie noża, jest wymóg sanepidu, żeby na KAŻDYM stoisku był kran z wodą.
A co z tym pierwszym plasterkiem, który był krojony nożem o nieznanej czystości ?
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator

Postprzez Basiar » Pn 21 cze, 2010 14:47

odkrawasz :D , piesek się ucieszy :D
Basiar
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz

Postprzez titrant » Pn 21 cze, 2010 17:25

Oho, będę musiał chyba nosić ze sobą do sklepu własny nóż i deskę do krojenia mięsa :|. A najlepiej kupować całe ptactwo na bazarze :(.
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)

Postprzez Małgorzata » Cz 23 wrz, 2010 23:05

Firma Krakowski Kredens poprosiła nas, żeby napisać, że nie gwarantuje jednak bezglutenowości swoich produktów, ponieważ nie mają one odpowiednich badań. Szkoda. Mamy nadzieję, ze jednak firma doceni nas jako grupę wartościowych konsumentów...
Obrazek
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator

Postprzez noodle » Cz 15 lis, 2012 22:12

Dzisiaj byłam w Almie w Galerii Kazimierz i zahaczyłam o Krakowski Kredens. Kiedy zapytałam panią, czy są wędliny bezglutenowe, pani zapytała: bez glutaminianiu sodu? Odpowiedziałam, że nie, bez glutenu, czyli żeby nie miały nic wspólnego ze zbożami. Na co pani przeczytała mi etykietę, z której nie wynikało nic, bo były m.in. niezidentyfikowane przyprawy. Zapytałam, czy nie ma takiej 100 proc. bez glutenu, ponieważ ten mi szkodzi, na co pani powiedziała (z politowaniem w oczach): przecież w wędlinach nie ma mąki! Wytłumaczyłam pani czym jest gluten i podziękowałam...
Zapraszam na mojego bloga! http://bezglutenowy.blog.pl
Od 1.11.2012 na diecie bezglutenowej
Obrazek
noodle
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz

Postprzez anikam » So 17 lis, 2012 13:56

Brawo Noodle- tak trzymaj
Obrazek
anikam
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz

Odpowiedz KK

Postprzez fotoholik » Cz 31 sty, 2013 09:13

Witam , pierwszy raz na forum ;)

Rozmawiałem wczoraj z Panią Wiceprezes Ewą Lewek, niestety potwierdziała, że produkty KK mogą zawierać gluten.
Nieporozumienie wynikneło z faktu, iż producent nie dodaje specjalnie półproduktów z glutenem do produkcji , co nie oznacza jednak "czystości procesu" (wydzielona linia produkcyjna) Obecnie trwają analizy biznesowe, czy wprowadzić takie produkty na rynek

Pozdr.
Darek
fotoholik
Nowicjusz
Nowicjusz

Re: Krakowski kredens

Postprzez iwona76 » Cz 21 maja, 2015 10:55

Zdarzyło mi się kilka razy kupić wędlinę z Krakowskiego Kredensu, ale już nie zamierzam. Płacą taką sumę pieniędzy za 1kg to powinnam wymagać smaku, aromatu i przede wszystkim dobrej jakości. Nie dość, że jest strasznie drogo to jest słaba jakość tych wędliny... Nie do pomyślenia jest to, że kupuję wędline 47zł/kg a ona po 2 dniach w lodówce zaczęła mi się ślizgać :/
iwona76
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez titek » Śr 03 cze, 2015 08:48

No cóż ja również nie polecam Krakowskiego Kredensu... szczególnie przez ich pasztet z gęsi a w składzie jest 80% wieprzowiny, a od drobiu nie ma nic wspomniane... zresztą mąż kupiłe też u niej parówki, które wyrzucił po zrobiły się zielone.. jak dla mnie to krakowski kredens oszukuje klientów
titek
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez gronkowiec » Cz 04 cze, 2015 03:59

Nie wiem jak jest teraz, ale jeszcze 2 lata temu, zresztą teraz tez mój brat kupuje wędliny KK, my 2 lata temu kupowaliśmy sami. Mówię o Krakowie i punktach w almie na Pilotów, w galerii Krakowskiej, Bonarce i galerii Kazimierz. tam kupowałam i nigdy nie mieliśmy problemów - zawsze tłumaczyliśmy na czym polega problem z glutenem i nie było problemu. Podobnie z jakością i świeżością, zazwyczaj produkty wysychały a nie zieleniały czy robiły się obślizgłe. Możliwe, że są to oblegane miejsca i towar dowożony był często. My kupowaliśmy kiełbasy, szynkę, polędwicę. Czasami pasztet,ale to bardzo rzadko, bo zazwyczaj piekę sama; nie kupowaliśmy parówek.
gronkowiec
Forumowicz
Forumowicz

Postprzez Leeloo » Wt 09 cze, 2015 18:53

kiedy tylko pomyślę o KK, przypomina się jak x lat temu zobaczyłam to:

http://demotywatory.pl/3151894/Rozczaro ... czarowanie

i od tamtej pory omijam ich wyroby :P
Jest taka cierpienia granica, za którą się uśmiech pogodny zaczyna.

Obrazek
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator

Postprzez gronkowiec » Śr 10 cze, 2015 01:47

Dobry obrazek, my kupowaliśmy ich wędlinę. Może parę razy dżem lub miód, ale sporadycznie, bo przetwory robię sama lub dostaję od rodziny a miód też dostaję od znajomych lub cioci. ja to w Polsce samowystrczalna zazwyczaj byłam...
niemniej to była taka dobra sytuacja awaryjna, jak pusto w lodówce to do KK i oni poziom trzymali, przynajmniej my trafialiśmy dobrze :)
gronkowiec
Forumowicz
Forumowicz

Poprzednia strona

Powrót do Informacje od firm