Chipsy solone Tesco Value

Dane o produktach otrzymane bezpośrednio od ich producentów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
noodle
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 418
Rejestracja: pn 11 cze, 2012 15:53
Lokalizacja: krakofsky

Chipsy solone Tesco Value

Post autor: noodle »

Napisałam do Tesco ws. ich solonych chipsów, na których nie ma informacji o zawartości glutenu, a jest zaznaczone, że zawierają orzechy. Informacja mnie bardzo zaskoczyła.
Chipsy solone Tesco Value zawierają gluten.

Pozdrawiam,
Specjalista ds. Operacji
Dział Prawa Handlowego
i Spraw Technicznych
Zjadłam dosłownie kilka sztuk, ale na szczęście nic mi nie było. Zasugerowałam się informacją na opakowaniu. Według składu chipsy te składają się z ziemniaków, oleju roślinnego i soli. To dla mnie spory szok, naprawdę.
Ostatnio zmieniony pt 07 gru, 2012 11:10 przez noodle, łącznie zmieniany 1 raz.
Zapraszam na mojego bloga! http://bezglutenowy.blog.pl
Od 1.11.2012 na diecie bezglutenowej
Obrazek
anikam
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 255
Rejestracja: pn 14 maja, 2012 11:35
Lokalizacja: Polska

Post autor: anikam »

cooo?!!
napisz do nich że w takim razie dlaczego nie ma o tym informacji na etykiecie? mają taki obowiązek!
też jej jem
Obrazek
anikam
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 255
Rejestracja: pn 14 maja, 2012 11:35
Lokalizacja: Polska

Post autor: anikam »

a tak na ostatnim spotkaniu w krk chwaliłam Tesco że tak ładnie mają opisane informacje dla alergików- zrobie im bojkot !!!!
Obrazek
Kamil-1980
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 81
Rejestracja: wt 10 sie, 2010 15:43
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Kamil-1980 »

anikam pisze:a tak na ostatnim spotkaniu w krk chwaliłam Tesco że tak ładnie mają opisane informacje dla alergików- zrobie im bojkot !!!!
Ja tak samo, zawsze myślałem, że jeśli wymieniają tyle alergenów, to znaczy, że wymieniają wszystkie, a nie jakieś losowo wybrane. Wydawało mi się, że wielkie firmy musza dokładnie przestrzegać przepisów, bo są atakowane ze wszystkich stron przez konkurencję, a jednak się pomyliłem... a może na maila odpowiedział ktoś niedoinformowany? Albo ktoś komu nie zależy na swojej pracy? :zdziw:
Awatar użytkownika
noodle
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 418
Rejestracja: pn 11 cze, 2012 15:53
Lokalizacja: krakofsky

Post autor: noodle »

Napisałam im:
Dziękuję za informację, jednak muszę przyznać, że jestem zbulwersowana. Skoro chipsy solone Tesco Value zawierają gluten to dlaczego nie ma stosownej informacji na opakowaniu? Skoro wymieniacie Państwo alergeny (zaznaczając je kolorem czerwonym), jakim są orzechy, dlaczego nie umieściliście Państwo informacji, że Wasz produkt ma w sobie gluten? Czy zdajecie sobie Państwo, na jakie zagrożenie narażacie osoby, które nie tolerują glutenu, które mają celiakię? Apeluję do Państwa, byście zmienili opakowania i umieścili na nich stosowną informację. W przeciwnym razie nie tylko narażacie innych na ogromne kłopoty, ale i tracicie wiele w oczach konsumentów.
Zapraszam na mojego bloga! http://bezglutenowy.blog.pl
Od 1.11.2012 na diecie bezglutenowej
Obrazek
Awatar użytkownika
noodle
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 418
Rejestracja: pn 11 cze, 2012 15:53
Lokalizacja: krakofsky

Post autor: noodle »

Dostałam odpowiedź:
Szanowna Pani,
dziękujemy za nadesłaną wiadomość oraz przekazane uwagi.
W odpowiedzi informujemy, iż zgodnie ze składem produkt nie zawiera glutenu, jednak w zakładzie są używane składniki, które zawierają gluten.
Odpisałam im:
W takim razie na opakowaniu powinna znaleźć się informacja, że produkt może zawierać śladowe ilości glutenu lub że na terenie zakładu produkowane są rzeczy, w których gluten może się znaleźć. Proszę o szacunek dla osób, które cierpią na nietolerancję glutenu. To taki sam alergen, jak każdy inny, także orzechy, o których już na opakowaniu wspominacie.
Zapraszam na mojego bloga! http://bezglutenowy.blog.pl
Od 1.11.2012 na diecie bezglutenowej
Obrazek
Awatar użytkownika
kuyt
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 121
Rejestracja: wt 11 maja, 2010 17:22
Lokalizacja: LODZ

Post autor: kuyt »

Nabyłem i skonsumowałem chipsy tej firmy i mogę powiedzieć, że nie dobrze się czułem, czyli jest gluten w nich ... tak samo jak w tych od Carrefour, lecz tam jest napisane jak byk, iż zawiera gluten ...
Chrys­tus wypędził han­dlarzy ze świąty­ni. Potem han­dlarze zmądrze­li: przyw­dziali sza­ty kapłańskie.
ODPOWIEDZ