Wędliny, kiełbasy SOBSMAK

Dane o produktach otrzymane bezpośrednio od ich producentów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
nomado
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 99
Rejestracja: śr 31 paź, 2012 14:28

Wędliny, kiełbasy SOBSMAK

Post autor: nomado »

Kod: Zaznacz cały

 Witam,
Wszystkie nasze wyroby mogą zawierać *śladowe* ilości glutenu. ( Jest to wynikiem stosowania do niektórych wyrobów mąki pszennej co może prowadzić do krzyżowego zanieczyszczenia pozostałych wyrobów produkowanych w tych samych ciągach technologicznych)
Jeżeli będzie on celowo dodany  to na pewno znajdzie Pan informację na etykietce w składzie produktu.
Proponujemy Panu wyroby tradycyjne: wyroby z beczki, chłopskie oraz pozostałe wędzonki( szynki, boczki, balerony).
Ilość glutenu będzie w nich jedynie śladowa.
Pozdrawiam serdecznie

..."jedynie śladowa" uwielbiam takie odpowiedzi :(
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

E, jeszcze nie jest taka najgorsza. Oczywiście ich propozycja jest "nie do odrzucenia", ale trudno - świadomość szkodliwości "jedynie śladowych ilości" jeszcze chyba długo nie będzie powszechna.
Najważniejsze, że napisali prawdę - wszystko może zawierać śladowe ilości, bo mają wspólne ciągi technologiczne.
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
nomado
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 99
Rejestracja: śr 31 paź, 2012 14:28

Post autor: nomado »

Kupowałem u nich do tej pory szynkę wiejską, tradycyjną, białą, z tłuszczykiem, boczek z wędzarni. Przy tradycyjnej i boczku z wędzarni lugola nic nie wykazuje, wedlina pozostaje bieltuka czyli nie ma tam skrobi. Ale śladowe ilości glutenu mogą być.

PS: Ola gdzie kupujesz wedliny w Wawie? Mozesz napisać mi na PW?
Ostatnio zmieniony śr 24 kwie, 2013 13:33 przez nomado, łącznie zmieniany 2 razy.
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

E tam - takie rzeczy piszemy na forum, żeby wszyscy mogli korzystać :). W końcu jesteśmy u siebie i wiemy, że to nie o kryptoreklamę chodzi, tylko nasze wspólne dobro.

Dzisiaj np. pisałam, że w delikatesach K & M pojawiły się wędliny b/g;
w każdej Biedronce masz jakieś wyroby Konspolu - część z nich jest b/g;
w MarcPolach można dostać mortadelę El Pozo (krojona, pakowana próżniowo);
przy metrze Ursynów jest sklep EKO-KRAINA, gdzie są wędliny Rolmięs - bardzo dobre;
w Lidlu są wędliny Dulano - część jest b/g, trzeba sprawdzać;
albo piekę sama piekarniku kawałek mięsa nasmarowanego przyprawami.
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
ODPOWIEDZ