Pepsico !

Dane o produktach otrzymane bezpośrednio od ich producentów.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
desert_rose
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pn 01 lip, 2013 08:10
Lokalizacja: Kraków

Pepsico !

Post autor: desert_rose »

Oto niedawno otrzymany mail od pepsico poland:


Szanowna Pani,


Piszę do Pani w nawiązaniu do zapytania dotyczącego zawartości glutenu w naszych produktach.

Składniki ze zbóż zawierających gluten takich jak pszenica, jęczmień są częstym składnikiem naszych wyrobów, zarówno chipsów jak i chrupek.
Na podstawie obecnych przepisów, produkt bezglutenowy to ten, w którym zawartość glutenu nie przekracza 20 mg/kg gotowego do spożycia produktu.

Respektując przepisy prawa polskiego i europejskiego, dodane składniki ze zbóż zawierających gluten są zawsze wymienione na opakowaniu danego produktu, z wyraźnym odniesieniem do surowca z jakiego gluten może pochodzić np. mąka pszenna, skrobia z pszenicy, słód jęczmienny itp. W składzie napojów rzadko występują składniki wnoszące gluten, jednak zawsze należy to sprawdzić.

Dlatego zachęcamy do czytania etykiet na produktach, gdyż receptura może ulec zmianie, a na opakowaniu znajduje się najbardziej aktualna informacja o zastosowanych składnikach, w tym tych zawierających gluten. Dotyczy to zarówno słonych przekąsek jak również napojów z rodziny Pepsico.

Od strony produkcyjnej, linia na której są wytwarzane produkty zawierające gluten jest czyszczona w odpowiedni sposób, by uniknąć przeniesienia tej substancji do innych wyrobów.

Więcej profesjonalnych informacji o składnikach żywności można uzyskać np. na stronach EUFIC (Europejska Rada Informacyjna o Żywności WWW.eufic.org albo ESA (European Snack Association) - WWW.esa.org.uk.



Pozdrawiam serdecznie,
Monika Missala
Specjalista ds. Zapewnienia Jakości



czyli można to rozumieć, że np serowe cheetosy, na których nie ma składników pochodzących ze zbóż są bezpieczne dla nas?? To samo lay'sy? Napoje produkowane przez pepsico takie jak pepsi, mirinda, 7up i inne również? Nie czytałam jeszcze dokładnie etykiet napojów, ale z cheetosami się spotkałam, że na serowych nic nie było a np na paprykowych w składzie było wytłuszczonym drukiem coś co pochodziło z mąki pszennej.
Jak Wy to widzicie?
`let your soul be your pilot.
Awatar użytkownika
desert_rose
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pn 01 lip, 2013 08:10
Lokalizacja: Kraków

Post autor: desert_rose »

czy ktoś jada / jadł Cheetosy lub Lay'sy??
`let your soul be your pilot.
Magdula82
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 229
Rejestracja: ndz 07 sie, 2011 19:09
Lokalizacja: Szczecinek

Post autor: Magdula82 »

Też jestem ciekaw tych Cheetosów. Mam na nie ogromną ochote. Leysy jem tylko solone.
nomado
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 99
Rejestracja: śr 31 paź, 2012 14:28

Post autor: nomado »

I po co chcecie się truć tym syfem nawet jeśli nie ma tam glutenu? Sami dobrze wiecie że macie nie w 100% sprawne jelita. Czy wcinanie pieczonych na oleju roślinnym ziemniaków z masą niezdrowych dodatków nie spowoduje uszczerbku na zdrowiu? Jedzcie Flipsy kukurydziane :)

Co do gazowanych świństw zdanie mam taki jak wyżej.
Ostatnio zmieniony wt 10 wrz, 2013 19:01 przez nomado, łącznie zmieniany 1 raz.
Na diecie bezglutenowej od zawsze
Awatar użytkownika
desert_rose
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pn 01 lip, 2013 08:10
Lokalizacja: Kraków

Post autor: desert_rose »

Wiesz, czasami ma się ochotę na urozmaicenie... zwłaszcza, że pamięta się te smaki doskonale...
`let your soul be your pilot.
Awatar użytkownika
desert_rose
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pn 01 lip, 2013 08:10
Lokalizacja: Kraków

Post autor: desert_rose »

Magdula82 nic Ci nie jest po solonych?
`let your soul be your pilot.
MAŁA
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: wt 26 lut, 2013 14:21
Lokalizacja: GRUDZIADZ

Post autor: MAŁA »

A co do pepsi,fanty,sprite???co myślicie?pije ktos??
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

Ja do niedawna jadłam solone Laysy - i było O.K.;
a później dwa razy te same solone Laysy mi porządnie zaszkodziły i teraz już ich unikam.
Szkoda wielka, bo czasem mogłam się nimi poratować, jak nic innego nie bezglutenowego nie było pod ręką do jedzenia.
Ale na razie nie zaryzykuję ponownie.
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

MAŁA pisze:A co do pepsi,fanty,sprite???co myślicie?pije ktos??
Pijam czasem, zwykłą Coca-Colę też.
Sprite jest O.K., Fanty nie piję (nie pamiętam już dlaczego - coś chyba w niej podejrzanego znalazłam).
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
Magdula82
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 229
Rejestracja: ndz 07 sie, 2011 19:09
Lokalizacja: Szczecinek

Post autor: Magdula82 »

Właśnie chyba odwrotnie, piłam ostatnio Fante, a w Spricie był syrop i nie piłam. Ja takie gazowane napoje pije raz na jakiś jakiś czas i szklaneczke. Tak samo chipsy też od wielkiego razu. Ale faktycznie coś ostatnio po solonych leysach też jakoś tak było mi podejrzanie.
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

Magdula82 pisze:Właśnie chyba odwrotnie, piłam ostatnio Fante, a w Spricie był syrop i nie piłam.
No nie całkiem odwrotnie, bo Sprite mam nawet teraz w domu :). Więc piję i nic się nie dzieje.
Jak będę w sklepie, to sprawdzę Fantę i przypomnę sobie, co mnie w niej zaniepokoiło.

Dobre solone chipsy znalazłam w Carrefour - ich własna marka, granatowe opakowanie. Mało, że tanie, to jeszcze dobre i brzuch po nich nie boli.
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
Awatar użytkownika
miszczPZ
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 175
Rejestracja: śr 07 sty, 2004 16:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: miszczPZ »

Laysy, które możemy jeść, to: solone, zielona cebulka, oraz Strong ostre chilli. Możliwe, że są jeszcze jakieś, ale ja wiem o tych rodzajach.
wszędzie w domu, ale dobrze najlepiej!
Awatar użytkownika
desert_rose
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pn 01 lip, 2013 08:10
Lokalizacja: Kraków

Post autor: desert_rose »

Ooo pocieszajace :)

Ostatnio w McDonald'sie poczytalam te karte z wartosciami odzywczymi i alergenami. Pozytywnie mnie zaskoczylo ze jako bezglutenowe uznane sa tam wszystkie dostepne napoje m.in. Coca cola, fanta, lipton ice tea lemon, sprite, herbata, kawa itd. Zgodzicie się? Jesli tak piszą no to nie mogą być chyba bzdury.
`let your soul be your pilot.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8115
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Post autor: Leeloo »

miszczPZ, czy to jest pewna informacja?? szczególnie moich ukochanych strongów? :D
Awatar użytkownika
desert_rose
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pn 01 lip, 2013 08:10
Lokalizacja: Kraków

Post autor: desert_rose »

Na etykiecie tych Cheetosów też kiedys sama nie znalazlam nic niepokojacego. Dodając do tego info od producenta ze w liniach produkcyjnych nie ma mozliwosci przedostania sie glutenu, wydawaloby sie ze sa bezpieczne (?)
`let your soul be your pilot.
ODPOWIEDZ