Delecta - "Tacos" tortille kukurydziane

Dane o produktach otrzymane bezpośrednio od ich producentów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Grażyna
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 340
Rejestracja: ndz 13 lut, 2005 22:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Delecta - "Tacos" tortille kukurydziane

Post autor: Grażyna »

Zaintrygowały mnie tortille kukurydziane Tacos firmy Delecta. W składzie miały napisane: mąka kukurydziana, olej, sól. Natomiast na "stronie głównej" opakowania napis głosi "pieczywo pszenne". Napisałam do nich i oto odpowiedź.

Szanowna Pani !

Uprzejmie dziękujemy za przekazanie nam uwag dotyczących
naszego wyrobu.
Bardzo nam przykro, że wprowadziliśmy Panią w błąd. Zapis na opakowaniu "
pieczywo
pszenne " powstał na skutek błędu w druku, który zostanie jak najszybciej
wyeliminowany.
Składniki produktu podane na opakowaniu jednostkowym są jak najbardziej
rzeczywiste
tzn; że Tacos - Tortille kukurydziane nie zawiera glutenu.
Na opakowaniach wszystkich naszych produktów w pozycji " składniki "
podajemy wszystkie
stosowane składniki danego produktu, w tym obecność rzeczywistych
alergenów, zgodnie
z obowiazujacym prawem w tym zakresie.
Pozostaje mi zatem w imieniu firmy przeprosić Panią za zaistniałą sytuację
i mieć nadzieję,
że pomimo tego pozostanie Pani konsumentem naszych wyrobów.

Z poważaniem

Wiesław Sławiński
Dział Bezpieczeństwa Żywności
Delecta S.A.

Web: http://www.delecta.pl

Można jeszcze zapytać o ich sosy do tortilli (salsy). Ja nie zapytałam o nie, bo moje dziecko nie może sera, a oni dodają (a nie pomyślałam o Was :( )
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

tak tylko że w ofercie mają też takie samo pieczywo tortilla pszenne a wątpię że jest robione na odrębnej linii produkcyjnej a o to też warto by zapytać.
Awatar użytkownika
miszczPZ
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 175
Rejestracja: śr 07 sty, 2004 16:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: miszczPZ »

Pisałem do delecty dwa tygodnie temu, ale nie dostałem odpowiedzi więc dzisiaj postanowiłem do nich zadzwonić.

Konkretnie chodziło mi o informacje na temat sosu serowego do nachos. Pani z działu jakości powiedziała mi, że niestety sosy te są produkowane poza Polską i oni nie mają informacji na temat zawartej tam skrobi. Na opakowaniu jest tylko informacja "skrobia modyfikowana" i nie ma nic poza tym o alergenach itd. :/ ...myślałem, że informacja o alergenach musi być zawarta niezależnie od tego czy produkt jest robiony w Polsce czy za granicą..

Poza tym chwilę rozmawiałem z Panią na temat innych produktów Delecty. Pani powiedziała, że głównym surowcem przez nich używanym jest mąka pszenna(w przypadku produktów proszkowanych, bądź proszkowych :) )i dlatego nie są w stanie zapewnić"że produkty i surowce nie krzyżują się" i, że do składu produktów nie dostaje się przez przypadek mąka pszenna w czasie produkcji...Dlatego na wszystkich produktach zamieszczana jest informacjach o śladowej ilości glutenu..

Trochę się zawiodłem, bo myślałem, ze dostanę dokładniejsze informacje od Pani zajmującej się jakością w Deleccie...
wszędzie w domu, ale dobrze najlepiej!
Dagmara85
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 144
Rejestracja: śr 16 wrz, 2009 17:04

Post autor: Dagmara85 »

Hej kupiłam sobie Nachosy z firmy Delecta - sa bezglutenowe, ale nie mam pewnosci co do sosow, tzn czytalam skład i niby wszystko w porzadku, napisane jest, ze jest skrobia modyfikowana kukurydziana, wiec nie wiem co o tym sądzic, bo tez w składzie jest koncetrat pomidorowy i tego się obawiam. A chodzi mi o sos łagodny paprykowy.
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Koncentrat pomidorowy, jak sama nazwa wskazuje, jest zrobiony z pomidorów ;)
Czy na opakowaniu jest napisane, że zawiera gluten, albo śladowe ilości?
Podaj pełny skład tego sosu.
Dagmara85
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 144
Rejestracja: śr 16 wrz, 2009 17:04

Post autor: Dagmara85 »

Rafal_tata pisze:Koncentrat pomidorowy, jak sama nazwa wskazuje, jest zrobiony z pomidorów ;)
Czy na opakowaniu jest napisane, że zawiera gluten, albo śladowe ilości?
Podaj pełny skład tego sosu.
Weszłam na strone Delecty i znalazłam skład tych sosow
http://www.delecta.pl/produkty/Lagodny- ... dorowy.php
Jest napisane skrobia modyfikowana, ale w sklepie jak bylam napisane było, ze kukurydziana. Przejde sie do sklepu i jeszcze raz przeczytam dla pewnosci.
P.S. Na opakowaniu nie było nic o glutenie ani o ich śladowych ilościach - to wiem na 100%
Dagmara85
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 144
Rejestracja: śr 16 wrz, 2009 17:04

Post autor: Dagmara85 »

To jeszcze raz ja. Właśnie się wściekłam. Zaczęłam przeszukiwać ich stronę i nie wierzę własnym oczom. Kiedy kupowałam Nachosy solone w składzie było tylko: mąka kukurydziana, sól i olej, wiec kupiłam, bo przeciez nic podajerzanego nie ma. Teraz przeczytałam to:
http://www.delecta.pl/produkty/Nachos-solone.php
O co chodzi? Czy to pomyłka jakaś? Zauwazcie ze solone Nachosy i chilli mają ten sam skład. Jutro będę próbowała się do nich dodzwonić.
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Myślę, że opakowanie jest bardziej wiarygodne. Ale można zadzwonić, zapytać i jeśli faktycznie informacje są rozbieżne, upomnieć ich, że to nieładnie.
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

Dagmara85 pisze:Kiedy kupowałam Nachosy solone w składzie było tylko: mąka kukurydziana, sól i olej, wiec kupiłam, bo przeciez nic podajerzanego nie ma. Teraz przeczytałam to: http://www.delecta.pl/produkty/Nachos-solone.php
O co chodzi? Czy to pomyłka jakaś? Zauwazcie ze solone Nachosy i chilli mają ten sam skład. Jutro będę próbowała się do nich dodzwonić.
Trzeba wyjaśnić, ale może to być pomyłka na stronie, bo skąd w solonych nachos przyprawa chilli :galy:
Obrazek
Dagmara85
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 144
Rejestracja: śr 16 wrz, 2009 17:04

Post autor: Dagmara85 »

Sprawa ma się tak: zadzwoniłam do Delecty i Pani powiedziała, że nie mają ŻADNYCH produktów, które mogą spozywać osoby będące na diecie bezglutenowej. Jestem wściekła, bo powiedzialam jej, że jadlam Nachosy solone, w składzie była tylko mąka kukurydziana, sól i olej, a Pani mi mówi, że mogą być śladowe ilosci mąki przennej. Powiedziałam, że na ich stronie mają błąd odnośnie składu Nachosow chilli i solonych.
Ubrałam się, pojechałam do sklepu i jeszcze sprawdziłam skład sosów do Nachosów. Okazuje się, że jest to wszystko co na ich stronie i jest skrobia modyfikowana kukurydziana. Okazuje się, że wszystko jest bezpieczne, ale producenci zapomnieli dodać napis: śladowe ilości.
Powiedzcie mi jedną rzecz. Czy oni rzeczywiście zrobili błąd czy ja za bardzo się denerwuje? Zjadłam juz trzy opakowania Nachosow solonych i mam wyrzuty sumienia. Bo nie po to stosuję dietę i katuję się nią czasami, żeby teraz sobie to wszystko po prostu psuć. Gdybym wiedziala, że tych Nachosow nie mogę to bym w życiu ich nie kupiła. Ale skąd mogłam wiedzieć? Mąka kukurydziana, olej i sól - kto by pomyslał, że tam są sladowe ilości. A nie byłoby łatwiej gdyby nas o tym łaskawie poinformowali?
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

Znaczy jeśli nie informują o rzeczywistym składzie swoich produktów, to to się nadaje do Inspekcji Sanitarnej - nie przestrzegają rozporządzenia o znakowaniu produktów i narażają nieświadomego konsumenta na niebezpieczeństwo. To karygodne.
Tylko podejrzewam, że pewnie chodzi im o to, że nie dodali tej klauzuli - wytrychu o tym, że produkt "może zawierać śladowe ilości glutenu". Ja zwykle się taką klauzulą nie przejmuję, bo uważam, że to jest asekuranctwo producenta pisane tylko na wypadek, żeby ktoś ich nie mógł podać do sądu gdyby twierdził, że sobie ich produktem zaszkodził. Natomiast nie wydaje mi się, żeby rzeczywiście mógł tam być jakiś gluten i żebyś mogła sobie w jakikolwiek sposób zaszkodzić.
Obrazek
ikiwiki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt 04 lut, 2014 20:21

Re: Delecta - "Tacos" tortille kukurydziane

Post autor: ikiwiki »

Informacja od delecty w sprawie drozdzy
Witam,

Drożdże Delecta nie zawierają w swoim składzie glutenu ani nie są nim
zanieczyszczone
ODPOWIEDZ