Mlekovita

Dane o produktach otrzymane bezpośrednio od ich producentów.

Moderator: Moderatorzy

Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Mlekovita

Post autor: Adrian »

Jest sporo bezglutenowych produktów firmy Mlekovity, takiego dostałem e-maile od nich:

"Witam Pana,



W trosce o konsumentów Spółdzielnia Mleczarska Mlekovita pragnie poinformować, iż niżej wymienione produkty, znajdujące się w naszym asortymencie, nie zawierają glutenu:



· Masło, np. Masło Polskie ekstra 82 % tł., Masło Polskie Śmietankowe, Masło Klarowane

· Margaryny, np. DARIA, Roślinne z Mlekovity,

· Mleko w proszku

· Mozzarella do sałatek

· Sery dojrzewające typu holenderskiego, między innymi: Gouda, Edamski, Podlaski, Salami, Morski, Tylżycki, Gouda z pierzem, Gouda z ziołami, Gouda pradawna, Cheddar, Rolada Ustrzycka wędzona, Rolada Ustrzycka z pieprzem wędzona.

· Sery dojrzewające typu holenderskiego, między innymi: Sokół, Mazdamer, Prymus, Ementaler, Ementaler z Zakopanego, Sokole Oko wędzony.

· Twarogi, np. Wiejski, MENU B

· Śmietana termizowana 12%, 18%, 22%

· Mleka zagęszczone UHT.

· Maslanka naturalna

· Jogurty naturalne, np. Jogurt naturalny typu greckiego, MENU B 0% tł. Jogurt Polski

· Śmietanka UHT 12%, 18%, 30%, 36%- opakowanie kartonowe.

· Mleko UHT smakowe o smaku waniliowym, truskawkowym , czekoladowe.

· Ser Favita sałatkowy.

· Mleko spożywcze pasteryzowane.

· Mleko zsiadłe

· Serek wiejski Polski naturalny

· Kefir naturalny Polski i MENU B

· Ser twarogowo-kanapkowy DeliSer naturalny i z ziołami

· Sery topione do smarowania

· Lody (jedynie lody w rożku zawierają produkty pochodne ze zbóż)



Informujemy, że do produkcji niektórych serków homogenizowanych i jogurtów wykorzystano dodatki spożywcze zawierające syrop glukozowo-fruktozowy uzyskany z pszenicy, która uznana jest za składnik alergenny. Jednak zgodnie z Załącznikiem nr 2 w Rozporządzeniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 10.07.2007r. w sprawie znakowania środków spożywczych (dz. U z 2007 r Nr 137, poz. 966 z późniejszymi zmianami) umieszczenie informacji o zawartości składnika alergennego na opakowaniu nie jest konieczne, ponieważ podczas przetwarzania zboża w syrop glukozowo-fruktozowy składnik alergenny został usunięty.



Produkty w których składzie występuje syrop glukozowo-fruktozowy:



- Serki homogenizowane Mia Mu dostępne w czterech smakach: czekoladka, malinka, truskawka, wanilia

- Serki homogenizowane DAREK o smaku: waniliowy, truskawkowy, kokosowy, straciattella, brzoskwinia

- MENU B serek homogenizowany jeżyna-głóg,

- Jogurt Polski pitny 250 g: pomarańcza z melisą, wiśnia z żeńszeniem, różowy grejpfrut z zieloną herbatą, kawa z guaraną, jabłko z miętą.

- Jogurt polski 150g: wiśnia, malina, owoce leśne, truskawka

- Maślanka truskawkowa

- Jogurty Mia Mu : nektarynka – pomarańcza; truskawka; - zawierają syrop glukozowo-fruktozowy, natomiast jogurty o smakach: Jogurt Mia Mu z biszkoptami; Jogurt Mia Mu jagoda z biszkoptami- zawierają syrop glukozowo-fruktozowy i biszkopty w skład których wchodzi mąka z pszenicy zawierająca gluten.



W naszym Zakładzie Produkcyjnym zachowana jest zasada kolejności procesu produkcji. Produkty w których składzie może znajdować się gluten produkowane są jako ostatnie w celu uniknięcia zanieczyszczenia innych produktów substancją alergizującą.







Pozdrawiam

Joanna Borkowska



MLEKOVITA

Odział Nr 19 w Warszawie

ul. Przedpole 1, 02-241 Warszawa

tel. (22) 8686011 fax (22) 8681927"
Agata23
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 121
Rejestracja: ndz 06 mar, 2011 21:27
Lokalizacja: Zuzułka

Re: Mlekovita

Post autor: Agata23 »

czy ktoś jadł ich serki,i czy mial jakieś niepokojące objawy?bo nie wiem czy mogę je podać dziecku a nie ukrywam że bardzo bym się cieszyła jak by kolejne serki weszły do naszego menu :)
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Mlekovita

Post autor: Leeloo »

zapewniają brak glutenu. jeśli byłaby reakcja to na syrop lub generalnie na mleko- białka, laktozę itd.
Awatar użytkownika
uniaczek
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 507
Rejestracja: sob 19 sty, 2013 17:25
Lokalizacja: Gniezno

Re: Mlekovita

Post autor: uniaczek »

Sery Melkovity są jedynymi, które kupuję na wagę i wykorzystuję do chleba, zapiekanek, sałatek. Innych producentów tylko sery paczkowane
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Mlekovita

Post autor: Anula80 »

Ale kupujesz takie wielkie bloki? Bo jak ser jest rozpakowany, to już nie jest bezglutenowy, tak samo jak wędliny, itd. Nie wiadomo, co się z tym dzieje po drodze
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Awatar użytkownika
uniaczek
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 507
Rejestracja: sob 19 sty, 2013 17:25
Lokalizacja: Gniezno

Re: Mlekovita

Post autor: uniaczek »

Nie Anula80 nie takie wielkie bloki tylko proszę o umycie noża i odkrojenie np. 40 dag. To samo gdy kupowałam ostatnio w Piotrze i Pawle szynkę z kurcząt bg Drobimexu chyba z kłosem - myją nóż i odkroją mi ileś deko np. do sałatki czy mam taki fajny przepis na sos z serowy z szynką do makaronu ....
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Mlekovita

Post autor: Leeloo »

jak personel reaguje na taką prośbę? rozumieją problem/dziwią się?
Awatar użytkownika
uniaczek
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 507
Rejestracja: sob 19 sty, 2013 17:25
Lokalizacja: Gniezno

Re: Mlekovita

Post autor: uniaczek »

Słyszę zrozumienie "oczywiście" - myją nóż. W serowarskim powiedziałam kiedyś o glutenie i konieczności mycia noża i jest ok.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Mlekovita

Post autor: Leeloo »

to świetnie.
Dobrze, że masz odwagę i wymagasz takich prostych czynności. wiele ludzi rezygnuje.
Awatar użytkownika
uniaczek
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 507
Rejestracja: sob 19 sty, 2013 17:25
Lokalizacja: Gniezno

Re: Mlekovita

Post autor: uniaczek »

Na początku byłam nawet skrępowana długotrwałym studiowaniem etykiet - miałam wrażenie ,że patrzą na mnie jak na inspektora Sanepidu. A teraz mi to nie przeszkadza :okulary2:
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Mlekovita

Post autor: Anula80 »

Chyba też muszę się w końcu odważyć i poprosić o odkrojenie umytym nożem. Do tej pory kupowałam tylko wszystko w opakowaniach a marzy mi się np. Natan z Maćków
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Awatar użytkownika
KajaKR
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: czw 25 lip, 2013 16:35
Lokalizacja: Kraków

Re: Mlekovita

Post autor: KajaKR »

a jeśli chodzi o maszyny do krojenia lub deskę? ;) umycie noża to jest nic, ale z takim sprzętem trzeba się trochę pobawić żeby był czysty... Ja chyba nigdy nie zaryzykuje, pakowany ser niczym się nie różni, oprócz tego, że jest bezpieczny :D
Awatar użytkownika
uniaczek
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 507
Rejestracja: sob 19 sty, 2013 17:25
Lokalizacja: Gniezno

Re: Mlekovita

Post autor: uniaczek »

Na maszyny do krojenia też się nie decyduję. Natomiast deska? Sery żółte pakowane są w takie czerwone folie czy jakąś tam woskową otulinę - tym samym nie styka się z deską do krojenia. Ewentualnie pierwszy plasterek można jeszcze odciąć w domu.
Polemizować jednak będę z tym czy się nie różnią pakowane od krojonych z kilograma. Dla mnie zapach!!! i smak serów z kilograma jest niepowtarzalny. Wynika to pewnie z tego,że paczkowany jest cięty i musi mieć dłuższy termin ważności, hermetycznie zamknięty.
Nie jestem serowarem tylko konsumentem. Nikogo nie namawiam. Wiem,że Mlekovita robi bezpieczne sery i sądzę,że w bezpieczny sposób z tego korzystam :)
md573
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 134
Rejestracja: ndz 16 lut, 2014 20:29
Lokalizacja: Mielec

Re: Mlekovita

Post autor: md573 »

Kupiłam dziś takie napoje mleczne z Mlekovity (truskawkowy i cytrynowy) i obydwa smaki mają na opakowaniu informację "bez glutenu"
http://www.mlekovita.com.pl/darpro-ferm ... j-mleczny/
Pajacynka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 401
Rejestracja: ndz 02 mar, 2014 21:23

Re: Mlekovita

Post autor: Pajacynka »

A gdzie można kupić takie napoje mleczne?
ODPOWIEDZ