OSM Koło

Dane o produktach otrzymane bezpośrednio od ich producentów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Cecylia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 368
Rejestracja: czw 05 cze, 2008 10:12
Lokalizacja: Wschowa

OSM Koło

Post autor: Cecylia »

Pragnę ostrzec osoby, które kupują ten serek z OSM Koło. W składzie nie ma nic co by wskazywało na ewentualne zagrożenie. Mam nie pełną informację od technologa, który po moich interwencjach podał iż dodają skrobię. Oto urywki wyjaśnienia jakie otrzymałam:
"naprawdę nie byłem świadomy, że tym działaniem mogłem zaszkodzić komukolwiek, ponieważ skrobia jest wszechobecna a myśląc o diecie bezglutenowej myślałem, że takie ilości, jakie znajdują się w 100 g produktu tj. 0,2 g nie mają znaczenia. Przepraszam jeszcze raz za długi czas oczekiwania na odpowiedź. Myślę, że moje wyjaśnienia są wystarczające i zostaną między nami."
http://www.osmkolo.pl/serek_wiejski.htm

// przeniesiony
Ostatnio zmieniony ndz 10 paź, 2010 13:51 przez Cecylia, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

Oj, nie tylko wędliny trzeba sprawdzać jodyną... Dobrze, że można.
Ostatnio zmieniony ndz 29 mar, 2009 13:32 przez titrant, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Jaką skrobię dodają?
Awatar użytkownika
Cecylia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 368
Rejestracja: czw 05 cze, 2008 10:12
Lokalizacja: Wschowa

Post autor: Cecylia »

Niestety nie uzyskałam pełnego wyjaśnienia, nie wiem jaka skrobia jest dodawana.
Obrazek
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

No ale przecież to jest kluczowa informacja...
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

Cecylia pisze:naprawdę nie byłem świadomy, że tym działaniem mogłem zaszkodzić komukolwiek,
No pięknie... :zdziw:
Cecylia pisze:skrobia jest wszechobecna a myśląc o diecie bezglutenowej myślałem, że takie ilości, jakie znajdują się w 100 g produktu tj. 0,2 g nie mają znaczenia.
Skoro tak się kaja, to mam złe przeczucia. @Cecylio, przyciśnij go. Musi podać co dodają, mogłabyś zacytować odpowiedni przepis. To działanie jawnie sprzeczne z prawem, jeśli się nie przyzna - może mieć poważne kłopoty. Nie chodzi tylko o celiaków, dla alergika taka ilość (każda ilość) mogłaby się okazać zabójcza.
Jak to było... "nieznajomość prawa nie chroni przed jego konsekwencjami", czy jakoś tak.... <:>>
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

Dramat! :<

Cecylio, zastanawiam się nad wystosowaniem oficjalnego pisma do tej firmy z ramienia Stowarzyszenia, tak nie może być!

Do jest sprawa dla sądu. Dostaną ostrzeżenie.
Obrazek
makakraw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: śr 13 maja, 2009 11:30
Lokalizacja: Malanów

OSM KOŁO

Post autor: makakraw »

FIRMA OSM W KOLE, produkt serek wiejski:
W odpowiedzi na Pani pytanie pragnę poinformować iż w serku wiejskim naszej produkcji nie ma glutenu jest to produkt otrzymany przez odwirowanie mleka pełnego, podany procesowi pasteryzacji, w swoim składzie zawiera ziarno twarogowe, śmietanke i sól jest to produkt do bezpośredniej konsumpcji z wyłączeniem osób uczulonych na laktozę i niemowląt. Spokojnie może Pani podawać swojemu dziecku nasz serek wiejski do spożycia. Życze smacznego.
Pozdrawiam
Patrycja Gawrysiak
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony śr 13 maja, 2009 15:28 przez makakraw, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kuyt
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 121
Rejestracja: wt 11 maja, 2010 17:22
Lokalizacja: LODZ

Post autor: kuyt »

Rafal_tata pisze:Jaką skrobię dodają?

Z tego co słyszałem to do takich serków wiejskich dodają skrobię modyfikowaną ale nie potwierdzam to na 100% , że to jest owa modyfikowana ....
Ostatnio zmieniony śr 14 lip, 2010 20:27 przez kuyt, łącznie zmieniany 1 raz.
Chrys­tus wypędził han­dlarzy ze świąty­ni. Potem han­dlarze zmądrze­li: przyw­dziali sza­ty kapłańskie.
Awatar użytkownika
Cecylia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 368
Rejestracja: czw 05 cze, 2008 10:12
Lokalizacja: Wschowa

Post autor: Cecylia »

kuyt zwróć uwagę, że jest to temat sprzed nieomal 1,5 roku i wiem, że obecnie serek ten jest w porządku. Kupuję go i nie mam po nim żadnych dolegliwości a było nie wesoło :)
Obrazek
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

kuyt pisze:Z tego co słyszałem to do takich serków wiejskich dodają skrobię modyfikowaną ale nie potwierdzam to na 100% , że to jest owa modyfikowana ....
Dodatkowo, nie interesuje nas czy jest to skrobia modyfikowana, metylowana czy co tam jeszcze można zrobić. Z punktu widzenia celiakia czy alergika, ważne jest z czego jest zrobiona (pszenna, kukurydziana itp.), czego na ogół się nie podaje.
Ostatnio zmieniony śr 14 lip, 2010 20:43 przez titrant, łącznie zmieniany 1 raz.
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Odpowiedziałem w tym wątku nt. skrobi:
viewtopic.php?p=42669#42669
ODPOWIEDZ