Hochland

Dane o produktach otrzymane bezpośrednio od ich producentów.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
miszczPZ
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 175
Rejestracja: śr 07 sty, 2004 16:27
Lokalizacja: Poznań

Hochland

Post autor: miszczPZ »

Zadzowniłem do nich bo nei mogłem znależć żadnego mail`a i tam zastałem przemiłą(mówię serio)panią. Czułem się jakbym był jej jedynym klientem, w sklepie, który ona prowadzi na pustyni:) Poprosiła mnie o mój adres(pewnie już myślicie sobie, że chciała sie umówić ze mna:P ), i powiedziała, że prześłe mi całą listę produktów bezglutenowych. Po 3 dniach dostałem polecony i było w nim napisane, że wszystkie produkty są dla nas bezpieczne,Jednak od czasu do czasu trzeba się z nimi kontaktować przy okazji wypuszczania na rynek nowych produktów, by zapobiec niepotrzebnemu nieszczęściu...a więc: do serów marsz:)!!!
P.S.fajna była ta pani:P
wszędzie w domu, ale dobrze najlepiej!
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

kurcze to fantastycznie bo ja ich nie jadłam bo usłyszałam że ktoś dowiedział się od producenta że nie są bezglutenowe
krystna
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 448
Rejestracja: sob 09 kwie, 2005 14:45
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: krystna »

Co do produktów Hochlandu. Na napisany przeze mnie mail dotyczący produktów bezglutenowych otrzymałam następującą odpowiedź:


Szanowna Pani,

Produkty Hochland Polska w swej bogatej ofercie poza kilkoma wyjątkami są produktami bezglutenowymi. Wyjątki, o których wspomniałam dotyczą serków topionych z dodatkiem szynki, która w swoim składzie zawiera gluten. Proszę zatem z diety dziecka wyeliminować takie produkty jak:
- krążki topione z szynką
- krążki topione Sortett, (wyłączyć tylko trójkąciki z dod. szynki)
- plastry topione z szynką
- bloczki topione z szynką
- ser topiony w kubkach Creme Royal z szynką

W razie dalszych pytań jestem do dyspozycji,

z powazaniem,

Kinga Morawiec
Dział Jakości
Hochland Polska

Pozdrowienia dla bezglutków :mrgreen:
mama Mateusza
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 72
Rejestracja: czw 30 gru, 2004 21:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mama Mateusza »

właśnie to jest to...
W jednej firmie kilka osób mówi różne informacje, nie mając świadomości jak mogą zaszkodzić.
Edit by Mariuszo: Norma - polska rzeczywistość...
Lilli
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob 22 lip, 2006 22:37
Lokalizacja: Poznań

hochland

Post autor: Lilli »

Szanowna Pani!
Wszystkie obecnie znajdujące się w ofercie rynkowej produkty firmy Hochland jako produkty nabiałowe nie zawierają glutenu.
Stale monitorujemy też skład wszystkich składników używanych podczas produkcji naszych wyrobów.
Nie mniej jednak, ponieważ receptury produktów są niezmiennie doskonalone bardzo proszę o zwracanie uwagi na nasze etykiety w przyszłości. Nie wykluczamy użycia w przyszłości składników zawierających gluten. Natomiast z pewnością na etykiecie pojawi się wtedy jasna informacja o tym, że produkt zawiera gluten.
Jest to postępowanie zgodne z aktualnymi przepisami, obowiązującymi od 2003 roku wszystkich europejskich producentów.
Każdy produkt zawierający substancję alergenną (do których zaliczamy także zboża zawierające gluten) musi na etykiecie zawierać deklarację występowania w produkcie składnika alergennego (w tym glutenu).
lilli
-ania-
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 428
Rejestracja: pt 12 maja, 2006 21:25
Lokalizacja: ostrołęka

Post autor: -ania- »

pomimo "małej" niekonsekwencji - myślę że śmiało mozemy do serków startować! :D oczywiście za wyjątkiem tych z szynką. i tak, niewatpię, że każdy przytomny celiaczek zastanowiałby się - a co w tej szynce jest???? :P taka nasza szpiegowska natura :D
Obrazek
Pobierz Deklarację Członkowską i przyłącz się do nas!
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

no dobry celiaczek musi być dobrym szpiegiem - wszyscy mamy przymusowe ciągotki detyktywistyczne...
"...żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi - bo nie jesteś sam. Niech dobry Bóg zawsze cię za rękę trzyma..."
Awatar użytkownika
ania
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 147
Rejestracja: czw 13 paź, 2005 14:02
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ania »

To fantastyczna sprawa! Tak dawno nie jadłam sera żółtego...
Lucyna S.
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pt 14 lip, 2006 19:40
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post autor: Lucyna S. »

Również cieszy mnie ta informacja, ale zastanowiłam się nad szynką. Czy nie można jej jeść? Nie chodzi mi o tę w dodakach sera topionego, ale taką zwykłą szynkę, bo ja naprawdę już głupieję, nie wiem co mam pozwalać spożywać mojemu synowi, a co nie?
Lucyna, mama nastolatka na diecie
Awatar użytkownika
ania
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 147
Rejestracja: czw 13 paź, 2005 14:02
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ania »

Muszę Cię zmartwić, ale nie wolno. Do wędlin dodaje się bardzo często mąki pszennej bądż bułki tartej, nawet do szynki. Chyba że znajdziesz taką na 100% bezglutenową, gdzieś tu na forum był spis wędlin, które możemy spożywać.
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

ania pisze:Do wędlin dodaje się bardzo często mąki pszennej bądż bułki tartej, nawet do szynki.
No to może niezupełnie tak. Do wędlin bardzo często dodawane są białkowe i skrobiowe wypełniacze, tzw. tekstura (nie mylić z tekturą :wink: ). Jest to białko roślinne, a więc niestety najczęściej pochodzące z pszenicy (jest najtańsze, a chodzi o to żeby maxymalnie potanić wędliny). I jeśli w wędlinie znajdzie się skrobię, to na bank będzie w niej gluten.... A jak sprawdzić obecność skrobi? Słynny test z płynem Lugola! Poczytaj na Forum bo było o tym mnóstwo razy. Generalnie wszystkie tanie wędliny są podejzane, ale po raz kolejny powtarzam, że jeśli z kilograma świni robi się 2 kilo szynki, to nie można się spodziewać cudów. :D
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

kabran pisze:że jeśli z kilograma świni robi się 2 kilo szynki, to nie można się spodziewać cudów.
ja spotkałam się z tym że nie 2 kilo a nawet 3-4 kilo - wiem to z dobrych źródeł...a najgorsze są takie niby polędwice drobiowe w złotych opakowaniach - one są robione z takiego budyniu i po prostu leżały koło mięsa ale w 50% mięsem nie są...
"...żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi - bo nie jesteś sam. Niech dobry Bóg zawsze cię za rękę trzyma..."
Lucyna S.
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pt 14 lip, 2006 19:40
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post autor: Lucyna S. »

O tanich wędlinach informowała mnie lekarka, żeby unikać wszelkich wędlin z mielonego mięsa. Zalecała właśnie gatunkowe; szynkę, polędwicę - jako bezpieczne, chociaż też słyszałam, że podobno najmniej chemii dodaja do KRAKOWSKIEJ. Wiecie co, naprawdę to koszmarne. Przez 5 lat miałam wcześniej dziecko na diecie, a o wielu rzeczach dowiaduję się dopiero teraz. Przy tej okazji uświadamiam sobie jeszcze dobitniej, co w ogóle wszyscy jemy. :(
Lucyna, mama nastolatka na diecie
Awatar użytkownika
GosiaM
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 866
Rejestracja: pn 24 maja, 2004 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: GosiaM »

Kiedyś też dzwoniłam do firmy Hochland. Dowiedziałam się, że wszystkie produkty oprócz tych z szynką są dla nas bezpieczne i nie zawierają glutenu. Myślę, że firma jest w porządku, bo wszytskim udzielają tych samych odpowiedzi.
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

GosiaM pisze:Myślę, że firma jest w porządku, bo wszytskim udzielają tych samych odpowiedzi.
to wcale nie powód do ufania
"...żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi - bo nie jesteś sam. Niech dobry Bóg zawsze cię za rękę trzyma..."
ODPOWIEDZ