Primavika

Dane o produktach otrzymane bezpośrednio od ich producentów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
asia
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 72
Rejestracja: czw 20 sty, 2005 23:28
Lokalizacja: Warszawa

Primavika

Post autor: asia »

Witajcie (po dłuższej przerwie) :!:
W jednym z supermarketów "odkryłam" następny produkt, który Bezglutki mogą spożywać bez obawy (jak sądzę). Była to pasta sojowa pomidorowa produkcji Primaviki :idea: Na słoiczku, na etykietce nie znalazłam nic podejrzanego i zachęcona tym odkryciem zapytałam producenta o inne produkty. Oto fragment odpowiedzi:

"Pyta Pani czy nasze produkty zawierają gluten.
Muszę wyraźnie to powiedzieć iż nasze wyroby nie mają certyfikatu na
produkty bezglutenowe.
Jednakże po przeanalizowaniu naszych produktów, mogę powiedzieć iż już
od kilku lat nie używamy glutaminianu sodu, ani przypraw z jego dodatkiem.
Tylko w przypadku trzech naszych wyrobów ( bitki wegetariańskie, strogonow i
flaczki wegetariańskie ) stosujemy mąkę pszenną.
Nie jesteśmy pewni czy do produkcji proteiny sojowej nie jest używana
mąka pszenna.
Pyta Pani również czy nie mamy w swojej ofercie produktów bezglutenowych.
W tym miejscu muszę Pani powiedzieć iż prowadzimy również hurtownię zdrowej
żywności w której mamy bogaty asortyment produktów bezglutenowych z
certyfikatem. Już niedługo na naszej stronie internetowej www.primavika.pl
uruchomimy sklep internetowy w którem tego typu produkty będzie można nabyć.

Paweł Skrzypczak "

Niestety nie wiem co to jest ta proteina sojowa :| W pastach które mam w domu nie ma akurat w składzie tej proteiny więc jeżeli dobrze kumam chciaż część produktów Primaviki jest jadalna dla Bezglutków. A to już chyba dobra wiadomość :D :D :D :D :D :D
Pozdrawiam Asia.Obrazek
Awatar użytkownika
Grażyna
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 340
Rejestracja: ndz 13 lut, 2005 22:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Grażyna »

Bardzo dobra jest "pasta pieczarkowa z bazylią". Pasty Primaviki są też w sklepach ze zdrową żywnością.
Celiak
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 62
Rejestracja: czw 29 mar, 2007 12:29
Lokalizacja: Legnica

Post autor: Celiak »

Skontaktowałam się z firmą Primavika i poprosiłam o udzielenie informacji na temat zawartości glutenu w ich produktach (wcześniej jakoś nie widziałam jej na forum).
Uzyskałam odpowiedź, którą postanowiłam się podzielić, oto ona:

BEZGLUTENOWOŚĆ WYROBÓW PRIMAVIKA
Nasze wyroby w większości mogą być traktowane jak bezglutenowe.
Mąka pszenna dodawana jest jedynie do FLACZKÓW, STROGONOWA I BITEK.
Śladowe ilości Białek glutenowych mogą znajdować się w wyrobach ,które produkowane są z niewielkim udziałem SOSU SOJOWEGO,przy produkcji ,którego używa się mąki pszennej. Do tego typu wyrobów zaliczamy soję, fasolę i cieciorkę w pomidorach oraz pasty: sojowo – pieczarkową, pieczarkową z bazylią, warzywną z cieciorką i warzywną z koperkiem. Co do pozostałych składników to zgodnie z moją wiedzą opartą na oświadczeniu naszych dostawców mogę stwierdzić, że nie zawierają one białek glutenowych.
Nasze wyroby nie mogą być sprzedawane jako wyroby bezglutenowe, ponieważ przy produkcji tego typu wyrobów wymagane są specjalne procedury i atesty,których my nie możemy spełnić. W tej chwili nasze plany związane są z produkcją o standardach EKO.
Awatar użytkownika
GosiaM
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 866
Rejestracja: pn 24 maja, 2004 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: GosiaM »

Kupiłam w EPI ich pasztet ogórkowy z cieciorką - pychotka!
Pajacynka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 401
Rejestracja: ndz 02 mar, 2014 21:23

Re: Primavika

Post autor: Pajacynka »

Kupiłam dzisiaj masło orzechowe Primavika (bez soli i cukru) i w składzie ma błonnik pszenny i w nawiasie napisane (bez glutenu). Jedlibyście, czy oddalibyście zdrowym? :okulary2:


Na stronie Primaviki znalazłam taką informację "W naszym zakładzie używamy w niewielkich ilościach gluten pszenny. Istnieje możliwość jego obecności w produktach nie zawierających go w swym składzie. " :< Oddam masło orzechowe i migdałowe (które też dzisiaj kupiłam) potrzebującym. Tylko szkoda kasy ;(
kofi
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 96
Rejestracja: śr 03 gru, 2014 08:52

Re: Primavika

Post autor: kofi »

Ojej, nie widziałam w składzie masła orzechowego Primaviki tego błonnika.
A masło migdałowe? Też ma coś dziwnego w składzie? Nie kupowałam migdałowego, za to tahini zwykle kupuję właśnie z Primaviki.
Proteina sojowe to ta kostka sojowa, granulaty, suche kotlety (zwane tekturą). Raczej używam, ale rzadko, bo nie przepadam. Jak jakieś gotowe jedzenie jest z dodatkiem sosu sojowego, to raczej sobie odpuszczam.
Ostatnio się walnęłam i kupiłam tofu marynowane (nie z Primaviki) i syn mi zwrócił uwagę, że jest w sosie sojowym, który zwykle ma gluten :oops: Bezglutenowy sos sojowy to zwykle Tamari, jest też z firmy Sakura (w Kuchniach Świata kupuję).
Pajacynka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 401
Rejestracja: ndz 02 mar, 2014 21:23

Re: Primavika

Post autor: Pajacynka »

Nie pamiętam, czy w moim poprzednik słoiczku masła orzechowego z Primaviki był ten błonnik, bo to dawno było. Migdałowe w składzie nie ma nic niepokojącego, ale niepokojąca jest informacja ze strony producenta (wkleje jeszcze raz, bo może mało widoczna w moim poprzednim poście)
"W naszym zakładzie używamy w niewielkich ilościach gluten pszenny. Istnieje możliwość jego obecności w produktach nie zawierających go w swym składzie. "
A wczoraj po prostu składu nie przeczytałam, mea culpa.
kofi
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 96
Rejestracja: śr 03 gru, 2014 08:52

Re: Primavika

Post autor: kofi »

Kurczę, ja niespecjalnie respektuję takie ostrzeżenia. :oops: Chyba powinnam zweryfikować trochę swoje podejście do diety....
Pajacynka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 401
Rejestracja: ndz 02 mar, 2014 21:23

Re: Primavika

Post autor: Pajacynka »

Jeżeli chodzi o moją dietę, to jestem ortodoksyjna, żadnych odstępstw :okulary:
vitkowski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt 27 mar, 2015 09:25

Re: Primavika

Post autor: vitkowski »

:okulary: konsekwencja jest najważniejsza
Damian/
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pt 31 lip, 2015 19:39
Lokalizacja: Łosice

Primavika

Post autor: Damian/ »

Kupiłem ostatnio pasztet meksykański tej firmy, skład: cieciorka 37%, cebula olej rzepakowy, zielony groszek 5%, kukurydza 5%, czerwona fasola 5%, skrobia kukurydziana, przyprawy (zawiera seler) błonnik pszenny (bez glutenu) koncentrat pomidorowy, hydrolizaty białka roślinnego - producent nie podaje że jest otrzymywany z pszenicy, sól, substancja zagęszczająca : guma guar, kwas askorbinowy=witC, aromat z ekstraktu drożdżowego. Produkt może zawierać sezam soję gorczycę. Wydaje się więc w porządku. Nie wiem jak inne produkty tego producenta.
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Re: Primavika

Post autor: pleomorfa »

Jest już temat dotyczący tej firmy na forum.

Co do pasztetu w takich przypadkach kontaktuje się z producentem.
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
wieczorynka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 432
Rejestracja: pt 25 lut, 2011 11:30
Lokalizacja: Żory

Primavika

Post autor: wieczorynka »

Czy kupujecie produkty firmy Primavika? te wszystkie masełka orzechowe itd, same pyszności. Pytałam na ich o to czy produkty nie zawierają glutenu i proszę oto odpowiedz.
Primavika nasze masła orzechowe, nie zawierają glutenu, polecane są w książce "Kuchnia polska, bez pszenicy". Niestety nie posiadamy certyfikatu na te produkty, ponieważ w naszym zakładzie używamy pszenicy do produkcji niektórych dań obiadowych, deserów czy też pasztetów. Wszystkie szczegółowe informację o składzie naszych produktów, znajdziesz na www.primavika.pl Emotikon smile
Co wy na to?
Pajacynka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 401
Rejestracja: ndz 02 mar, 2014 21:23

Re: Primavika

Post autor: Pajacynka »

Ja nie kupuję produktów Primaviki, ze względu na informację na stronie, o której pisałam już wcześniej.
ODPOWIEDZ