Pečivárne

Jeżeli znalazłeś nowego producenta, dowiedzialeś się czegoś nowego o nim - podziel się tą informacją.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Firma Pečivárne ma podobno nowego dystrybutora (zwykłego, nieinternetowego) ale nie znam szczegółów :039:
Awatar użytkownika
Asia S.
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 313
Rejestracja: ndz 20 mar, 2005 21:57
Lokalizacja: Radom

Post autor: Asia S. »

Rafale, jak będziesz znał jakieś sczczegóły to please podziel się :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

No więc kilka produktów Pecivarce z linii Celi hope, czyli to, co nas interesuje, pojawiło się dziś w sklepie internetowym Bezglutenu!
Bardzo się ucieszyłam oczywiście, bo te batoniki smakują zupełnie jak normalne, ale niestety - cena!
Widać, że każdy pośrednik w sprzedaży musi swoje zarobić, ja wiem, ze takie prawa rynku, ale jednak się buntuję, bo w końcu to moje pieniądze.
Zwłaszcza, że na MDC batoniki były taniutkie...
Oczywiście, w większości i tak są tańsze od Schaerowych, więc może jestem malkontentką :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Na MDC byli ludzie z Pecivarne i sprzedawali po swoich cenach.
Ja też bym chciał, żeby było tak tanio, ale trudno, żeby kosztowało tyle samo, co w Liptovskim Hradoku...
evita
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pn 21 maja, 2007 09:30

Post autor: evita »

Uważam,że to jest skandal. Produkty te pojawiły się coprawda w Bezglutenie, jednak z niemalże 100% narzutem. Dobrze pamiętam jak je kupowałam na Światowym Dniu Celiaklii, byłam zachwycona smakiem i oczywiście ceną... a tu takie coś...
Dieta bezglutenowa jest lekiem, niestety nierefundowanym i bardzo drogim. Dzięki Bogu jeszcze mnie stać, aby leczyć moje dziecko, ale wiem,że sa osoby, które nie są w stanie sobie na to pozwolić, za to niektórzy sobie świetnie żyja, dorabiając się na cudzej chorobie !!!!!! SKANDAL!!!!!!!!!!

Sheep - nie jesteś malkontentką, o niektórych sprawach trzeba mówić głośno, aby były dostrzezone, bo inaczej wszyscy zaczną to traktować jako normę, a to normą nie jest.
Jesteśmy dużą grupą, powinniśmy coś z tym zrobić !!! Tym bardziej,że jest ku temu dobry czas...wybory za pasem
Ostatnio zmieniony sob 13 paź, 2007 15:43 przez evita, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Napisałem do Pecivarne.
evita
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pn 21 maja, 2007 09:30

Post autor: evita »

Pecivarne pewnie sprzedaje w rozsądnej cenie, to w Polsce się dorabiają,...że tak napiszę , nie wymieniając firmy ;)
Jednak ręki uciąć sobie nie dam.
Jedno powiem, chętnie podpiszę się pod wszelkimi petycjami czy pismami, które wskazywać będą rzeczywisty problem do rozwiązania z żądaniem skupienia uwagi na nim.
Przepraszam że wykroczyłam poza temat.
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

Obrazek
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Dostałem odpowiedź ze Słowacji z Pecivarne od ichniego managera :)
Z tego co udało mi się wydedukować pani manager pisze, że na MDC II ceny były takie, jak na Słowacji. Ich produkty na ich rynku są o 10-15 % droższe od zwykłych ciastek. Oni są producentem, a w Polsce mają dystrybutora, który musi ponieść pewne koszty związane z dystrybucją. Pisze, że mimo to ich produkty są tańsze od konkurencji, np. Schaera, oraz, że Celi Hope w Bezglutenie jest tańszy niż 2 lata temu u poprzedniego dystrybutora...

Chciałbym zwrócić uwagę, że nikt dla nas nie prowadzi charytatywnej działalności, a w firmach bezglutenowych nie pracują miłosierni samarytanie - chcą zarobić tak, jak wszyscy inni. KAŻDY inny produkt też mógłby być tańszy, gdyby producenci wykazali tylko taką chęć, wystarczy poczytać ile wydają na samą reklamę, imprezy i tzw. koszty wewnętrzne. Niższe ceny - oczywiście, że TAK, ale bez refundacji przy naszej diecie to możemy sobie długo jeszcze narzekać na ceny żywności BG.
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

"....informuję z przyjemnością że niektóre produkty z linii Celi Hope oraz batoniki Fitbela (również produkt bezglutenowy) znajdziecie Państwo na zdrowej półce w delikatesach BOMI."

"...w załączniku [przesyłam] liste sklepów Bomi w całej Polsce oraz informuję, że produkty Celi Hope są już tam dostępne od grudnia 2007r."


Taką oto informację otrzymałem dziś od nowego dystrybutora Pecivarne w Polsce :)
Lista sklepów BOMI: http://www.bomi.pl/pl/sub/3,nasze_sklepy.html
lub w pliku DOC
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Natko_
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 298
Rejestracja: wt 12 gru, 2006 22:07
Lokalizacja: Wodzisław

Post autor: Natko_ »

Mam pytanie - może mi ktoś z was wytłumaczyć, dlaczego na batonikach CeliHope pojawiła się informacja:

Gluten max. 20mg/kg :galy: :galy: :galy:

Batoniki kupiłam w Czechach w Hypernovej - mam spory zapas, a dopiero teraz - po spożyciu do tego :( - zauważyłam ten napis - jest kontynuacją druku dotyczącego daty przydatności do spożycia. W składzie dalej nic nie ma podejrzanego, a ten napis mnie zaskoczył szczerze mówiąc...
Czy to taka informacja tylko, że produkty bezglutenowe nie mogą zawierać więcej niż te 20 mg? No ale przecież nie mają wcale, teoretycznie...

Rafale - jak jesteś w dalszym ciągu w jakimś kontakcie z firmą Pecivarne, czy możesz spytać o to u źródeł?
Nati mama Madzi '03, Maćka '05 i Mileny '13
Celiakia '07
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Natko_ pisze:No ale przecież nie mają wcale, teoretycznie...
Natko, ale przecież produkty, które zawierają do 20mg/kg uznawane są ze bezglutenowe... CAŁKIEM bezglutenowe. Nie wiem co jest w składzie batoników Pecivarne, ale zero glutenu to mogą mieć tylko produkty naturalnie bezglutenowe i bez zanieczyszczeń.
Prawdopodobnie opis na opakowaniu wynika z nowych ustaleń Codex Alimentarius, który nie uważa już produkty o zawartośći do 200mg za bezpieczne.
Awatar użytkownika
Natko_
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 298
Rejestracja: wt 12 gru, 2006 22:07
Lokalizacja: Wodzisław

Post autor: Natko_ »

Dziękuję Ci za uspokajającą odpowiedź :)

No ale nie ukrywam, że mnie ten napis zmroził w pierwszej chwili ;)

Czyli info może mówić - w kontekście innych produktów - że coś ma do 20, coś innego do 30 a jeszcze innego do 50mg/kg? I póki to nie przekracza 200mg/kg to jest ok? Dobrze zrozumiałam? :)
Nati mama Madzi '03, Maćka '05 i Mileny '13
Celiakia '07
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Nie :)
Obecnie tylko produkty z zawartością do 20mg mogą być oznaczane jako bezglutenowe. Tak jak napisałaś było dawniej.
alap
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: pt 23 maja, 2008 17:30
Lokalizacja: Kraków

Post autor: alap »

Proszę, potwierdźcie to jeszcze raz, bo już zrobił mi się z tego wszystkiego mętlik.
Czy obecnie aby produkt mógł się w Polsce nazywać bezglutenowym może mieć 20mg/ppm glutenu na 100g produktu, czy 20mg/ppm glutenu na 1kg produktu. Proszę wyjaśnijcie i potwierdźcie to, bo już nie jestem taka pewna tego jak kiedyś.

I gdzie to dokładnie jest napisane i przez kogo ustalone???

Wyjaśnijmy to raz, a porządnie.

W Czechach ponoć się teraz coś zmieniło i może być nawet 100ppm glutenu.
ODPOWIEDZ