Salad Story

Dane o produktach otrzymane bezpośrednio od ich producentów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
noodle
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 418
Rejestracja: pn 11 cze, 2012 15:53
Lokalizacja: krakofsky

Salad Story

Post autor: noodle »

Napisałam do Salad Story, czy posiadają w swojej ofercie bezglutenowe produkty. Poniżej ich odpowiedź (więcej na blogu: http://bezglutenowy.blog.pl/2013/01/09/czas-na-salatke/)
Oczywiście, posiadamy w naszej ofercie produkty bezglutenowe. Dla łatwiejszego poruszania się po naszym menu, w zeszłym roku wprowadziliśmy specjalne oznaczenia alergiczne. Jest to m.in. przekreślony kłos dla produktów bezglutenowych, ale oznaczone są także produkty wegetariańskie, bezlaktozowe, wegańskie i przyjazne dzieciom.

Znajdzie je Pani na każdym ekspozytorze z sałatką, dressingami, ale także na plakietkach z zupami, tartami, ciastem. Także nasi pracownicy chętnie udzielą wszelkich niezbędnych informacji.

W naszych sałatkach składniki można wymieniać, dzięki czemu jeśli dana propozycja zawiera produkt, który Pani nie odpowiada, to można go wymienić na inny (o szczegółowych zasadach wymian chętnie opowie każdy pracownik). Dodatkowo można stworzyć sałatkę wg własnej kompozycji, w skład której wchodzą 3 warzywa, 1 mięso i 1 ser oraz dowolny dressing, dzięki czemu nigdy nie dopadnie Pani nuda

Zachęcam do wstępnego zapoznania się z naszym menu na stronie internetowej www.saladstory.com. Jak najedzie Pani myszką na daną pozycję, to pokazuje się tabela z wartościami odżywczymi, a w prawym górnym rogu tej tabeli umieszczone są oznaczenia alergiczne.

Tak jak napisałam wcześniej produkty bezglutenowe są oznaczone przekreślonym kłosem. Proszę się nie sugerować, że na zdjęciu jest makaron czy grzanki, ponieważ jest to składnik gratisowy do wyboru (makaron, grzanki lub pieczone ziemniaki), nie znajduje się w podstawowej wersji sałatki i pracownik zawsze pyta o to, który z nich Klient wybiera.
Zapraszam na mojego bloga! http://bezglutenowy.blog.pl
Od 1.11.2012 na diecie bezglutenowej
Obrazek
Reah
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 74
Rejestracja: wt 04 sty, 2011 10:17
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Reah »

Ja dość często jem tam zupy i sałatki i są naprawdę dobre. Na początku z oznaczeniami był malutki problem, np. sos vinaigrette był oznaczony jako bezglutenowy choć zwierał musztardę ale potem wszystko zostało naprawione i obecnie nie mam żadnych złych doświadczeń , wręcz przeciwnie fajny sposób na szybki, dobry i zdrowy lunch :)
Awatar użytkownika
noodle
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 418
Rejestracja: pn 11 cze, 2012 15:53
Lokalizacja: krakofsky

Post autor: noodle »

Ja też jestem bardzo zadowolona z ich produktów. I z oznaczenia tak samo :)
Zapraszam na mojego bloga! http://bezglutenowy.blog.pl
Od 1.11.2012 na diecie bezglutenowej
Obrazek
ganika
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: czw 01 mar, 2012 18:19
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ganika »

To mieliście więcej szczęścia niż ja. Same sałatki bardzo lubię. Oznaczenia też są super, ale trzeba podkreślić, że tylko w internecie. Na ulotkach, jak ostatni raz tam zaglądałam, nie było żadnych oznaczeń tylko znajdowało się info, żeby zapytać o ofertę bezglutenową personelu. I tu się zaczynało - panie robiły wielkie oczy, nie miały pojęcia, która z zup danego dnia jest bezglutenowa, który sos do sałatek jest bezglutenowy (na szczęście po sprawdzeniu w domu na necie odetchnęłam z ulgą, że dobrze sama wybrałam) i oczywiście za każdym razem pytały czy do mojej bezglutenowej sałatki życzę sobie grzanki. Po kilku takich wizytach mój entuzjazm do odwiedzania tego lokalu znacznie osłabł.
Ale że sałatki są tam pyszne, to pewnie tam wrócę - radzę tylko pamiętać, że lepiej nie chodzić do lokalu bez sprawdzenia oznaczeń w necie. Fajnie byłoby gdyby uzupełnili oznaczenia w lokalu.
Awatar użytkownika
noodle
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 418
Rejestracja: pn 11 cze, 2012 15:53
Lokalizacja: krakofsky

Post autor: noodle »

Ilekroć byłam w Salad Story to widziałam oznaczenia o bezglutenowości produktów. Na przykład na rozpisce sosów. No i obsługa była bardzo pomocna i miła. Miałaś najwyraźniej mało szczęścia...

Salad Story poprosił dietetyka o utworzenie porady na mój blog, zapraszam:
http://bezglutenowy.blog.pl/2013/01/10/ ... zna-halsa/
Zapraszam na mojego bloga! http://bezglutenowy.blog.pl
Od 1.11.2012 na diecie bezglutenowej
Obrazek
Reah
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 74
Rejestracja: wt 04 sty, 2011 10:17
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Reah »

Ja chodzę do Salad Story we Wrocławiu in wszędzie w lokalach znajdując się oznaczenia, zarówno dotyczące sałatek, sosów jak i zup.
Może nie wszystkie lokale mają wprowadzone oznaczenia, ale powinni to szybko zmienić :)
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

Reah pisze:Może nie wszystkie lokale mają wprowadzone oznaczenia, ale powinni to szybko zmienić
a przede wszystkim powinni zmienić świadomość personelu - skoro robił wielkie oczy na pytanie o wersje bezglutenowe i chciał ładować grzanki do sałatki b/g...:/
tym bardziej, że jak pisze ganika, to nie był jednorazowy incydent (?!).
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
Awatar użytkownika
noodle
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 418
Rejestracja: pn 11 cze, 2012 15:53
Lokalizacja: krakofsky

Post autor: noodle »

Może zrobili to z rozpędu? Często osoby pracujące w takich miejscach mają już tak "wrytą" w głowę regułkę, którą powtarzają, że pytają "grzanki/makaron/ziemniaki?". Współczuję złych wspomnień z Salad Story, ja jestem bardzo zadowolona.
Zapraszam na mojego bloga! http://bezglutenowy.blog.pl
Od 1.11.2012 na diecie bezglutenowej
Obrazek
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

noodle pisze:Często osoby pracujące w takich miejscach mają już tak "wrytą" w głowę regułkę, którą powtarzają, że pytają "grzanki/makaron/ziemniaki?"
to akurat jeszcze mogę zrozumieć, ale brak pojęcia o tym, co bezglutenowego mają w ofercie - to niepokojące.
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
Arterius
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: czw 23 sie, 2012 21:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arterius »

Mnie martwi to, że wszystkie składniki do sałatek leżą jeden obok drugiego, dużo nie trzeba aby uprzednio nasypawszy np. grzanek sięgnąć po sałatkę lub na nią nakruszyć... no ale żywienie poza domem niestety jest ryzykowne, co poradzisz...
Ale z pozytywów to miłą mają obsługę, przynajmniej w Warszawie na ul. Prostej oraz nie było wielkich oczu na hasło "gluten" :)
Awatar użytkownika
LumiBo
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 62
Rejestracja: pn 02 kwie, 2012 21:42
Lokalizacja: Warszawa / Maków

Post autor: LumiBo »

Zastanawia mnie fakt, czy bekon, który proponują w niektórych bezglutenowych sałatkach rzeczywiście jest bezglutenowy. Wiadomo, że większość ogólnodostępnych wędlin pozostawia wiele do życzenia :( Ostatnio, pewnie w pośpiechu przygotowywania przez Panie z Salad Story "miliona" sałatek, w mojej sałatce wylądowała grzanka!!! :kosci: Tak jak pisze Arterius, odległość pojemników z grzankami, ziemniakami i makaronami jest niepokojąco bliska.
Arterius
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: czw 23 sie, 2012 21:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arterius »

A tak w ogóle to mają mylące menu, niby jest znaczek przekreślonego kłosa, a na zdjęciu sałatki: makaron, bekon... Spodziewać by się można że jakiś makaron kukurydziany lub osobno mają bezglutenowy, a tu kiszka...
aha no i sosy... jako bezglutenowy mogłem dostać tylko oliwę z oliwek...
mniam, jadłem trawę w oliwie za 16zł :(
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Reah
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 74
Rejestracja: wt 04 sty, 2011 10:17
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Reah »

Jeśli chodzi o sosy to na pewno są co najmniej 3 bg - sama przetestowałam i wszystkie smakują super:) Mnie nigdy nic nie było po ich produktach, jeśli mam wątpliwości pytam - mają dodatkową ściągę ze wskazanymi składnikami np. zup.
Prawdą jest, że nie kupują sałatek z bekonem, bo w przypadku wędlin nie ufam nikomu :diabelek:
Bez salad story moja dieta byłaby jeszcze bardziej skomplikowana i czasochłonna :)
Awatar użytkownika
noodle
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 418
Rejestracja: pn 11 cze, 2012 15:53
Lokalizacja: krakofsky

Post autor: noodle »

Salad Story nigdy mnie nie rozczarowało. Sosów mają na pewno więcej niż jeden, bo pamiętam ich rozpiskę i wiem, że kilka było do wyboru. Sama jadłam już kilka. Co do zdjęć sałatek na folderach pokazujących ich wybór... To, że jest na nich makaron/grzanki, czy cokolwiek innego, co ma gluten, nie znaczy, że nie możemy sobie wybrać takiej sałatki bez niedozwolonego składnika. Sałatki są przygotowywane na naszych oczach, więc jeśli przytrafi się coś niepokojącego, możemy zareagować. Ja polecam ich produkty! Są bardzo smaczne!
Zapraszam na mojego bloga! http://bezglutenowy.blog.pl
Od 1.11.2012 na diecie bezglutenowej
Obrazek
ODPOWIEDZ