Balviten

Jeżeli znalazłeś nowego producenta, dowiedzialeś się czegoś nowego o nim - podziel się tą informacją.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pogar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: wt 30 paź, 2007 13:04
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: pogar »

ja mam gratisy prawie zawsze, z tym ze ostatnio zdecydowanie mniej niz kiedys.
--
Pogar
ruda52
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 274
Rejestracja: sob 14 lip, 2007 10:48
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: ruda52 »

Szczęśliwcy!!! Ja nie dostałam jeszcze żadnego gratisu :(
Awatar użytkownika
Cecylia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 368
Rejestracja: czw 05 cze, 2008 10:12
Lokalizacja: Wschowa

Post autor: Cecylia »

Bardzo podoba mi się Firma Balviten w zasadzie dopiero wczoraj wysłałam po raz pierwszy zamówienie a już dzisiaj mam informację o nowych produktach czyli Kubkach waflowych.....
ruda52
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 274
Rejestracja: sob 14 lip, 2007 10:48
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: ruda52 »

Oto kolejne nowe produkty Balvitenu:
"Oferta nasza poszerzyła się o następujące produkty:
Sucharki bezglutenowe
Grzanki bezglutenowe". :)
Awatar użytkownika
edyta
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 212
Rejestracja: wt 27 gru, 2005 22:25
Lokalizacja: Żagań/Warszawa

Post autor: edyta »

Poczytałam i zaczęłam szukać pączków bezglutenowych dla małego. Wprawdzie jestem przeciwnikiem słodkości ale kusi mnie żeby mały zjadł coś podobnego do tego czym zajadają sie inne dzieci. I jeszcze ten lukier na zdjęciu wygląda apetycznie. Niestety zajrzałam do "Witaminki" w Zielonej Górze" i nic nie dostałam, zwiedziłam wszystkie znane mi sklepy w Warszawie w okolicy i chleb był ale pączków nie było :(. Wiec złożyłam zamówienie po raz pierwszy u nich i zobaczymy czy mnie też mile zaskoczą.
Ostatnio zmieniony sob 19 lip, 2008 19:23 przez edyta, łącznie zmieniany 1 raz.
mamuśka Mariuszka
Awatar użytkownika
Cecylia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 368
Rejestracja: czw 05 cze, 2008 10:12
Lokalizacja: Wschowa

Post autor: Cecylia »

Ja również jestem nowicjuszką w Balvitenie, pierwsza przesyłka przyszła zgodnie z zamówieniem jednak już kolejna była z dodatkami do degustacji (chlebek i bułeczki) :)
Obrazek
Awatar użytkownika
kfiatek
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 824
Rejestracja: czw 22 lip, 2004 11:11
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kfiatek »

edyta pisze:Niestety zajrzałam do "Witaminki" w Zielonej Górze" i nic nie dostałam, zwiedziłam wszystkie znane mi sklepy w Warszawie w okolicy i chleb był ale pączków nie było :(.
Edyta, może mieli tylko na zamówienie? Na podstawie doświadczeń z tych gdańskich sklepów, z których najczęściej korzystam - jest jeden, w którym garmażerkę, pączki i drożdżówki mają na stanie, w innych trzeba takie rzeczy zamawiać tydzień wcześniej.
"Denerwować się - to karać własne ciało za głupotę innych"
Awatar użytkownika
Ola*
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 441
Rejestracja: śr 15 lut, 2006 10:41
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Ola* »

edyta pisze:Poczytałam i zaczęłam szukać pączków bezglutenowych dla małego. Wprawdzie jestem przeciwnikiem słodkości ale kusi mnie żeby mały zjadł coś podobnego do tego czym zajadają sie inne dzieci.
Hmm... nie spodziewaj się, że pączek bezglutenowy będzie smakował tak jak pączek kupiony w sklepie. Znaczy może smakuje, ale jak pączek kupiony w sklepie i zjedzony po tygodniu.

Niedawno miałam okazję spróbować pączków z Balvitenu. Niestety, coś co jest zapakowane w folię i ma datę ważności parę tygodni nie może smakować tak samo jak pączek kupiony w piekarni, który został wypieczony tego samego dnia. Nawet podgrzanie w mikrofalówce nie pomogło :(
Jeśli chcesz, żeby mały zjadł coś podobnego, sama musisz mu upiec pączki. Gdzieś na forum były przepisy - zawsze się pojawiają w okolicy tłustego czwartku :D
idka_7
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 197
Rejestracja: śr 30 kwie, 2008 13:02
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: idka_7 »

Nie, no pączki z Balvitenu nie są takie złe ;) Mają pyszne nadzienie różane i w miarę miękkie są. No fakt smaku pączków "sklepowych" już właściwie nie pamiętam, ale te też mi smakowały ;) I w moim przypadku pomogło podgrzanie go trochę na parze. Ale tylko odrobinę, żeby się nie rozpadł ;) Pozdrawiam ;)
Awatar użytkownika
Cecylia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 368
Rejestracja: czw 05 cze, 2008 10:12
Lokalizacja: Wschowa

Post autor: Cecylia »

Polecam zamiast pączków pyszny piernik z powidłami (jest bardzo pyszny) i stosunkowo nie drogi... :)
Obrazek
Flanela
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: śr 30 lip, 2008 22:37
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Flanela »

Dzień dobry,
specjalnie się zapisałam, żeby to napisać, zaraz poszukam, czy jest gdzieś temat do powitań i tam się ewentualnie zgłoszę. Podczytuję od dawna, mam bezglutenowa córeczkę, ale raczej tylko "praktyczne" tematy.
Ale do rzeczy - w Poznaniu miałam w rękach puszkę jakiejś mielonki Hame, importowanej przez Balvitę i na tej puszcze była nalepka Balvity "bezglutenowe", natomiast pod spodem wyraźny napis po czesku "obsahuje lepek". Ponieważ w miarę możności zaopatruję się na Słowacji, nie mam wątpliwości, co to znaczy. Zaraz skorzystam z podanego tu maila i napisze do Pani z Balvity, co ona na to.
Awatar użytkownika
Natko_
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 298
Rejestracja: wt 12 gru, 2006 22:07
Lokalizacja: Wodzisław

Post autor: Natko_ »

Flanelo:
1 - Balviten, nie Balvita ;)
2 - miałam w rękach pasztet z kaczki i mielonkę z mięsa wędzonego i było o "obsahovaniu soi i laktose", jak możesz, to sprecyzuj, o który wyrób chodzi, żeby Ci, którzy są w trakcie zamawiania, nie zrobili sobie niepotrzebnych kosztów

3 - czy cos się wyjaśniło po Twoim telefonie? Jestem bardzo ciekawa rozwiązania tej sprawy...
Nati mama Madzi '03, Maćka '05 i Mileny '13
Celiakia '07
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Flanela pisze:miałam w rękach puszkę jakiejś mielonki Hame
Byłem teraz na Słowacji i widziałem, że niektóre produkty Hame "obsahują" lepek, a niektóre nie...
gosiek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt 17 cze, 2008 17:32
Lokalizacja: Mszczonów

Post autor: gosiek »

witam
właśnie przymierzam się do pierwszego zamówienia z balvitenu.Nie lubię gotowego chleba,wolę sama piec.Może ktoś z Was zamawiał koncentrat mąki razowej? Da się z niego upiec chleb?Pomóżcie bo sama nie wiem a trochę boję się zaryzykować
Awatar użytkownika
Natko_
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 298
Rejestracja: wt 12 gru, 2006 22:07
Lokalizacja: Wodzisław

Post autor: Natko_ »

Dostałam przy okazji rozmowy telefonicznej w sprawie zamówienia informację na temat tego "obsahovania lepku" :)

Pani, z którą rozmawiałam, mówiła, że przeprowadzają testy sprzedawanych wyrobów i owa mielonka ze skrobią pszenną wg ich badań została zakwalifikowana jako bezglutenowa, ponieważ wartość glutenu w niej wyszła poniżej 0,3 (jednostki nie pomnę, wybaczcie...), co wg polskich norm oznacza, że produkt jest bezglutenowy (ta nasza nieszczęsna skrobia pszenna bezglutenowa...). Czesi mają obowiązek wymienić wszystkie alergeny i nawet jeśli używają skrobii pszennej bezglutenowej, to mają obowiązek napisać, że "obsahuje lepek". Tyle.

Czy będę ja kupować w związku z tym? Raczej nie, mają inne wyroby zupełnie bezlepkove - jak pisałam na pasztecie z kaczki i na mielonce z wędzonego mięsa nie było nic o lepku.


No ale powiem wam, że zaskoczyła mnie tym, że badają każdy produkt, mimo iż ma skład podany i podejrzanego nic w nim nie ma - ja sobie naiwnie myślałam, że oni znajdują w zagranicznych sklepach takie "na oko" bezpieczne wyroby - na takiej zasadzie, jak ja bym sobie sama do tych Czech zajechała i kupiła :) No, całe życie człowiek się uczy... Dla mnie mają za to plusa :D

P.S. Kto próbowal już chlebek dworski? Dla mnie bomba - wyprzedził w rankingu nawet wieloziarnisty ;)
Nati mama Madzi '03, Maćka '05 i Mileny '13
Celiakia '07
ODPOWIEDZ