Herbapol, Hortex

Dane o produktach otrzymane bezpośrednio od ich producentów.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Rozmawiamy o Hortexie i Herbapolu, ok?
Anna Mama Szymona
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 187
Rejestracja: pt 13 lis, 2009 12:19
Lokalizacja: łódź

Post autor: Anna Mama Szymona »

A czy ktoś spożywa soki Leon? Teraz reklamują w telewizji i dziecko woła żebym mu kupiła
Anna Mama Szymona
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 187
Rejestracja: pt 13 lis, 2009 12:19
Lokalizacja: łódź

Post autor: Anna Mama Szymona »

To odpowiedz w sprawie soków Leon. Szanowna Pani,

Owoce i warzywa nie zawierają glutenu. W procesie produkcyjnym nie używamy żadnych składników zawierających gluten, a na terenie zakładu nie są przerabiane surowce będące jego źródłem. Nie prowadzimy jednak systematycznych badań na ewentualną zawartość glutenu w naszych sokach i nie są one formalnie certyfikowane jako „żywność bezglutenowa”.

Pozdrawiam,

Edyta Wuszter
Awatar użytkownika
MONIKA SZYMAJDA
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 60
Rejestracja: pn 01 sie, 2011 18:40
Lokalizacja: GRUDZIADZ

Post autor: MONIKA SZYMAJDA »

WITAM.MÓJ SYNEK GO PIŁ I NIC SIĘ NIE DZIAŁO,TYM BARDZIEJ ,ZE JEST BARDZO WRAŻLIWY .MAMY DIETĘ OD MAJA 2011R.
Awatar użytkownika
agacia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 138
Rejestracja: pn 09 sie, 2010 21:26
Lokalizacja: Marki

Post autor: agacia »

zakupiłam ostatnio herbatkę zieloną z jaśminem herbapolu skład: herbata zielona (91%), aromat, kwiat jaśminu (4%). a poza składem po prawej stronie: "Produkt może zawierać śladowe ilości pszenicy". o.O więc spieszę Was poinformować, że faktycznie produkt ZAWIERA śladowe ilości pszenicy, o czym nieustannie informuje mnie żołądek od dwóch dni.
Anna Mama Szymona
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 187
Rejestracja: pt 13 lis, 2009 12:19
Lokalizacja: łódź

Post autor: Anna Mama Szymona »

Czy ktoś ma sprawdzone soczki "ze słomką" w małych kartonikach?
mJULKA
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 126
Rejestracja: pn 27 wrz, 2010 12:30
Lokalizacja: podlaskie

Post autor: mJULKA »

Od jakichś dwóch miesięcy kupuję córce soki z tymbarka i jest ok.Dotychczas piła takie dla maluchów z bobovity ale doczytałam na forum o tymbarku i pije.W chwili obecnej ma dobre wyniki przeciwciała przeciw transglutaminazie na poziomie osoby zdrowej,dolegliwości po tych sokach nie zaobserwowałam więc pije.Dodam że nie pije ich litrami bo towarzyszy nam refluks i tu też musimy uważać by za dużo nie przekwasić.Soki z tymbarka są w małych kartonikach ze słomką i w większych tylko nie pomyl z napojem z tymbarka bo te już mają coś podejrzanego -nie pamiętam już co ale soki 100% są pewne.A i są jeszcze soczki w butelkach np.o smaku jabłko-marchew też super zastępują tradycyjne kubusie.
Ja swemu dziecku daję do picia głównie wodę lub herbatkę granulowaną ekoland junior(jest na niej napis bez glutenu),lub frugo też jej nie szkodzi.
Awatar użytkownika
fotoamatornia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pn 26 maja, 2014 19:16

Re: Herbapol, Hortex

Post autor: fotoamatornia »

nie sprawdzilam czy jest juz info o herbapolu na forum i napisalam do nich, w sprawie mojego ulubionego soku do herbaty ;)
ponizej odpowiedz


Szanowna Pani,

W odpowiedzi na Pani maila pragnę poinformować, iż syropy z linii Owocowa Spiżarnia Premium produkowane przez Herbapol-Lublin S.A. nie zawierają glutenu.
Na ich opakowaniach nie jest jednak umieszczana informacja, że są to "produktu bezglutenowe", ponieważ zgodnie z uregulowaniami prawnymi, aby taki zapis móc zastosować
producent jest zobligowany do wykonywania bardzo szczegółowych badań, gwarantujących, że produkt zawiera poniżej 20 ppm glutenu. Producent takich badań jednak nie prowadzi,
a opieramy się na deklaracjach i wynikach badań dostawców poszczególnych składników produktu.

Herbapol-Lublin S.A. dokłada wszelkich starań, aby informacja podana na opakowaniu była pełna i zgodna ze stanem faktycznym oraz wszelkimi uregulowaniami prawnymi,
co pozwala konsumentowi dokonać wyboru odpowiedniego dla niego produktu.

Z poważaniem,


Magdalena Winiarczyk
Specjalista ds. prawa żywnościowego
Awatar użytkownika
KajaKR
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: czw 25 lip, 2013 16:35
Lokalizacja: Kraków

Re: Herbapol, Hortex

Post autor: KajaKR »

Pisał ktoś może niedawno do hortexu z pytaniem o soki, ale nie 'owocowa spizarnie', ktorych są moze dwa rodzaje na rynku... Chodzi mi o te jabłko-mięta, fresh, vitaminke itd ? Ja napisałam e-mial ponad dwa tyg temu i jeszcze nie dostałam odpowiedzi :/ A info z forum sprzed 9 lat może być trochę nieaktualne... :zly: pije ktoś bez obaw vitaminke? najbardziej mi na niej zalezy.
Searcher
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz 10 sie, 2014 21:47

Re:

Post autor: Searcher »

Anna Mama Szymona pisze:To odpowiedz w sprawie soków Leon. Szanowna Pani,

Owoce i warzywa nie zawierają glutenu. W procesie produkcyjnym nie używamy żadnych składników zawierających gluten, a na terenie zakładu nie są przerabiane surowce będące jego źródłem. Nie prowadzimy jednak systematycznych badań na ewentualną zawartość glutenu w naszych sokach i nie są one formalnie certyfikowane jako „żywność bezglutenowa”.

Pozdrawiam,

Edyta Wuszter
Nie jestem pewien co do Leona... Mi szkodzi. No i owszem soki i składniki wydają się być OK, poza jednym: "aromat". Bardzo prawdopodobne jest, ze sami nie bardzo wiedzą co ten aromat dokładnie w sobie ma.
ODPOWIEDZ