Lek Fanipos firma Teva moze zawierać śladowe ilości glutenu!

Dane o produktach otrzymane bezpośrednio od ich producentów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
elidan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt 25 gru, 2012 19:11
Lokalizacja: Krosno

Lek Fanipos firma Teva moze zawierać śladowe ilości glutenu!

Post autor: elidan »

Witam bardzo serdecznie.
W październiku 2013 dowiedziałam sie, ze lek FANIPOS firma TEVA został przebadany na obecność glutenu i niestety otrzymałam potwierdzenie ze ten Lek moze zawierać śladowe ilości glutenu.
Tąinformacje potwierdziła pani z firmy Teva, ponieważ ten lek dostał certyfikat i podane jest tam, ze moze zawierać śladowe ilości glutenu.
Ostatnio zmieniony sob 23 lis, 2013 22:31 przez elidan, łącznie zmieniany 1 raz.
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Lek Fanipos firma Teva moze zawierać śladowe ilości glut

Post autor: Anula80 »

Chodzi o krople do nosa? Mój syn je brał przez 2 tygodnie :042: w ulotce nie ma mowy na ten temat. Zabrakło mi słów, żeby to nazwać. Zwyczajne chamstwo
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
rzenka21
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 71
Rejestracja: sob 13 lip, 2013 09:55
Lokalizacja: Radomsko

Re: Lek Fanipos firma Teva moze zawierać śladowe ilości glut

Post autor: rzenka21 »

Używam areozol do nosa, właśnie Fanipos TEVY.. Aż dziś napiszę do producenta, bo się zdenerwowałam.
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Lek Fanipos firma Teva moze zawierać śladowe ilości glut

Post autor: Anula80 »

Daj znać, co odpisali. O ile w ogóle odpiszą
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
rzenka21
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 71
Rejestracja: sob 13 lip, 2013 09:55
Lokalizacja: Radomsko

Re: Lek Fanipos firma Teva moze zawierać śladowe ilości glut

Post autor: rzenka21 »

I oto odpowiedź:

Szanowna Pani,
Fanipos może zawierać śladowe ilości glutenu.
Z poważaniem
Paweł Bijoś

No nie wierzę! Nie wiedziałam dlaczego wrócił mi typowo glutenowy brzuch (wielki), to już wiem.
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Lek Fanipos firma Teva moze zawierać śladowe ilości glut

Post autor: Anula80 »

No coś Ty, poważnie taką miałaś reakcję? Mój syn brał ten piep... lek przez parę tygodni. Teraz się wkurzyłam :042: To dlaczego do jasnej ch... nie umieścili info na opakowaniu
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8117
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Lek Fanipos firma Teva moze zawierać śladowe ilości glut

Post autor: Leeloo »

dramat. nie rozumiem, nie ogarniam jak tak można.
rzenka21
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 71
Rejestracja: sob 13 lip, 2013 09:55
Lokalizacja: Radomsko

Re: Lek Fanipos firma Teva moze zawierać śladowe ilości glut

Post autor: rzenka21 »

Tak, mam taki brzuch, jak typowo przed dietą. Zastanawiałam się co mu, myślałam, że może się przejadłam w święta (no ale kurczę, było BG), był taki dziwny.. I dopiero teraz tak myślę, że lek zaczęłam brać tuż przed świętami, potem czułam się lepiej (zapominałam brać leku), a potem znów to samo. Oczywiście nie dam głowy, ani w sumie nawet paluszka sobie odciąć, że to przez ten lek, bo u mnie sprawa skomplikowana, ale pierwszy raz takie coś mam, mimo wszystko. Wrrr, ja rozumiem (o ile mam aktualne info..), że firmy farmaceutyczne nie mają obowiązku podawać alergenów, ale no do jasnej cholery nic by się nie stało jakby się wysilili. Ale to w sumie najgorsze nie jest nawet. Zawsze pytam producentów o lek, tym bardziej jeśli ma coś niepokojącego w składzie. Ale w tym Faniposie nie zaobserwowałam NIC złego! Nic mnie nie zaniepokoiło.. Bogu dziękuję, że brałam około tygodnia tylko. Aczkolwiek już jedną serię 2-tygodniową miałam wcześniej, na diecie :diabelek: No nic, mój lek na zatoki wylądował w koszu. Pomyślę tysiąc razy zanim dam się namówić na kolejny.
Usz.. Przepraszam za uniesienie się, ale to moja pierwsza wpadka glutenowa. Wybaczcie.
Awatar użytkownika
uniaczek
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 507
Rejestracja: sob 19 sty, 2013 17:25
Lokalizacja: Gniezno

Re: Lek Fanipos firma Teva moze zawierać śladowe ilości glut

Post autor: uniaczek »

Rzenka21 to strasznie głupie,że firmy farmaceutyczne nie mają obowiązku wyszczególniać alergenów w swoim składzie . Ja sobie radzę dopytując w zaprzyjaźnionej aptece farmaceutkę, która jest świetnie wykształcona i nigdy nie ma wątpliwości jak odczytać skład, albo wpisuję pytanie w formularzu apteki internetowej doz.pl - zawsze dostaję wyczerpującą odpowiedź. Polecam ;)
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Lek Fanipos firma Teva moze zawierać śladowe ilości glut

Post autor: Anula80 »

No tak, ja robię podobnie, ale w składzie tego cholernego leku nie ma nic, co w jakikolwiek sposób można by było połączyć z obecnością glutenu.
Też tego nie rozumiem, dlaczego firmy farmaceutyczne nie mają obowiązku oznaczania alergenów. Czyżby ktoś wpadł na to, że te w lekach nie szkodzą??? :042: Przecież to jest idiotyczne, wszędzie się unika śladowych ilości, a wystarczy brak info w jakimś durnym leku, żeby dietę szlag trafił :kosci:
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
rzenka21
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 71
Rejestracja: sob 13 lip, 2013 09:55
Lokalizacja: Radomsko

Re: Lek Fanipos firma Teva moze zawierać śladowe ilości glut

Post autor: rzenka21 »

Uniaczek zazdroszczę Ci takiej farmaceutki.. U mnie raczej się z takimi nie spotkałam. Nie robią mi problemów ze sprawdzeniem ulotki, ale czasem widzę taką konsternację na twarzy g:D Aczkolwiek właśnie najgorsze jest to, co powiedziała Anula.. Czasem skład wydaje się w porządku, tak, jak w przypadku Faniposu. No po prostu nie było się do czego przyczepić. Też mi się wydaje, że firmy farmaceutyczne powinny stosować takie oznaczenia. W końcu to produkt przeznaczony do spożycia. Jakąś słodycz czy cokolwiek innego do jedzenia można sobie odpuścić, wybrać rzecz innej firmy lub w ogóle nie kupować, bo nie są to często rzeczy niezbędne do życia, niezastąpione. Ale lek to coś zupełnie innego i nie widzę powodu, dla którego też nie powinny być stosowane takie przepisy.

Nie wiedziałam, że przez formularz DOZu można uzyskać takie info.. Ale to ogólnie o składzie tylko, że tak głupio zapytam..? Bo czasem chyba trzeba dotrzeć do producenta żeby dopytać o jakąś substancję czy możliwość zanieczyszczenia..
ODPOWIEDZ