Wawel - słodkości

Dane o produktach otrzymane bezpośrednio od ich producentów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
konto2626
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz 31 lip, 2011 20:44
Lokalizacja: Leszno

Wawel - słodkości

Post autor: konto2626 »

Witam napisałam do firmy WAWEL z zapytaniem jakie produkty są dla nas beżpieczne oto odpowiedź:

Szanowna Pani,

Informacje o zawartości składników są umieszczane na każdym naszym produkcie na etykiecie.
Aby łatwiej było wyszukać to co najbardziej istotne, to rodzaj alergenów podawany jest jeszcze dodatkowo: na końcu składników jest zdanie: Produkt zawiera.. i tu podajemy jakie alergeny są w produkcie.
Potem jest zdanie o prawdopodobieństwie występowania alergenu nie ze składników ale z pośrednich procesów: Może zawierać śladowe ilości.
Od 2 lat EFSA (organ UE odpowiedzialny za ekspertyzy naukowe dotyczące żywności) ustanowił spory limit dla glutenu. Produkt może go zawierać do 20mg/kg i jest to ilość bezpieczna dla zdrowia....
Tyle ogólnie.

Produkty nie zawierające glutenu (czyli białek np pszenicy- najczęstsze źródło glutenu) to:
Pastylki miętowe, Mieszanka krakowska, Krówki mleczne, czekolada pełna Dark 70% kakao i Dark 90% kakao, Krakowska gorzka, Jagiellońska, czekolada nadziewana Malaga, Jogurtowo-Truskawkowa, Danusia classic i Miętowa, karmelki Orzeźwiające miętowe, batoniki Maciek adwokat i toffi, baton Jacek, Adaś, Studencki.



Pozdrawiam !
Jajciarz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: śr 08 cze, 2011 17:47
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Jajciarz »

hmm całkiem duży wybór tych niby bezglutenowych produktów, ciekawe jak jest w rzeczywistości
Magdula82
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 229
Rejestracja: ndz 07 sie, 2011 19:09
Lokalizacja: Szczecinek

Post autor: Magdula82 »

i z czego jest syrop glukozowy- dla mnie ważna informacja.
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

konto2626 pisze:Produkty nie zawierające glutenu (czyli białek np pszenicy- najczęstsze źródło glutenu) to:
Danusia classic
a to jest bardzo ciekawe...
wczoraj w sklepie specjalnie wzięłam do ręki Danusię, bo ogromnie ją lubiłam przed dietą, no więc biorę, i czytam:
"może zawierać śladowe ilości (...) pszenicy"
BEZGLUTENOWEJ???!!??

miętowej już mi się nie chciało sprawdzać :(
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
Agata23
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 121
Rejestracja: ndz 06 mar, 2011 21:27
Lokalizacja: Zuzułka

Post autor: Agata23 »

spory wybór tych ,,bezglutenowych" produktów mnie najbardziej interesują ich batony muszę przeczytać ich skład,a może ktoś się już orientował w składzie tych batonów?
pawel879
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 91
Rejestracja: wt 12 lip, 2011 21:48
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: pawel879 »

Witajcie

Baton Adaś i Mieszanka Krakowska (pisze na opakowaniu że może zawierać śl. ilości pszenicy itp.)

Natomiast krówki jadłem - nic nie pisze i są bardzo smaczne.

Pozdrawiam
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

pawel879 pisze:Baton Adaś i Mieszanka Krakowska (pisze na opakowaniu że może zawierać śl. ilości pszenicy itp.)
No więc właśnie - jakiś mało kompetentny i poważny ten ich technolog, skoro przekazuje takie bzdury. Fajnie jakby konto2626 napisała do nich ponownie (skoro już pisała) w odpowiedzi na ich odpowiedź pytając o te ciekawostki na opakowaniach Danuś, Adasiów i Mieszanki Krakowskiej. Bo dla mnie to wygląda niepoważnie.

A swoją drogą, jako ciekawostkę, radzę zwrócić uwagę na galaretki Mella Jutrzenki oznaczone (ichnim) przekreślonym kłosem i opisane jako bezglutenowe - na tym samym pudełku, w opisie angielskim stoi wyraźnie, że mogą zawierać "traces of gluten" :>
Pisałam do nich onegdaj w tej sprawie i mętnie się tłumaczyli, że "to jest wymóg importera". Śmieszne to dosyć, galaretki pewnie tego glutenu nie mają, ale i tak ich nie mogę jeść - nie ze względu na "angielski gluten", tylko z powodu pszenicznego syropu g-f. A może to z jego powodu importer zażyczył sobie tę adnotację?
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
ODPOWIEDZ