Polgrunt

Dane o produktach otrzymane bezpośrednio od ich producentów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
asia
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 72
Rejestracja: czw 20 sty, 2005 23:28
Lokalizacja: Warszawa

Polgrunt

Post autor: asia »

Taką oto odpowiedź uzyskałam od firmy Polgrunt. Oczywiście pytałam o jadło bezglutenowe.

Witam

W odpowiedzi na Pani zapytanie dotyczące produktów bezglutenowych będących w ofercie Polgrunt Sp. z
o.o., które mogą być spożywane przez dzieci, uprzejmie informuje, że możemy do nich zaliczyć:
a.. błyskawiczną kaszkę kukurydzianą;
b.. napoje sojowe (0,5L w płynie) o smaku naturalnym (w wersji z cukrem i bez) oraz o smaku
bananowym i waniliowym;
c.. napoje sojowe w proszku o smaku naturalnym, waniliowym, truskawkowym oraz czekoladowym;
d.. dżem jeżynowy, morelowy, truskawkowy bez cukru (na bazie fruktozy);
e.. płatki kukurydziane - zawierające ok 1% ekstraktu słodowego otrzymanego z jęczmienia

W ofercie Firmy Polgrunt znajdują się również produkty pomocne przy przyrządzaniu posiłków nie
zawierających glutenu tj.:
a.. mąka kukurydziana;
b.. kaszka kukurydziana;
c.. mąka ryżowa;
d.. mąka gryczana;
e.. kasza jaglana;
f.. soja ziarno;
g.. ryż naturalny;
h.. mąka sojowa.
Wszystkie produkty sojowe z serii "mięsa sojowego" również wolne są od glutenu.
Szeroki opis oferowanych produktów znajduje się na stronie www.polgrunt.pl

W przypadku dodatkowych pytań i wątpliwości proszę o kontakt, chętnie odpowiemy ma Pani pytania.

Z poważaniem
Adriana Knopik
Dział Kontroli Jakości
tel 044 631 50 33
Pozdrawiam Asia.Obrazek
Marcin
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 57
Rejestracja: pn 19 sty, 2004 14:47
Lokalizacja: Wrocław

Re: Polgrunt

Post autor: Marcin »

asia pisze: e.. płatki kukurydziane - zawierające ok 1% ekstraktu słodowego otrzymanego z jęczmienia
Obawiam się że zaliczenie do wyrobów bezglutenowych płatków kukurydezianych ze słodem jęczmiennym świadczy o tym że Pani z Działu Kontroli Jakości nie zdaje sobie sprawy jak minimalne ilości glutenu są dopuszczalne dla produktów bezglutenowych. Takie płatki moim zdaniem nie mogą być zaliczone do produktów bezglutenowych.
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

to prawda czasami ludzie na właściwych stanowiskach nie mają o niczym pojęcia
Awatar użytkownika
Nastka
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 638
Rejestracja: czw 29 sty, 2004 01:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Nastka »

Witam,
Ja zwróciłam się do Polgruntu z pytaniem o sery tofu, które nie były zawarte na tej liście przesłanej do Asi. Oto odpowiedź:

W odpowiedzi na przesłane zapytanie informuję, że produkty ser tofu oraz ser tofu feta są produktami bezglutenowymi.

z poważaniem
Adriana Knopik
Magdalena
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: ndz 17 paź, 2004 17:33
Lokalizacja: Malbork

Post autor: Magdalena »

Bardzo polecam z firmy Polgrunt pasztet sojowy w małych słoiczkach. Dla pewności posiadają napis, że nie zawierają zbędnych wypełniaczy, np mąki. Trochę przypominają zupki dla dzieci w słoiczkach.
A propos wcześniejszych uwag.
O tym, że nawet minimalne ilości glutenu szkodzą celiakom nie wiedzą nawet lekarze. I to jest fakt. Próbuję w moim otoczeniu edukować lekarzy, którzy mają mnie leczyć w innych dziedzinach niż gastroenterologia. Oczywiście zależy to od otwarości człowieka.
ODPOWIEDZ