Tymbark - napoje, nektary, soki

Dane o produktach otrzymane bezpośrednio od ich producentów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
nomado
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 99
Rejestracja: śr 31 paź, 2012 14:28

Tymbark - napoje, nektary, soki

Post autor: nomado »

Szanowny Panie,

Uprzejmie informujemy, że zgodnie z obowiązującymi wymaganiami UE produkty bezglutenowe to produkty specjalnego przeznaczenia żywieniowego, które nie zawierają glutenu lub mogą zawierać jego śladowe ilości, ustalony jest jego maksymalny poziom w produkcie. Produkty te muszą być odpowiednio oznakowane i systematycznie badane na zawartość glutenu.

Pragniemy Pana poinformować, że zgodnie z powyższym wszystkie nasze produkty są produktami ogólnego przeznaczenia żywieniowego.

Według naszej najlepszej wiedzy w używanych przez nas owocach i warzywach, sokach i przecierach nie występuje gluten. Natomiast syrop glukozowo-fruktozowy którego używamy do słodzenia - według informacji producenta pochodzi z pszenicy i może zawierać śladowe ilości glutenu, jednak poniżej dopuszczalnego poziomu dla produktów bezglutenowych.

Pragniemy również dodać, że całościowy skład każdego produktu jest zawsze umieszczony na opakowaniu.

Mamy nadzieję, że powyższe wyjaśnienie jest dla Pana wyczerpujące.

Pozdrawiamy,
Zespół Tymbark
Awatar użytkownika
idealna81
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 130
Rejestracja: czw 29 paź, 2009 23:34
Lokalizacja: Włocławek

Re: Tymbark - napoje, nektary, soki

Post autor: idealna81 »

Pije ktoś te napoje czy soki z Tymbarku ???

Ja kiedyś piłam bardzo często jabłko/mięta i zdarza mi się od czasu do czasu pić ,nie zauważyłam nic niepokojącego po jego wypiciu.

Pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Tymbark - napoje, nektary, soki

Post autor: Anula80 »

Pytałam o soki Vega. Poniżej odpowiedź:

"Szanowna Pani,

Dziękujemy za kontakt oraz zainteresowanie naszymi produktami marki Tymbark.

W odpowiedzi na przesłane przez Panią zapytanie chcielibyśmy zaznaczyć, iż zgodnie z obowiązującymi wymaganiami Unii Europejskiej produkty bezglutenowe to produkty specjalnego przeznaczenia żywieniowego, które nie zawierają glutenu lub mogą zawierać jego śladowe ilości. Produkty te muszą być odpowiednio oznakowane i systematycznie badane na zawartość glutenu.

W związku z powyższych chcielibyśmy poinformować Panią, iż soki, nektary i napoje marki Tymbark, w tym Tymbark Vega, są wyrobami ogólnego przeznaczenia żywieniowego. Według naszej najlepszej wiedzy w używanych przez nas owocach i warzywach, sokach i przecierach nie występuje gluten; natomiast syrop glukozowo-fruktozowy którego używamy do słodzenia napojów według informacji producenta pochodzi z pszenicy, a zawartość glutenu w syropie jest poniżej 20 mg/kg.

Chcielibyśmy także podkreślić, iż wszystkie surowce wykorzystane do produkcji danego wyrobu są zawsze wymienione na jego opakowaniu. Zachęcamy do śledzenia składów wyrobów, pozwoli to uzyskać informację o ewentualnej zawartości surowców, które mogą wywoływać reakcje alergiczne u osób wrażliwych na dany składnik. Zachęcamy także do kontaktu z lekarzem w celu ewentualnego włączenia naszych produktów do diety.

Mamy nadzieję, iż powyższe informacje będą dla Pani satysfakcjonujące.



Z poważaniem

Magdalena Nowicka-Matras

Dział Zapewnienia Jakości

m.nowicka@maspex.com"
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
ODPOWIEDZ