Rossmann

Dane o produktach otrzymane bezpośrednio od ich producentów.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
misia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 110
Rejestracja: ndz 03 paź, 2004 14:26
Lokalizacja: Zawiercie/Kraków

Rossmann

Post autor: misia »

Hej,

W Rossmanie pojawiły się bezglutenowe ekologiczne sosy do makaronów albo ryżu, np. neapolitański, albo arabski pikantny.

Są oznaczone znakiem z przekreślonym kłosem, nie zawierają też laktozy (nie wiem czy wszystkie, dlatego trzeba sprawdzać etykiety).

Cena za słoiczek około 8zł.

Próbowałam neapolitański do makaronu i musze przyznać, że całkiem smaczny. Dobra alternatywa kiedy nie ma się czasu na gotowanie. Przy tym są naturalne bez wzmacniaczy smaków i tym podobnej chemii.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
alva_alva
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2067
Rejestracja: czw 12 sty, 2012 14:37

Post autor: alva_alva »

Ja patrzyłam w swoich Rossmanach, ale nic takiego nie widziałam.
anikam
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 255
Rejestracja: pn 14 maja, 2012 11:35
Lokalizacja: Polska

Post autor: anikam »

ja dzisiej kupiłam w rossmanie kilka rzeczy, starsznie się ciesze, że rossman nas zauwałył
Obrazek
Okalina
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 139
Rejestracja: pn 16 mar, 2009 16:13
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Okalina »

A ja kupiłam mieszankę na ciasto brownie - mega czekoladowe, mniam :D
mama Krzysia (13 lat) zdiagnozowanego 16.03.2009
,,...co dla jednego pokarmem, to dla drugiego trucizną" (Lukrecjusz)
anikam
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 255
Rejestracja: pn 14 maja, 2012 11:35
Lokalizacja: Polska

Post autor: anikam »

ja dzisiaj też, zrobię na weekend to ciasto, tylko ma 1 wadę- cenę
Obrazek
Awatar użytkownika
misia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 110
Rejestracja: ndz 03 paź, 2004 14:26
Lokalizacja: Zawiercie/Kraków

Post autor: misia »

alva_alva pisze:Ja patrzyłam w swoich Rossmanach, ale nic takiego nie widziałam.
Pewnie zależy od wielkości miasta i sklepu, ale może warto zapytać, zasygnalizować, że jest zapotrzebowanie na takie produkty w danym sklepie.

A ciasta czekoladowego nie widziałam, dobre jest? Ja raczej preferuję własnej roboty (nic nie zastąpi prawdziwej dobrej czekolady i kakao w cieście), ale z 2 strony, jesli skład będzie równie naturalny jak tych sosów, to może warto mieć coś takiego na "czarną godzinę" :)
Awatar użytkownika
uniaczek
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 507
Rejestracja: sob 19 sty, 2013 17:25
Lokalizacja: Gniezno

Post autor: uniaczek »

Cieszę się z poszerzającej się oferty Rossmana. Na co dzień kupuję mleko ryżowe (naturalne i waniliowe) w b.dobrej cenie ok. 6 zł, batoniki, czyste bakalie. Wczorajszym wielkim odkryciem było dla mnie znalezienie bulionu warzywnego w kostkach 6 szt. po 3,49 zł ( Gemuse-Bruhwurfel) - oznaczone są glutenfrei i laktosefrei.
Do tej pory kupowałam w sklepie ze zdrową żywnością też niemiecki ale dużo droższy
p.s. kostki są bez glutaminianu
dorota6d
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: wt 03 maja, 2011 15:54
Lokalizacja: Nisko

Post autor: dorota6d »

Witam jakie to batoniki, które nie maja glutenu???? pozdrawiam, i bede szukac tych bulionów.
Awatar użytkownika
uniaczek
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 507
Rejestracja: sob 19 sty, 2013 17:25
Lokalizacja: Gniezno

Post autor: uniaczek »

Dototka - batonik enerBIO żurawinowy z orzechami jest b. smaczny tylko twardy - raczej dla dorosłych zębów. U nas leży nad mlekiem ryżowym wśród innych batoników zbożowo-orzechowych z bez przekreślonego kłosa
Awatar użytkownika
Karolina
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 60
Rejestracja: śr 10 mar, 2004 00:08
Lokalizacja: Malbork

Post autor: Karolina »

Ja też zrobiłam zakupy w Rossmannie, na razie spróbowałam tego sosu neapolitańskiego - b. smaczny, no i kupiłam arcydrogie :| musli, mam nadzieję, że smak chociaż będzie wart swojej ceny. Mają np. słód kukurydziany - ciekawa rzecz, słyszeliście o tym?
Glutenowym skrytomieszaczom mówimy NIE!
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

uniaczek pisze:p.s. kostki są bez glutaminianu
a nie mają przypadkiem "ekstraktu drożdżowego"? bo nie wiem, czy nie z tego powodu zaniechałam ich kupna onegdaj.
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
Awatar użytkownika
Karolina
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 60
Rejestracja: śr 10 mar, 2004 00:08
Lokalizacja: Malbork

Post autor: Karolina »

A co nie tak jest z ekstraktem drożdżowym, jakby co? :)
Glutenowym skrytomieszaczom mówimy NIE!
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

Karolina pisze:A co nie tak jest z ekstraktem drożdżowym, jakby co? :)
To na dobrą sprawę to samo, tylko mniej groźnie nazwane. Ponieważ coraz więcej osób unika glutaminianu sodu, "przezywa się" go często "ekstraktem drożdżowym", "hydrolizowanym białkiem" i na kilka jeszcze sposobów.
Pewnie bym się nawet nie zorientowała, ale na glutaminian reaguję bardzo źle i dlatego go unikam, a nie "dla idei".
I kiedyś kupiłam bezglutenowe czipsy "bez glutaminianu", po których miałam takie same objawy, jak po glutaminianie. W składzie nie było niczego niepokojącego, prócz właśnie niewinnie brzmiącego "ekstraktu drożdżowego" - więc zaczęłam drążyć temat - i znalazłam sporo informacji właśnie o tym, że tak sprytnie producenci ukrywają glutaśmuta.

Glutaminian czy nie - bo są też głosy, że to nie to samo, choć podobne, etc. - jest to tak samo wzmacniacz smaku, zupełnie dla mnie niepotrzebny, ale przede wszystkim szkodzi mi w taki sam sposób, jak ten oficjalnie nazwany "glutaminianem sodu". I to jest dla mnie wystarczający i ostateczny wyznacznik, że to jedno i to samo g...o.
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
Awatar użytkownika
uniaczek
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 507
Rejestracja: sob 19 sty, 2013 17:25
Lokalizacja: Gniezno

Post autor: uniaczek »

Ola_la pisze:
uniaczek pisze:p.s. kostki są bez glutaminianu
a nie mają przypadkiem "ekstraktu drożdżowego"? bo nie wiem, czy nie z tego powodu zaniechałam ich kupna onegdaj.
Sprawdziłam - faktycznie mają ekstrakt drożdżowy. Mają jak pisałam przekreślony kłos i butelkę mleka i to dla mnie jest ważne. Glutaminian też zresztą nie ma glutenu.
Nie zamierzam popadać w przesadę dodając sobie do tak restrykcyjnej diety jeszcze dodatkowe obostrzenia. My unikamy glutenu i laktozy
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

uniaczek pisze:Nie zamierzam popadać w przesadę dodając sobie do tak restrykcyjnej diety jeszcze dodatkowe obostrzenia.
Ja tam bym sobie żadnych obostrzeń nie robiła ani tym bardziej nie dodawała, ale mój organizm ma inne zdanie :)
A jeśli ktoś - podobnie jak ja - unika glutaminianu, bo także mu szkodzi, warto żeby wiedział, że tak samo może zareagować na ekstrakt drożdżowy - który też jak najbardziej może być bezglutenowy (o ile nie jest np. z jęczmienia, jak kiedyś spotkałam).
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
ODPOWIEDZ