Bezglutenowy owies w Polsce!

Dane o produktach otrzymane bezpośrednio od ich producentów.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
gosia888
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 171
Rejestracja: sob 11 mar, 2006 14:18
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: gosia888 »

Cecylia, wiem ale ja jednak wolę bez owoców.
Obrazek
kinga
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 490
Rejestracja: pn 14 mar, 2005 11:30
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kinga »

Mojej nastolatce smakowały z morelami :)
Awatar użytkownika
Asia S.
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 313
Rejestracja: ndz 20 mar, 2005 21:57
Lokalizacja: Radom

Post autor: Asia S. »

U mnie nigdzie nie ma żadnych produktów z owsem bezglutenowym, ach to życie na prowincji... ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
kawia
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 78
Rejestracja: sob 11 kwie, 2009 18:25
Lokalizacja: Warszawa

Muessli z płatków Proveny

Post autor: kawia »

Do zwykłych płatków dodaję po ich ugotowaniu jakiś rozdrobniony owoc. Pycha.
Odgrzałam też stary, pierwotny przepis na muesli, kiedy jeszcze nie było firmowych:
2 łyżki płatków owsianych na noc zalać wodą. Rano dodać łyżeczkę miodu i sok z pół cytryny. Jak kto lubi - rodzynki, suszone daktyle itp. Samo zdrowie. Ale dla już odnowionych kosmków, bo rzeczywiście wymiata ;)
thh-polka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 191
Rejestracja: czw 01 lut, 2007 08:46
Lokalizacja: Larvik, Norwegia

Post autor: thh-polka »

Na norweskich platkach owsianych bezglutenowych jest napis: dla osob powyzej 18-tu lat.
Awatar użytkownika
GosiaM
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 866
Rejestracja: pn 24 maja, 2004 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: GosiaM »

gosia888 spróbuj też z naturalnym jogurtem.
martini
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 738
Rejestracja: czw 10 wrz, 2009 14:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: martini »

Wiecie co, zalałam na noc wodą, rano znalazłam w miseczce zimną breję, którą po degustacji wylałam:) Paskudztwo, pewnie zdrowe, ale już wolę owsiankę - owsiankę na ciepło.
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

Ale czemu tak zrobiłaś? Wprawdzie są dwa rodzaje fińskiej owsianki, ale żadnych nie należy zostawiać na noc zalanych wodą. Jedno to takie saszetki instant, morelowe i śliwkowe, z cukrem - zalewa się je wrzątkiem i po 5 minutach są gotowe. A drugie płatki to normalny owies do gotowania (na opakowaniu piszą, żeby gotować 12 minut), bez cukru i dodatków.
Obrazek
Awatar użytkownika
gosia888
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 171
Rejestracja: sob 11 mar, 2006 14:18
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: gosia888 »

martini pisze:Wiecie co, zalałam na noc wodą, rano znalazłam w miseczce zimną breję, którą po degustacji wylałam:)
też nie rozumiem jaki w tym cel miałaś.

Ja zrobiłam owsiankę tą normalną co się gotuje. I tam w przepisie było by sól dodać. No i dodałam a że było słone musiałam dużo cukru dać i taki straszny ulepek niedobry mi wyszedł. Następnym razem soli nie dodawałam tylko trochę cukru i pycha była :-)
Obrazek
martini
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 738
Rejestracja: czw 10 wrz, 2009 14:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: martini »

żeby było szybciej i żeby sobie zębów nie połamać na suchym owsie:) Jak się ma 15 minut na wyjście z domu, to się nie spędza 12 w kuchni, uwierzcie mi:) Ale to nie kwestia bezglutenowości owsianki, każdy produkt moczony przez 8 godzin, poza fasolą, tak się zachowa. Będę musiała znaleźć jakieś inne rozwiązanie albo przestać traktować owsiankę jako danie śniadaniowe, bo zwlec się wcześniej z łóżka tylko po to, żeby ją sobie przygotować, nie jestem w stanie. A żadne produkty instant w grę nie wchodzą, co utrudnia trochę życie, ale już tam.
I tam w przepisie było by sól dodać
Uh, okropieństwo:) Może w Finlandii tak jedzą, ja odkąd pamiętam dodaję na szkocką modłę miód.
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

Instant tej owsianki z torebki polega na tym, że owies jest pokruszony bardzie, plus są kawałki owoców, cukier i sól. Nie jest to instant typu paskudztwo budyniu do kubka itp, raczej żadnych konserwantów tam nie ma. Szybko się robi, dajesz wrzątek i po 5 min masz gotowe. Ja bym jadła tego więcej, ale mnie wkurza że z cukrem jest.
Obrazek
Awatar użytkownika
gosia888
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 171
Rejestracja: sob 11 mar, 2006 14:18
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: gosia888 »

Sheep pisze:Szybko się robi, dajesz wrzątek i po 5 min masz gotowe.
zgadzam się ja w pracy jem ten w torebkach owies. Dzisiaj próbuję śliwkowy. Zobaczymy jak w smaku bo powiem wam że do morelowego już się przekonałam :D oczywiście z mlekiem jem a nie z wodą.
Obrazek
martini
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 738
Rejestracja: czw 10 wrz, 2009 14:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: martini »

raczej żadnych konserwantów tam nie ma
generalnie w produktach instant nie ma konserwantów, bo nie ma potrzeby. Niektórzy producenci sypią, bo mają fobie.
A z taką mega szybką owsianką problem w tym, że wartość odżywcza jest niższa:(. Żeby coś dało się szybciej przygotować w domu, musi zostać poddane intensywniejszej obróbce w fabryce - weź chociażby ryż w torebkach, który jest kusząco prosty w przygotowaniu i nie trzeba na niego czekać, ale jest, niestety, oskubany z błonnika chociażby i już nie sprawdza się tak dobrze jako tradycyjna metoda wspomagająca wydobrzenie jelit po zatruciu. to samo dotyczy kasz, płatków owsianych ekspresowych itd. Natury nie oszukasz;)
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

Gdzie kupujecie ten owies ? jestem z Warszawy, ale po MDC już nigdzie go nie widziałam
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
kinga
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 490
Rejestracja: pn 14 mar, 2005 11:30
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kinga »

Owies-Proveny dostępny jest w Glufree-serdecznie zapraszam :)
ODPOWIEDZ