Golden Soya - Joya - Biedronka

Dane o produktach otrzymane bezpośrednio od ich producentów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bartek1555
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: ndz 19 sie, 2012 12:30
Lokalizacja: Kostrzy nad Odrą

Golden Soya - Joya - Biedronka

Post autor: Bartek1555 »

Witam,

nie mogłem nigdzie znaleźć informacji o produkcie "Golden Soya" z Biedronki. No więc napisałem do firmy JOYA (producent napojów sojowych) na temat produktu, który możemy nabyć w supermarketach Biedronka.

Oto wiadomość od firmy:

"Dear Bartosz,

thank you for your message and your interest in our products.

The dextrose in our Biedronka soya drinks „Golden Soya“ natural, vanilla & chocolate is made of corn.

Hence they are gluten- free according to the regulation No 41/2009 EG concerning the composition and labelling of foodstuffs suitable for people intolerant to gluten.

We hope this answers your question, for further information please don’t hesitate to contact me.

Kind regards from Vienna to Poland
Sabrina Kress"

Mówiąc w skrócie, producent potwierdza że zgodnie z regulacjami Numer 41/2009 itd, ich produkty Golden Soya - Naturalny, Waniliowy i Czekoladowy są produktami bezglutenowymi ponieważ dekstroza jest zrobiona z kukurydzy. :)

Jeśli chodzi o aromaty to nie nie wiem czy są z pszenicy ale szczerze wątpię i mam pełne zaufanie do tego napoju sojowego :)

To chyba dobra wiadomość, jeśli w złym dziale to prosiłbym o przeniesienie :P
Ostatnio zmieniony wt 12 mar, 2013 21:05 przez Bartek1555, łącznie zmieniany 1 raz.
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

Bartek1555 pisze:Jeśli chodzi o aromaty to nie nie wiem czy są z pszenicy ale szczerze wątpię i mam pełne zaufanie do tego napoju sojowego :)
a ja niestety już nie - kupowałam go chętnie, ale zauważyłam, że jednak źle się po nim czuję - obawiam się, że to właśnie przez owe aromaty.
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
Awatar użytkownika
idealna81
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 130
Rejestracja: czw 29 paź, 2009 23:34
Lokalizacja: Włocławek

Re: Golden Soya - Joya - Biedronka

Post autor: idealna81 »

Bartek1555 pisze:Witam,

nie mogłem nigdzie znaleźć informacji o produkcie "Golden Soya" z Biedronki. No więc napisałem do firmy JOYA (producent napojów sojowych) na temat produktu, który możemy nabyć w supermarketach Biedronka.

Oto wiadomość od firmy:

"Dear Bartosz,

thank you for your message and your interest in our products.

The dextrose in our Biedronka soya drinks „Golden Soya“ natural, vanilla & chocolate is made of corn.

Hence they are gluten- free according to the regulation No 41/2009 EG concerning the composition and labelling of foodstuffs suitable for people intolerant to gluten.

We hope this answers your question, for further information please don’t hesitate to contact me.

Kind regards from Vienna to Poland
Sabrina Kress"

Mówiąc w skrócie, producent potwierdza że zgodnie z regulacjami Numer 41/2009 itd, ich produkty Golden Soya - Naturalny, Waniliowy i Czekoladowy są produktami bezglutenowymi ponieważ dekstroza jest zrobiona z kukurydzy. :)

Jeśli chodzi o aromaty to nie nie wiem czy są z pszenicy ale szczerze wątpię i mam pełne zaufanie do tego napoju sojowego :)

To chyba dobra wiadomość, jeśli w złym dziale to prosiłbym o przeniesienie :P
A to mnie zaskoczyłeś tym postem...ja ostatnio kupiłam w Biedronce właśnie ten napój,ale naturalny - jeszcze go nie piłam,ale z tego co pisze producent to wszystkie 3 smaki sa bezglutenowe.

A Ty piłeś ten napój sojowy ?
Reah
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 74
Rejestracja: wt 04 sty, 2011 10:17
Lokalizacja: Wrocław

Re: Golden Soya - Joya - Biedronka

Post autor: Reah »

Kupuje napój sojowy bardzo często i nigdy nie miałam po nim żadnych problemów.
Jednak nie piłam innego niż naturalny, więc nie wiem jak sprawa wygląda ze smakowymi odmianami.
Awatar użytkownika
idealna81
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 130
Rejestracja: czw 29 paź, 2009 23:34
Lokalizacja: Włocławek

Re: Golden Soya - Joya - Biedronka

Post autor: idealna81 »

Reah Rozumiem....no ja powiem tak....wcześniej kupiłam napój sojowy w Polo Markecie naturalny oczywiscie , i wszystko było ok ,ale ostatnio byłam właśnie w Biedronce i zauważyłam Golden Soya i zakupiłam i tez naturalny którego nie piłam jeszcze,ale skoro piszesz ,że nie miałaś po wypiciu problemów to ja dziś je napocznę :)
Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedz
Reah
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 74
Rejestracja: wt 04 sty, 2011 10:17
Lokalizacja: Wrocław

Re: Golden Soya - Joya - Biedronka

Post autor: Reah »

Nie chciałabym być odpowiedzialna za czyjeś nieszczęście -mnie po tym mleku nic nie jest, ale nie wiem czy można to traktować jako pewnik, skoro inne osoby miały jakieś dolegliwości?
Jednakże patrząc a skład nie widzę w nim niczego podejrzanego a informacja od producenta też trochę uspokaja.
Awatar użytkownika
idealna81
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 130
Rejestracja: czw 29 paź, 2009 23:34
Lokalizacja: Włocławek

Re: Golden Soya - Joya - Biedronka

Post autor: idealna81 »

Reah Rozumiem, bo ja też nie chciałabym być odpowiedzialna za czyjeś nie szczecie.Ale tak jak Ty...czytając skład tego napoju sojowego uznałam,że jest ok...ale nie pomyślałam że smakowe mogą zawierać np gluten :)
ODPOWIEDZ