3 topole z Dziekanowa Leśnego

Dane o produktach otrzymane bezpośrednio od ich producentów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
asia
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 72
Rejestracja: czw 20 sty, 2005 23:28
Lokalizacja: Warszawa

3 topole z Dziekanowa Leśnego

Post autor: asia »

Dziś znajomy poczęstował mojego syna cukierkiem (niestety nie zapytał czy Mały może). Zanim zdążyłam zareagować cukierek wylądował w buzi dziecka, a ja uratowałam tylko papierek. :?
Na szczęście był na nim adres i numer telefonu.
Poza tym przypadkowym cukierkiem nie znam produktów tej firmy (słyszałam tylko że m. in. produkują jakieś żelki, galaretki w czekoladzie i ptasie mleczko).
Podczas rozmowy z pracownikiem firmy dowiedziałam się że syrop glukozowy który używają do produkcji słodyczy jest kukurydziany :D
W najbliższym czasie nie zamierzają tego zmieniać.
Nie pytałam o inne składniki bo w tym cukierku nic więcej podejrzanego nie było.
Pozdrawiam Asia.Obrazek
Awatar użytkownika
Jolka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 144
Rejestracja: ndz 04 sty, 2004 12:45
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Jolka »

Asiu zelki Haribo maja oznakowane który produkt jest bez glutenu tudzież laktozy wiec mysle że mozesz Małemu dac spokojnie do zjedzenia
Prowokacja własnie sie zaczeła !
Awatar użytkownika
Jolka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 144
Rejestracja: ndz 04 sty, 2004 12:45
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Jolka »

Mamo Mateusza dawno nie patrzylam na te haribo ale miały napisy na niektórych opakowaniach że dany produkt nie zawiera glutenu lub laktozy.Jak bede w sklepie to poogladam je dokladnie i dam znac.Może cos sie zmienilo u nich .
Prowokacja własnie sie zaczeła !
AndziaMamusia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 364
Rejestracja: pn 12 sie, 2013 11:49
Lokalizacja: Żywiec

Post autor: AndziaMamusia »

Odświeżam temat. Rozmawiałam z Pania Technolog z firmy - uzywaja syropu pszenno kukurydzianego, pszenny jest bezglutenowy. Powiedziała, że na terenie zakładu nie używają glutenu. Ciesze się bo mają przecudne miśki piankowe w czekoladzie ;) Czytałam etykietę, ale jeszcze wolałam zapytać
michu1985
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob 11 maja, 2013 10:50
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Post autor: michu1985 »

AndziaMamusia pisze:Odświeżam temat. Rozmawiałam z Pania Technolog z firmy - uzywaja syropu pszenno kukurydzianego, pszenny jest bezglutenowy. Powiedziała, że na terenie zakładu nie używają glutenu. Ciesze się bo mają przecudne miśki piankowe w czekoladzie ;) Czytałam etykietę, ale jeszcze wolałam zapytać
Otrzymałem odpowiedź na zadane pytanie:

"Czy na opakowaniach produktów, można znaleźć informację o bezglutenowości ?
Jak ma się również kwestia żelków w czekoladzie ? produkujecie ją sami czy dostajecie zapewnienie od producenta o braku zawartości glutenu ?"

Witam,
Panie Marcinie na produktach nie umieszczamy deklaracji w stylu "produkt bezglutenowy". Na opakowaniu znajduje się informacja o alergenach. W naszym przypadku brzmi ona następująco: "Może zawierać mleko, jaja i orzeszki arachidowe". Nie ma tu glutenu, a zgodnie z obowiązującym prawem jeżeli producent używa surowce zawierające gluten na terenie zakładu produkcyjnego powinien taką informację umieścić w informacji o alergenach.
Jeśli chodzi o produkty w czekoladzie (mlecznej i deserowej) - posiadamy odpowiednie dokumenty od producentów czekolad o składzie surowców oraz informacje o alergenach (zanieczyszczeniach krzyżowych) jakie mogą wystąpić na terenie zakładu produkującego czekoladę.
W świetle powyższych informacji stwierdzam, że produkty (nawet te w czekoladzie) są bezglutenowe.

pozdrawiam serdecznie-
Katarzyna Nowakowska
Specjalista ds. technologii


Żelki produkowane są także dla sieci sklepów carefour - tam je znalazłem: na opakowaniu widnieje napis BEZGLUTENOWE - szukajcie a znajdziecie :)
ODPOWIEDZ