HARIBO

Dane o produktach otrzymane bezpośrednio od ich producentów.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Agniesia
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 893
Rejestracja: pt 17 wrz, 2004 09:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Agniesia »

U mnie w markecie pojawiły się już haribowe nowości, te które można było kupić na "Międzynarodowych dniach..." w Warszawie
Obrazek
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

to muszę też u mnie sprawdzić bo do nie dawna jeszcze na pewno nie było. Ale skoro u ciebie są to mam nadzieję że u mnie też :D
tato chorej
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: wt 20 cze, 2006 04:08
Lokalizacja: wschowa

Post autor: tato chorej »

mam pytanie , czy na tych opakowaniach jest przekreślony kłos , czy trzeba całej listy produktów uczyć sie na pamięć
córeczka jest chora
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

Przekreślonego kłosa nie ma, bo firma nie ma do tego prawa. Listy nie trzeba uczyć się na pamięć, wystarczy zapamiętać kilka podstawowych faktów. Natomiast nasze wiadomości o bezglutenowości żelków i innych produktów Haribo (nie wszystkich!) pochodzą od producenta.
vixi pisze:na stronie Harribo jest taka notka:
"Żelki HARIBO wolne od glutenu :
Największy producent żelków, pianek i gum rozpuszczalnych z myślą o tych wszystkich, którzy muszą unikać tradycyjnych słodyczy, wprowadził szeroką gamę produktów bezglutenowych. Alergia nie jest końcem radości płynącej ze spożywania słodyczy. Klasyczne „Złote Misie”, romantyczne „Serca”, owocowe „Tropifrutti”, radosna mieszanka „Starmix”, zupełnie coolowe „Happy Cola” oraz dropsy „Roulette” – wszystkie te produkty HARIBO są słodyczami przyjaznymi dla alergików. Nie zawierają alergenu glutenu. Ważnym składnikiem żelków jest żelatyna wieprzowa, która korzystnie wpływa na stan włosów i paznokci. Warto dodać, że jest całkowicie bezpieczna od szkodliwych prionów, które mogą występować w żelatynie wołowej. Co ważne – są to produkty należące do grupy żelków o najniższej kaloryczności (np. 100 gramowe opakowanie „Złotych Misiów” to tylko 348 kalorii)."
.
Jak zawsze w wypadku wątpliwości polecam następującą metodę: piszemy maila z zapytaniem do producenta. On wie najlepiej (?) co wsadził do produktu.
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
Awatar użytkownika
salcia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 253
Rejestracja: pt 08 paź, 2004 21:16
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: salcia »

Ja założyłam notes i w tej chwili wpisuję wszelkie informacje związane z produktami.Moja pamięć nie jest w stanie tego wszystkiego zapamiętać:).Co do Haribo wkleiłam listę produktów na pewno bezglutenowych. Oto fragment meila od firmy:

,,w załączeniu lista naszych bezglutenowych produktów.

Tak, jak wspominałam wcześniej odpowiadają one załącznikowi 3a do dyrektywy 2003/89/WE Parlamentu Europejskiego i rady unii Europejskiej z dn. 10.12.2003roku i są bezglutenowe."
Mama 26-letniej Moniki,córka chora praktycznie od urodzenia.Zdiagnozowana celiakia 2004 r.wrzesień/październik.12 lat zabiegów o zdrowie dziecka...
-ania-
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 428
Rejestracja: pt 12 maja, 2006 21:25
Lokalizacja: ostrołęka

Post autor: -ania- »

U mnie w sklepie w temacie haribo nędza :( dobrze jak choć misie są. na szczęście są żeli jojo! :D jest wybór i tańsze niż haribo! wiem że gdzies na forum jest wklejona lista bezglutenowych jojo (tzn. nestle). a i tak wystarczy zadzwonić pod darmowy nr telefonu z opakowania i bardzo miła pani szybciutko informuje, które dozwolone :D a jeszcze o haribo - to ile jest na niemieckiej stronie wymienionych bezglutenowych....hohoho! aż żelka serca ściska!;-)
Obrazek
Pobierz Deklarację Członkowską i przyłącz się do nas!
Awatar użytkownika
MariuszO
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 236
Rejestracja: ndz 04 sty, 2004 17:55
Lokalizacja: obywatel świata

Post autor: MariuszO »

Zgodnie z (jak zwykle słuszną) sugestią Kabran temat został podzielony. Wątek dotyczący przekreślonego kłosa znajdziecie TU

Natomiast jeżeli chodzi o HARIBO: wstrzymajcie się chwilę z dyskusją. Jak wspominałem jesteśmy w trakcie finalizowania warunków współpracy z nimi.
W najbliższych dniach w naszym sklepie pojawią się ich produkty (początkowo 10 rodzajów) wszystkie oczywiście bezglutenowe.

Przygotowywana też jest dokładna lista produktów certyfikowanych jako bezglutenowe..
Firma HARIBO nie posiada w tej chwili certyfikatów polskich. Produkty jako bezglutenowe zostały certyfikowane przez m.in. niemieckie jednostki badawcze. Wszystkie ORYGINALNE produkty HARIBO dostępne na rynku polskim są importowane i objęte tymi certyfikatami, które zgodnie z obowiązującym prawem unijnym i polskim "działają" również u nas.
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

kabran pisze:Jak zawsze w wypadku wątpliwości polecam następującą metodę: piszemy maila z zapytaniem do producenta. On wie najlepiej (?) co wsadził do produktu.
nie zawsze producent wie co "wsadził" czasami pisząc maila podają odpowiedź że dozwolone mimo że nie biorą pod uwagę skrobi róznego pochodzenia, octu, spirytusu, a nawet bułki tartej - niektórzy uczepili się kurczowo że w celiakii nie wolno mąki i zbóż ale nie ruszą szarych komórek skoro nie kojarzy im się bułka tarta z niedozwolonym w celiakii produktem.
"...żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi - bo nie jesteś sam. Niech dobry Bóg zawsze cię za rękę trzyma..."
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

Bo napisać inteligentnego maila to też jest sztuka :D . Ja zawsze pamiętam o jednej zasadzie: odpowiedzą na pytanie, które zadam. Jeśli będzie odpowiednio skonstruowane. I że piszę do osób, którym hasło "celiakia" NIC nie mówi. Dlatego należy pytać o konkretne fakty.
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
Awatar użytkownika
salcia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 253
Rejestracja: pt 08 paź, 2004 21:16
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: salcia »

Dostałam broszurkę,którą rozdawano w Warszawie 21 maja.Mnie przekonują te opisy tym bardziej,że Monika teraz zajada się tymi żelkami i nic jej nie jest.Haribo to bardzo przyjazna firma i widać,że zależy im na konsumencie.Szkoda,że tak mało produktów z tych prezentowanych można dostać w jednym markecie:(
Pisałam do kilku firm ale w tym przypadku potrafią konkretnie odpowiadać.Życzyć sobie więcej tak zaangażowanych firm.
Mama 26-letniej Moniki,córka chora praktycznie od urodzenia.Zdiagnozowana celiakia 2004 r.wrzesień/październik.12 lat zabiegów o zdrowie dziecka...
Awatar użytkownika
salcia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 253
Rejestracja: pt 08 paź, 2004 21:16
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: salcia »

Ostatnio zmieniony pt 23 cze, 2006 21:13 przez salcia, łącznie zmieniany 1 raz.
Mama 26-letniej Moniki,córka chora praktycznie od urodzenia.Zdiagnozowana celiakia 2004 r.wrzesień/październik.12 lat zabiegów o zdrowie dziecka...
Awatar użytkownika
silverka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 111
Rejestracja: czw 13 kwie, 2006 22:52
Lokalizacja: Szaflary

Post autor: silverka »

Zaczynam mieć coraz większy mętlik w głowie. Jedni mówią, że glutenowe, drudzy że nie.. wniosek ostateczy? :/ Ja będę jadła żelki Haribo i już :) A z tymi Maomam to można zamiast kupić Frutti, też są bardzo smaczne :) I wiadomo, że bezglutenowe!
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

można na stronie harribo jest lista bezglutenowych żelek i tu na stronie też chyba jest
"...żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi - bo nie jesteś sam. Niech dobry Bóg zawsze cię za rękę trzyma..."
monika balina
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr 04 paź, 2006 14:26
Lokalizacja: gliwice

Post autor: monika balina »

Można jeść te żelki, co do których jest pewność z firmy Haribo, ja z powodzeniem podaje swojej córce żelki nesttle
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

ja właśnie we francji i grecji obżerałam się żelkami harribo, bo to był jedyny pewny słodycz ale o dziwo we francji nie było zwykłych klasycznych miśków - co za kraj
"...żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi - bo nie jesteś sam. Niech dobry Bóg zawsze cię za rękę trzyma..."
ODPOWIEDZ