Campina, Bakoma, Danone

Dane o produktach otrzymane bezpośrednio od ich producentów.

Moderator: Moderatorzy

idka_7
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 197
Rejestracja: śr 30 kwie, 2008 13:02
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: idka_7 »

a czy na opakowniu jest coś o glutenie?
renata85
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 54
Rejestracja: wt 01 lip, 2008 19:03
Lokalizacja: Sopot

Post autor: renata85 »

nie no nie ma ;]

bakomy nie lubie :/ Lubilam zawsze danone i zott a tu lipa bo nie wiem czy moge jesc
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Przecież masz odpowiedź powyżej od EdytkiW
renata85
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 54
Rejestracja: wt 01 lip, 2008 19:03
Lokalizacja: Sopot

Post autor: renata85 »

Racja. Skoro nie ma na opakowaniu nic o zawartosci glutenu to znaczy ze nie ma w Danone naturalnym glutenu. Mam nadzieje ze nie ma tam zadnych sladowych ilosci nawet. Fajnie by bylo gdyby EdytkaW zamiescila tez załącznik o ktorym pisze ta Pani:)

[ Dodano: Sro 13 Sie, 2008 11:17 ]
teraz juz nie mozna go niestety pobrac :((
idka_7
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 197
Rejestracja: śr 30 kwie, 2008 13:02
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: idka_7 »

Trzeba jednak wziąć też pod uwagę fakt, że ten post jest z ponad ruku temu... a rok w fazie produkcji to dużo...
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Ale post generalnie nie jest o tym, czy pakują gluten do produktów, czy nie, ale o tym jak podchodzą do kwestii oznaczania składników. Zasady się nie zmieniły, a więc co na opakowaniu, to w środku.
renata85
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 54
Rejestracja: wt 01 lip, 2008 19:03
Lokalizacja: Sopot

Post autor: renata85 »

to ja ide zjesc danonka naturalnego :))
Awatar użytkownika
pipin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt 26 paź, 2007 19:54
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: pipin »

a co jeśli np. na danone gratka jest w składzie skrobia modyfikowana? myślicie,że można też jeść, jeśli nie ma żadnej informacji o zawartości glutenu?
Awatar użytkownika
Nastka
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 638
Rejestracja: czw 29 sty, 2004 01:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Nastka »

pipin pisze:a co jeśli np. na danone gratka jest w składzie skrobia modyfikowana? myślicie,że można też jeść, jeśli nie ma żadnej informacji o zawartości glutenu?
Odpowiedź jest w poście EdytkiW! Producent wyraźnie deklaruje:
skrobia lub skrobia modyfikowana - obecnie używamy skrobii kukurydzianej i/lub z tapioki; gdyby w produkcie znajdowała się skrobia pszenna wówczas umieszczamy na opakowaniu produktu informację o obecności glutenu
każdy nasz produkt, który zawiera gluten lub jego śladowe ilości posiada taką informację na opakowaniu
Zachęcam do zapoznania się z ustawą: topics20/rozporzadzenie-w-sprawie-znako ... vt2181.htm Tego muszą się trzymać producenci.
Obrazek
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

A ja zachęcam do czytania forum....
Awatar użytkownika
UlotnaChwila2005
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: sob 19 lip, 2008 10:22
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: UlotnaChwila2005 »

Moi Drodzy! Od kilku dni "szperam" po różnych sklepach i zauważyłam, że jogurty pitne (nie wszystkie, ale większy % niż zwykłe) nie posiadają w swoim składzie podejrzanych składników. Co sądzicie o jogurciku Bakomy "TWIST" MEGA?? Akurat popijam sobie ten jogurt z owocami leśnymi (ostatnio truskawkowy) i nie czuję po nim, że szkodzi. W składzie: mleko pasteryzowane, wsad z owoców leśnych(owoce,cukier,barwnik:antocyjany;aromat),cukier. Niczego więcej się nie doszukałam... Co o tym sądzicie? Pić / nie pić ?! Mam nadzieję, że chociaż on jest 'czysty' ;)
"Czymże jest człowiek w przyrodzie? - Nicością wobec nieskończoności, wszystkim wobec nicości, pośrodkiem między niczym a wszystkim..."
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

UlotnaChwila2005 pisze:Co sądzicie o jogurciku Bakomy "TWIST" MEGA?? Akurat popijam sobie ten jogurt z owocami leśnymi (ostatnio truskawkowy) i nie czuję po nim, że szkodzi.
To o niczym nie świadczy.
UlotnaChwila2005 pisze:W składzie: mleko pasteryzowane, wsad z owoców leśnych(owoce,cukier,barwnik:antocyjany;aromat),cukier. Niczego więcej się nie doszukałam... Co o tym sądzicie? Pić / nie pić ?! Mam nadzieję, że chociaż on jest 'czysty' ;)
Zastanów się, dlaczego masz wątpliwości ? co wydaje Ci się podejrzane ?
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Awatar użytkownika
UlotnaChwila2005
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: sob 19 lip, 2008 10:22
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: UlotnaChwila2005 »

Magdalaena pisze:co wydaje Ci się podejrzane ?
odkąd przeszłam na dietę wszystko wydaje mi się podejrzane :) Mam wątpliwości bo rozmawiałam z osobą chorą na celiakię i ona twierdzi, że pomimo tego, iż nic podejrzanego nie ma na etykiecie tego jogurtu jej gastrolog (również dietetyk) nie polecał Bakomy, w tym pitnych jogurtów Bakomy
"Czymże jest człowiek w przyrodzie? - Nicością wobec nieskończoności, wszystkim wobec nicości, pośrodkiem między niczym a wszystkim..."
Doom
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn 18 sie, 2008 15:13
Lokalizacja: Wągrowiec

Post autor: Doom »

Kiedyś jadłem jogurty odtłuszczone, które mi nie szkodziły. Bakoma Benefit czy jakoś tak? Są jeszcze takie jogurty?
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

UlotnaChwila2005 pisze:odkąd przeszłam na dietę wszystko wydaje mi się podejrzane :)
Nie bój się. Z czasem to minie.
UlotnaChwila2005 pisze:Mam wątpliwości bo rozmawiałam z osobą chorą na celiakię i ona twierdzi, że pomimo tego, iż nic podejrzanego nie ma na etykiecie tego jogurtu jej gastrolog (również dietetyk) nie polecał Bakomy, w tym pitnych jogurtów Bakomy
Czasami w pierwszej fazie diety zaleca się ograniczenie także produktów mlecznych, a część dietetyków oprócz potraw ewidentnie glutenowych odradza także jedzenie niezdrowe, ciężkostrawne itp.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
ODPOWIEDZ