Bezglutenowy owies w Polsce!

Dane o produktach otrzymane bezpośrednio od ich producentów.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Agniesia
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 893
Rejestracja: pt 17 wrz, 2004 09:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Agniesia »

julia.m pisze:czy wiecie moze gdzie mozna dostac te platki w Poznaniu?:)
Jeszcze nie można kupić ich w Poznaniu.
Na Międzynarodowych Dniach Celiakii pani zapewniała, że stopniowo dostępność tych produktów powinna się zwiększać. Ale nie wiadomo kiedy to nastąpi.
Obrazek
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

nula pisze: Płatki owsiane z morelami kosztowaly 11,99 zł a nie 11,50 zł

Mąka owsiana bezglutenowa 400 g - 9,99 zł

Tak więc dosyć drogo :/
E, mnie się wydaje, że 12 zł za 5 saszetek z w miarę pożywnym śniadaniem bg to nie jest tak dużo - wychodzi ok. 2,40 za saszetkę. Różne inne śniadaniowe paczuszki glutenowe typu musli czy owsianki właśnie też oscylują koło 2-3 zł za saszetkę.

Ale pół kilo mąki za 10 zł to jednak drogo. Chociaż nie przebija to teffu - 32 zł za pół kilo, jak pamiętam, w jakimś organicu :D
Obrazek
martini
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 738
Rejestracja: czw 10 wrz, 2009 14:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: martini »

Agniesia pisze:Jeszcze nie można kupić ich w Poznaniu.
Na Międzynarodowych Dniach Celiakii pani zapewniała, że stopniowo dostępność tych produktów powinna się zwiększać. Ale nie wiadomo kiedy to nastąpi.
Wprowadzanie nowego produktu to dlugi i żmudny proces, więc raczej nie liczyłabym na nagłe zażółcenie się półek, nawet w niszowych sklepach. Tylko masowe produkty typu cola w nowym smaku idą taranem, a reszta to raczej po cichutku i po trochu, więc trzeba uzbroić się w cierpliwość.

Poprawiłam cytowanie. Magdalaena
Ostatnio zmieniony śr 21 lip, 2010 21:50 przez martini, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
nula
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 164
Rejestracja: pn 23 paź, 2006 21:00
Lokalizacja: Jazgarzewszczyzna

Post autor: nula »

Wysłałam maila do firmy z pytaniem "jak idzie wprowadzanie owsa i czy są jakieś nowe sklepy" ale na razie nie mam jeszcze odpowiedzi. Ale sezon urlopowy w pełni. Jak dostanę odpowiedź to jeszcze spytam o Poznań.
Obrazek
Awatar użytkownika
kawia
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 78
Rejestracja: sob 11 kwie, 2009 18:25
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kawia »

Kupiłam sobie duuuży zapas płatków owsianych za około 100 zł w Realu w CHMarki pod koniec czerwca. Saszetkowe rzeczywiście wychodzą 2,5-3zł za paczuszke, ale śniadanie porządne, czyli paczka ( 5 saszetek) na tydzień roboczy. Zależało mi szczególnie na zwykłych płatkach na owsiankę, bo wymiatają cholesterol i dietetyczka mi zaleciła. zużywam 2 łyżki płatków na śniadanie - gotuję 12 minut, dorzucam jakiś drobny owocek - i mam te paczkę i mam i mam, wygląda na to, że jedna paczka sypkich płatków starczy na trzy-cztery tygodnie, a kosztowała też ok 12 zł.
Awatar użytkownika
Cecylia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 368
Rejestracja: czw 05 cze, 2008 10:12
Lokalizacja: Wschowa

Post autor: Cecylia »

Ja korzystam przede wszystkim z mąki, chleb już wychodzi a naleśnikami mąż się zajadał choć to ja jestem na diecie. Płatki też są zjadliwe ...
Obrazek
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

Ja miałam próbki z MDC i owsianka instant była naprawdę fajna. Cena jest do przyjęcia jeśli porównać z glutenowymi przekąskami, a jakość naprawdę ok. Próbowałam kupować zupki w proszku bg, ale nie były takie dobre jak Knorr czy Winiary :-(

Tylko teraz muszę trafić na ten owies w jakimś realu.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Momac
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: czw 12 lip, 2007 09:29
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Momac »

Witam,

jeśli ktoś może mo podpowiedzieć: mam pytanie-płatki owsiane swoją drogą a co z otrębami owsianymi-można czy nie? (jeśli jest tu na forum odpowiedź to bardzo przepraszam że tu piszę ale nie znalazłam) bardzo dziękuję za każde info i odpowiedź

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Tomkus
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 615
Rejestracja: pn 08 gru, 2008 12:38
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Tomkus »

O, nie chcieć, o i nie móc umrzeć chociaż nieco!
Wszystko wypite! Ty tam, nie śmiej się z mych żali!
Wszystko, wszystko wypite! zjedzone! - Cóż dalej?

/Paul Verlaine/
Awatar użytkownika
gosia888
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 171
Rejestracja: sob 11 mar, 2006 14:18
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: gosia888 »

właśnie kupiłam płatki owsiane :D jedne z morelami drugie zwyczajne. I moje pytanie. Napisane na opakowaniu tych płatków z morelami że wsypuję się na wodę. Ale ja myślę że na mleku byłyby lepsze. Jadł ktoś na mleku?
Obrazek
Awatar użytkownika
Cecylia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 368
Rejestracja: czw 05 cze, 2008 10:12
Lokalizacja: Wschowa

Post autor: Cecylia »

W sumie na zwykłych również sposób przygotowania podany jest, że na wodzie. Nie eksperymentowałam z mlekiem bo raczej unikam nabiału.
Obrazek
Awatar użytkownika
gosia888
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 171
Rejestracja: sob 11 mar, 2006 14:18
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: gosia888 »

Cecylia pisze:W sumie na zwykłych również sposób przygotowania podany jest, że na wodzie
no to spróbuję na mleku :D nawet takie zwykłe płatki dla dzieci mi nie smakują na samej wodzie.
Obrazek
Awatar użytkownika
nula
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 164
Rejestracja: pn 23 paź, 2006 21:00
Lokalizacja: Jazgarzewszczyzna

Post autor: nula »

Z mlekiem są bardzo dobre. Jak nie ma możliwości podgrzania mleka to mozna też zalać wrzącą wodą i dodać trochę mleka skondensowanego.
Obrazek
Awatar użytkownika
gosia888
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 171
Rejestracja: sob 11 mar, 2006 14:18
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: gosia888 »

Właśnie zjadłam na mleku. Powiem wam że rzeczywiście syte. Myślałam że jedna porcja to za mało a jednak nie. Tylko jednak morele dla mnie nie potrzebne. Ale w pracy tylko te z morelami będzie można jeść bo na szybko. Ogólnie uważam że świetne są do pracy. I będę je kupowała. :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Cecylia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 368
Rejestracja: czw 05 cze, 2008 10:12
Lokalizacja: Wschowa

Post autor: Cecylia »

Są jeszcze i ze śliwkami również w saszetkach jak te z morelami.
Obrazek
ODPOWIEDZ