Guma od żucia Orbit.

Dane o produktach otrzymane bezpośrednio od ich producentów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
bartek.drozd
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: pn 16 maja, 2016 23:50

Guma od żucia Orbit.

Post autor: bartek.drozd »

Moi drodzy otrzymałem właśnie informację od firmy Orbit. Popularnego producenta gum do żucia.
Oto odpowiedź nt. czy ich produkty są bezpieczne dla nas.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Witamy,

Bardzo dziękujemy za kontakt z nami w sprawie zawartości glutenu w naszych produktach. Na dzień dzisiejszy nasze produkty nie wymagają znakowania o zawartości glutenu, ale nie są to produkty bezglutenowe. Nasze produkty są oznakowane zgodnie z dyrektywą UE w sprawie etykietowania (2000/13/WE), która wymaga wskazywanie składników zawierających gluten na liście składników. Zgodnie z Rozporządzeniem Komisji (WE) Nr 41/2009 w przypadku produktów, które nie mają wskazanego glutenu na liście składników, w tym także naszych produktów, potencjalny poziom glutenu w produkcie gotowym nie przekracza 100 mg/kg (“produkt o bardzo niskiej zawartości glutenu”). Jednak nie gwarantuje to nieobecności minimalnych ilości glutenu i jednocześnie nie spełnia unijnej definicji „bezglutenowy” i dlatego zalecamy wrażliwym na gluten konsumentom konsultowanie się z ich lekarzem przed spożyciem naszych produktów. W przypadku dodatkowych pytań jesteśmy do dyspozycji.


Pozdrawiamy,
Serwis Konsumenta Wrigley Poland
Obrazek
Awatar użytkownika
chrisQu
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 67
Rejestracja: wt 18 sie, 2015 18:44

Re: Guma od żucia Orbit.

Post autor: chrisQu »

Przepraszam za offtop - i fajnie też gdyby taka informacja gdzieś była oflagowana i widoczna - czy ktoś wie od jakiej ilości glutenu mg/kg gluten jest szkodliwy? czzasami an etykietkach z kłosem jest info że gluten w tym produkcie wynosi ileśtam mg/kg.
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Re: Guma od żucia Orbit.

Post autor: pleomorfa »

<20mg glutenu/kg produkty mogą być oznaczone jako bezglutenowe. Tzw. 20ppm
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
magda_90
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 97
Rejestracja: pt 25 mar, 2016 07:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: Guma od żucia Orbit.

Post autor: magda_90 »

To wychodzi na to, że guma orbit jednak nie jest dla nas bezpieczna skoro ma powyżej 20mg/kg :(
Na diecie bezglutenowej od 29.03.2016
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Re: Guma od żucia Orbit.

Post autor: pleomorfa »

No niestety. Aczkolwiek z wypowiedzi wynikałoby, że badają każdą partię, tylko po co skoro i tak mają gluten. A skoro mają więcej niż 20ppm to powinno być info na opakowaniu, że zawiera śladowe ilości. A z tego co mi się wydaje nie ma, a przynajmniej nigdy nie widziałam.
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
magda_90
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 97
Rejestracja: pt 25 mar, 2016 07:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: Guma od żucia Orbit.

Post autor: magda_90 »

A co w takim razie z badaniami, które przeprowadzało Stowarzyszenie? W innym wątku na ten temat jest napisane, że Stowarzyszenie przebadało gumę Orbit zieloną i z tych badań wyszło, że jest bezglutenowa. Napisali, że nie przekracza 100mg/kg ale może napisali to dla bezpieczeństwa, żeby nie było.. Może są partie, które zawierają mniej niż 20mg/kg.

Załamała mnie ta wiadomość - nałogowo żuję gumę i nie wiem teraz co mam zrobić :(
Na diecie bezglutenowej od 29.03.2016
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Re: Guma od żucia Orbit.

Post autor: pleomorfa »

Stowarzyszenie bada partie wyrywkowo w akcjach z badaniami. W tamtej mogło nie być, a w innej będzie 150. Jakoś ruletka "trafię, nie trafię" do mnie nie przemawia. Skoro strona producenta zasłania się 100ppm to uważałabym produkt za niebezpieczny.

Są gumy bg tylko w tej chwili nie powiem jakie, bo nie żuję i nie pamiętam :P.
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
bartek.drozd
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: pn 16 maja, 2016 23:50

Re: Guma od żucia Orbit.

Post autor: bartek.drozd »

Jeśli chcesz wiedzieć czy produkt jest dla ciebie bezpieczny masz kilka wyjść:

1. przeczytaj wyraźnie etykietę szukaj w niej pszenicy , zbóż , pochodnych ich itp.
2. napisz do producenta -jego odp da ci jakiś sygnał czy może być niebezpieczny produkt czy też nie.
3. mamy dietetyka ( skontaktuj się z nim) to nic nie kosztuje
4.sprawdź w sklepach z żywnością BZ

niestety to troszkę zachodu nas kosztuje ale warto -uwierz mi

zdrówka życzę.
Obrazek
ODPOWIEDZ