Radix - Bis

Dane o produktach otrzymane bezpośrednio od ich producentów.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Nastka
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 638
Rejestracja: czw 29 sty, 2004 01:12
Lokalizacja: Gdańsk

Radix - Bis

Post autor: Nastka »

Przestrzegam osoby, które kupują produkty firmy Radix - Bis, która ma w ofercie m.in. mąkę kukurydzianą, ryżową, sojową, orzechową, płatki, itp.
Na żadnym z produktów nie ma informacji o możliwości zanieczyszczenia glutenem, a taka możliwość istnieje, ponieważ w zakładzie są przetwarzane surowce zawierające gluten (pszenica, owies).
Po rozmowie telefonicznej dowiedziałam się, że producent nie ma wprowadzonego systemu HACCP, czyli systemu analizującego m.in. zagrożenia (składniki alergenne, deklaracje dostawców itp.), produkty nie były badane pod kątem glutenu. Produkty niejednokrotnie nie posiadają składu.
Ostatnio zmieniony ndz 27 wrz, 2009 23:10 przez Nastka, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
alva_alva
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2067
Rejestracja: czw 12 sty, 2012 14:37

Post autor: alva_alva »

Odnawiam temat, bo widziałam dziś w Piotrze i Pawle ich mąkę sojową, na której był przekreślony kłos i napis, że nie zawiera glutenu. Nieco się zdziwiłam.Kupiłam ze trzy miesiące temu ich soczewicę i zle się po niej czułam. Moja siostra zafundowała sobie ich mąkę ryżową i niestety, ale też objawy się pojawiły.Czy ktoś coś wie na temat tej firmy więcej? Na stronie jest info, że mają bezglutenowe produkty, ale szczerze wątpię, aby oni rozumieli co to znaczy "bezglutenowy" w kontekście mielenia ziarna czy pakowania mąk.
Nie przypominam sobie także nazwy tej firmy w spisie Stowarzyszenia.Napiszę maila do nich.
http://www.radix-bis.pl/ofirmie.php
doron125
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: sob 19 lut, 2011 16:24
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: doron125 »

Pisałam do nich kilka miesięcy temu, jak znalazłam ich produkty w Inter Marche. Nie odpisali mi do dzisiaj, ale może tym razem się uda :-)
Awatar użytkownika
alva_alva
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2067
Rejestracja: czw 12 sty, 2012 14:37

Post autor: alva_alva »

Acha...
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

ja też mam pewne obawy co do ich deklarowanej "bezglutenowości".
najwidoczniej uznają, że jak coś jest bezglutenowe z natury, to takim pozostanie na zawsze - nieważne, czy po drodze spotka się z pszenicą, czy innym glutenotrujem. albo - co gorsza - wiedzą, jak jest, ale mają nas w głębokim poważaniu, co wydaje mi się bardziej prawdopodobne, niestety.
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
sunshine
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 53
Rejestracja: czw 24 lut, 2011 21:56
Lokalizacja: Poznań

Post autor: sunshine »

Napisałam maila do formy wczoraj, pytałam o produkty naturalnie bezglutenowe (typu mąka kukurydziana, sojowa, itp.), czy mogą zostać zanieczyszczone glutenem na którymś etapie produkcji. Dzisiaj dostałam odpowiedź:

"Nasze produkty nie posiadają atestów potwierdzających iż sa produktami bezglutenowymi, nie umieszczamy równiez na nich znaków które wskazywałyby iż są takimi produktami. W naszym zakładzie produkty te nie mają prawa zostać zanieczyszczone glutenem."
Awatar użytkownika
alva_alva
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2067
Rejestracja: czw 12 sty, 2012 14:37

Post autor: alva_alva »

Srednio to rozumiem. Ja też dziś maila napisałam do nich. Znak umieszczają! Na własne oczy widziałam ich mąkę sojową w Piotrze i Pawle, w Toruniu, ze znakiem kłosa!!
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

sunshine pisze:"Nasze produkty nie posiadają atestów potwierdzających iż sa produktami bezglutenowymi, nie umieszczamy równiez na nich znaków które wskazywałyby iż są takimi produktami."
no to to jest zwykłe kłamstwo, bo mało, że jest znak kłosa, to jeszcze wołami piszą "produkt bezglutenowy".

poza tym - na ich stronie, na samej głównej widnieje znak przekreślonego kłosa z informacją, że mają "produkty, które mogą być stosowane w diecie bezglutenowej":

http://www.radix-bis.pl/

są co najmniej bezczelni. no chyba, że taki komunikat, jak powyżej, w świetle pokrętnego prawa nie oznacza wcale, że produkty są bezglutenowe - może jakiś prawnik się wypowie - bo dla mnie to zwyczajne krętactwo.

... ale - przejrzałam właśnie ich ofertę na stronie i teraz tylko "mąka z ryżu brązowego" ma znaczek przekreślonego kłosa. a w sklepie koło mnie jest mąka orzechowa, kasza jaglana preparowana i jeszcze parę innych rzeczy (z głowy nie pamiętam), na których na 200% jest znaczek kłosa i napis, że bezglutenowe.
może ostatnio zmienili opakowania, może do nich dotarło, że nie da się ot tak sobie napisać, że coś jest bez glutenu?

tylko jeszcze na głównej stronie im wisi "bezglutenowa".

tak czy siak - lepiej na nich uważać, gorzej z tymi, którzy nie są na naszym forum :)
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
Awatar użytkownika
alva_alva
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2067
Rejestracja: czw 12 sty, 2012 14:37

Post autor: alva_alva »

Ja dostałam odpowiedz, że.... UWAGA!!! Zamieścili kłos "nieświadomie" i produkty z kłosem są wycofane, a ja trafiłam na taki produkt przez przypadek. Dziś niosę pismo do Sanepidu.
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

alva_alva pisze:Ja dostałam odpowiedz, że.... UWAGA!!! Zamieścili kłos "nieświadomie" i produkty z kłosem są wycofane, a ja trafiłam na taki produkt przez przypadek. Dziś niosę pismo do Sanepidu.
trochę to śmieszne ("nieświadomie", ojojojjjojjj...), ale dobrze, że chociaż w końcu coś poskutkowało.
ciekawe, kiedy usuną kłos z głównej strony?
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
Nalewka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 351
Rejestracja: sob 23 kwie, 2011 09:27
Lokalizacja: W-wa Ursynów

Post autor: Nalewka »

Nieświadomie, czyli chcieli dobrze, ale nie sprawdzili co to naprawdę znaczy "bezglutenowy".

Inna sprawa, że mają w tym roku ogromny asortyment fajnych produktów w konkurencyjnych cenach, dla zwykłych ludzi to super firma! Tylko z bezglutkami jest problem, bo jak już jest taka szeroka oferta, to każdy by chciał móc z niej skorzystać. Z takiej ciecierzycy za 5 zł. na przykład :)
Nietolerancja? Jasne, nazywa się Hashimoto...
basiag
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 379
Rejestracja: śr 22 sty, 2014 18:59
Lokalizacja: Polkowice

Re: Radix - Bis

Post autor: basiag »

własnie, dobrze że znalazłam informację o tej firmie na forum. Wczoraj kupiłam płatki jaglane ich firmy a maja dużo więcej produktów no ale nie ma informacji na opakowaniach i jeszcze wasze opinie także nie bedę ryzykować, chociaż zjadłam dzisiaj na śniadanie te płatki i jakoś narazie nie odczuwam nic niepokojącego:)
.... żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi bo nie jesteś sam... Jak na deszczu łza cały ten świat nie znaczy nic a nic... Chwila, która trwa może być najlepszą z Twoich chwil...
basiag
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 379
Rejestracja: śr 22 sty, 2014 18:59
Lokalizacja: Polkowice

Re: Radix - Bis

Post autor: basiag »

Pytałam w sprawie ich produktów odpisali mi tak :

Dzień dobry
Pani Barbaro nie robimy osobnej lini bezglutenowej. Niestety, nawet jeśli niektóre produkty mogą być bezglutenowe, to ze względu na brak odpowiednich badań nie podam Pani które to mogą być.

Pozdrawiam
Krzysztof Nikelski
____________________________________________
Firma Radix-Bis Janusz Baranowski
83-010 Rotmanka ul.Gerberowa 22

e-mail: krzysiek@radix-bis.pl
tel/fax 58 683-10-06
kom. 604 579 208
www.radix-bis.pl
.... żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi bo nie jesteś sam... Jak na deszczu łza cały ten świat nie znaczy nic a nic... Chwila, która trwa może być najlepszą z Twoich chwil...
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Radix - Bis

Post autor: Anula80 »

Na głównej stronie Stowarzyszenia jest informacja o zanieczyszczeniu glutenem kaszy kukurydzianej tej firmy. W zeszłym roku odpisali mi, że nie mogą zagwarantować czystości, mimo że wszystko myją, itd. Od tej pory unikam ich jak ognia. Okazuje się, że słusznie :(
Niestety, na początku diety kupiłam ich kilka produktów nieświadoma, że mąki mogą być tak silnie zanieczyszczone. W mojej rodzinie też niektórzy uważają, że jak mąka jest z natury bg, to wystarczy. Na pewno ich uświadomię przy najbliższej okazji. Dobrze, że Stowarzyszenie to opublikowało i że Sanepid się za nich wziął. Ale na pewno tyle krzywdy wyrządzili wielu osobom, że nie da się tego w żaden sposób zmierzyć ;(
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Awatar użytkownika
uniaczek
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 507
Rejestracja: sob 19 sty, 2013 17:25
Lokalizacja: Gniezno

Re: Radix - Bis

Post autor: uniaczek »

Dzisiaj Małż wrócił z zakupów z 2 opakowaniami płatków owsianych bg Radixu-bis i z mąką kukurydzianą również z ich przekreślonym kłosem i opisem bezglutenowe. Płatki owsiane mają kraj pochodzenia Wielka Brytania. Czy mam to wywalić? Zmieniło się coś na korzyść?
ODPOWIEDZ