Odra

Dane o produktach otrzymane bezpośrednio od ich producentów.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Joanna
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 62
Rejestracja: pt 16 sty, 2004 11:27
Lokalizacja: Kraków

Odra

Post autor: Joanna »

Dostałam odpowiedź od firmy "Odra", producenta wyrobów cukierniczych:

Szanowna Pani,

Nawiązując do Pani pytań, pragniemy przekazać kilka informacji dotyczących produkowanych przez nas wyrobów.
Do listy bezpiecznych produktów może Pani włączyć chałwę, krówki oraz irysy.
Chcielibyśmy nadmienić, że w/w wyroby posiadają w swoim składzie syrop glukozowy pochodzący ze skrobi pszennej jednak producent tego surowca firma Cargill z Bielan Wrocławskich deklaruje, że produkowany przez nich syrop glukozowy nie zawiera glutenu.Szczegółowe badania zawartości gliadyn w syropie przeprowadzono (na zlecenie firmy Cargill) w Zakładzie Immunologii Klinicznej w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.
Ponadto polecamy wyrób "Michałki Piastowskie" - jest to wyrób należący do grupy cukierków oblewanych czekoladą o korpusie z masy tłustej. Głównymi składnikami są: cukier, mleko, tłuszcz, orzechy arachidowe, kakao, spirytus.


Z pozdrowieniami

Dział Technologii


Myślicie, że można im zaufać? Popierają swoje informacje badaniami, ale jakoś skrobia pszenna zawsze mnie niepokoi. :| Co o tym sądzicie?
Beata B.
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn 02 maja, 2005 21:45
Lokalizacja: Lubin

Post autor: Beata B. »

Polecają "Michałki Piastowskie" ze spirytusem w składzie? Skąd biorą spirytus bezglutenowy?
anias
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw 07 paź, 2004 07:10

Post autor: anias »

Używany spirytus może być melasowy (najtańszy) albo ziemniaczany.

Pozdrawiam
bogusia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 243
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 14:26
Lokalizacja: Katowice

Post autor: bogusia »

Z tego co wiem w chałwie był zawsze łom waflowy/ czyżby mieli bezglutenowy?/Osobiscie im nie ufam.
bogusia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 243
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 14:26
Lokalizacja: Katowice

Post autor: bogusia »

Zapomniałam napisać , że pyszne MICHAŁKI ma w swojej ofercie GLUTENEX -mieliśmy je na kolonii/dziękujemy/,pewnie będą już w sprzedaży.
Awatar użytkownika
Patka
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 527
Rejestracja: ndz 28 lis, 2004 17:31
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Patka »

w chałwie łom?? już tak nie robią sam sezam, ale (najczęsciej i u innych producentów) są jajka :(
Awatar użytkownika
Joanna
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 62
Rejestracja: pt 16 sty, 2004 11:27
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Joanna »

bogusia pisze:Z tego co wiem w chałwie był zawsze łom waflowy/ czyżby mieli bezglutenowy?/Osobiscie im nie ufam.
Łom waflowy? Pierwsze słyszę :oops: Przyznam się, że czasem jadłam chałwę chyba wedlowską, bo był w składzie syrop glukozowy,więc sugerowałam się tym, że jest on bezpieczny (teraz już sama nie wiem jak z nim jest :?: ), a ja uwieeelbiam chałwę :cheesy:.
Ale nigdy nie spotkałam w składzie łomu waflowego...
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Beata B. pisze:Skąd biorą spirytus bezglutenowy?
A skąd gluten (białko) w spirytusie (alkohol)? Obydwie rzeczy się wykluczają.
Awatar użytkownika
Agniesia
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 893
Rejestracja: pt 17 wrz, 2004 09:50
Lokalizacja: Poznań

Re: Odra

Post autor: Agniesia »

Joanna pisze:Dostałam odpowiedź od firmy "Odra", producenta wyrobów cukierniczych
Chcielibyśmy nadmienić, że w/w wyroby posiadają w swoim składzie syrop glukozowy pochodzący ze skrobi pszennej jednak producent tego surowca firma Cargill z Bielan Wrocławskich deklaruje, że produkowany przez nich syrop glukozowy nie zawiera glutenu.Szczegółowe badania zawartości gliadyn w syropie przeprowadzono (na zlecenie firmy Cargill) w Zakładzie Immunologii Klinicznej w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.
Dzwoniłam do Odry by uaktualnić wiadomości. Pani technolog oddzwoniła do mnie po sprawdzeniu jak to jest z tym syropem glukozowym i glukozowo - fruktozowym i powołała się na te same badania co w pierwszym wątku.
Uściśliła, że możemy jeść chałwę, sezamki, karmelki, toffi. Wszystko oprócz galaretek, trufli i cukierków "ja i ty" (te są robione w formach wysypywanych mąką).
Obrazek
-ania-
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 428
Rejestracja: pt 12 maja, 2006 21:25
Lokalizacja: ostrołęka

Post autor: -ania- »

Joanna pisze:Łom waflowy? Pierwsze słyszę :oops: Przyznam się, że czasem jadłam chałwę chyba wedlowską, bo był w składzie syrop glukozowy,więc sugerowałam się tym, że jest on bezpieczny (teraz już sama nie wiem jak z nim jest ), a ja uwieeelbiam chałwę :cheesy:.
Ale nigdy nie spotkałam w składzie łomu waflowego...
nie zawsze jest łom waflowy w chałwie. ale akurat chława wedlowska jest glutenowa! nie pamietam co tam w sobie ma ale coś ma glutenowego! tym bardziej że sam producent zapewniał, ze z produktów wedla mozemy TYLKO :D ptasie mleczko

i żeby było - coś na temat odry 8) ku[iłam sobie ich krówki co się zowią matyldy. niestety kruche, a ja uwielbiam ciagutki. ale smak bardzo bardzo- smietankowy :D
innych produktów odry jeszcze nie znalazłam..
Obrazek
Pobierz Deklarację Członkowską i przyłącz się do nas!
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

Wedel nic nie pisał, że możemy TYLKO ptasie mleczko - po prostu był to jedyny produkt, o jaki pytano.
Z innych tematów nie wynika także nic pewnego na temat chałwy.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
-ania-
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 428
Rejestracja: pt 12 maja, 2006 21:25
Lokalizacja: ostrołęka

Post autor: -ania- »

Magdalaena pisze:Wedel nic nie pisał, że możemy TYLKO ptasie mleczko - po prostu był to jedyny produkt, o jaki pytano.
byc może. dla ścisłosci zatem - był to jedyny produkt wedla, o którym pamiętam, że możemy 8)
Obrazek
Pobierz Deklarację Członkowską i przyłącz się do nas!
basiag
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 379
Rejestracja: śr 22 sty, 2014 18:59
Lokalizacja: Polkowice

Re: Odra

Post autor: basiag »

A oto oferta bezglutenowych słodyczy od firmy Odra http://www.dietabezglutenowa.pl/b1_17-b ... _odra.html :D
.... żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi bo nie jesteś sam... Jak na deszczu łza cały ten świat nie znaczy nic a nic... Chwila, która trwa może być najlepszą z Twoich chwil...
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8118
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Odra

Post autor: Leeloo »

Miodzioooo :D
Awatar użytkownika
sandyy
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2561
Rejestracja: ndz 27 lip, 2014 22:30

Re: Odra

Post autor: sandyy »

No i super :)
ODPOWIEDZ