Bakalie firmy "Makar"

Dane o produktach otrzymane bezpośrednio od ich producentów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
AndziaMamusia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 364
Rejestracja: pn 12 sie, 2013 11:49
Lokalizacja: Żywiec

Bakalie firmy "Makar"

Post autor: AndziaMamusia »

"Witam,
Nasza firma zajmuje się sprzedażą różnego rodzaju bakalii, owoców suszonych, ziaren i pestek. W większości są to surowce wolne od glutenu, jednak posiadamy również w swoim asortymencie ziarna pszenicy oraz płatki pszenne, owsiane i kukurydziane, które mogą być w jakiś sposób zanieczyszczone glutenem (do zanieczyszczenia nie dochodzi w naszym zakładzie). Jeśli chodzi o pozostałe artykuły spożywcze jakie mogą spożywać ludzie chorzy na celiaklię to odsyłam Panią do konsultacji z dietetykiem lub lekarzem, ponieważ nie jestem odpowiednio przeszkoloną osobą do udzielania takich porad i nie chciałabym wprowadzić w błąd.

pozdrawiam
........"


Odpowiedź z dnia 26.11.2013 r.
Czytam i oczom nie wierzę ...
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Post autor: Anula80 »

A na opakowaniu umieszczają informacje o śladowych ilościach? Nie rozumiem, co tu dietetyk, a jeszcze lepiej lekarz miałby pomóc?
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
AndziaMamusia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 364
Rejestracja: pn 12 sie, 2013 11:49
Lokalizacja: Żywiec

Post autor: AndziaMamusia »

No - w szoku jestem ... I jeszcze to : ziarna pszenicy oraz płatki pszenne, owsiane i kukurydziane, które mogą być w jakiś sposób zanieczyszczone glutenem

Nie umieszczaja chyba info, dlatego kupowałam od nich ...
Ostatnio zmieniony wt 26 lis, 2013 10:40 przez AndziaMamusia, łącznie zmieniany 1 raz.
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Post autor: Anula80 »

Kurcze, to jest straszne, kto odpisuje na takie zapytania. Zero pojęcia :(
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
AndziaMamusia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 364
Rejestracja: pn 12 sie, 2013 11:49
Lokalizacja: Żywiec

Post autor: AndziaMamusia »

No ale dzieki temu wiem, żeby omijać szerokim łukiem ich towar ...

Nie wytrzymałam i odpisałam.

"Witam.

Dziekuje za odpowiedź, chciałabym jednak zwrócić uwage na fakt, iż ziarna pszenicy, płatki pszenne i owsiane nie mogą byc zanieczyszczone glutenem, gdyz po prostu gluten zawierają. Moje pytanie wynikało z troski o zdrowie dziecka, gdyz do tej pory zaopatrywałam sie w bakalie w Państwa firmie. O ile dobrze pamiętam na Waszych opakowaniach nie ma wzmianki o śladowych ilościach tego alergenu. Ponadto dziecko jest pod stałą kontrolą lekarza i moje pytanie nie wynikało z niewiedzy dotyczacej produktów, które może spozywać, tylko z niewiedzy, czy u Panstwa w zakładzie nie dochodzi przypadkiem do zanieczyszczeń krzyżowych.

Dziekuje i pozdrawiam"
Ostatnio zmieniony wt 26 lis, 2013 11:12 przez AndziaMamusia, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ