AHA! - sezamki

Dane o produktach otrzymane bezpośrednio od ich producentów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
asia
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 72
Rejestracja: czw 20 sty, 2005 23:28
Lokalizacja: Warszawa

AHA! - sezamki

Post autor: asia »

Witajcie!
Byłam ciekawa czy znane nam sezamki są bezglutenowe. Dlatego do producenta posłałam maila z prośbą o rozwianie moich wątpliwości.
Taką oto odpowiedź otrzymałam:

"Szanowna Pani

W nawiązaniu do Pani poniższego maila pragniemy poinformować, że na wszystkich naszych opakowaniach znajdują się składy surowcowe ( deklarowane są surowce stosowane do wyprodukowania danego wyrobu ).
Do wszystkich naszych produktów stosowany jest syrop glukozowy, którego producent gwarantuje nam, że ten surowiec nie zawiera glutenu ( wykluczając również gliadynę ).

Natomiast jeden z produkowanych przez naszą Firmę - wyrób AHA! Choco - " Dwa kruche batoniki sezamkowe w mlecznej czekoladzie " - w swoim składzie zawiera chrupki ryżowo-kukurydziano-pszenne, a
więc gluten.
Na tej samej linii produkcyjnej okresowo są produkowane SEZAMKI. A więc produkty te mogą zawierać śladowe ilości białek pochodzących z pszenicy.
W związku z powyższym osobom na diecie bezglutenowej polecamy pozostałe nasze produkty.

Dziękujemy za kontakt z nami i łączymy serdeczne pozdrowienia.

Z poważaniem
Halina Pazerska
Dział Badań i Rozwoju"

Ta wspólna linia produkcyjna skutecznie ostudziła moją rosnącą w miarę czytania nadzieję.
Kochani! Nie chcę nikogo urazić ale (może się mylę) czy gliadyna i gluten to nie to samo :?:
Ostatnio zmieniony ndz 16 kwie, 2006 21:42 przez asia, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam Asia.Obrazek
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

te z wielbłądem są bezpieczne, polecam też sezamki Leader Price (wbrew pozorom całkiem dobre) z wyjątkiem czekoladowych
Oba produkty jadłam i wszystko jest ok.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

uwielbiam sezamki...w końcu wychowana byłam na ulicy sezamkowej :D :D :D
Awatar użytkownika
Anna Frączek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: sob 01 kwie, 2006 22:25
Lokalizacja: Kielce

Re: AHA! - sezamki

Post autor: Anna Frączek »

asia pisze:Na tej samej linii produkcyjnej okresowo są produkowane SEZAMKI. A więc produkty te mogą zawierać śladowe ilości białek pochodzących z pszenicy.
W związku z powyższym osobom na diecie bezglutenowej polecamy pozostałe nasze produkty.
Pozostałe produkty?Tzn. które? No i w końcu nie wiem, czy mogę Oli kupić te sezamki, czy nie :( A ona tęskni za słodyczami :( I wcale nie chce moich wypieków domowej roboty ](*,)
Obrazek
Pobierz Deklarację Członkowską i przyłącz się do nas!
ODPOWIEDZ