Schär lub Schaer

Jeżeli znalazłeś nowego producenta, dowiedzialeś się czegoś nowego o nim - podziel się tą informacją.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
JacekB
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pt 05 mar, 2010 10:02
Lokalizacja: Burgstall

Post autor: JacekB »

tomaszswiatek pisze:Interesujące z tym wypisaniem. Pewnie wypisujecie - to jedna strona medalu, a druga strona jest to, że i tak dane pozostają gdzieś zanotowane na boku w postaci kopii... hmm ...?
Po wypisaniu się dane nie pozostają, byłoby to wbrew przepisom o ochronie danych osobowych. To są bardzo poważne sprawy, firma może prowadzić bazę z danymi osobowymi tylko pod warunkiem zgody na to danej osoby, jakieś "podwójne archiwa" to przestępstwo.

Poprawiłam cytowanie. Magdalaena
Ostatnio zmieniony wt 23 mar, 2010 21:42 przez JacekB, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Tomkus
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 615
Rejestracja: pn 08 gru, 2008 12:38
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Tomkus »

Tak, miałem na uwadze właśnie tą ustawę o ochronie danych osobowych. Dzięki za odpowiedź.
O, nie chcieć, o i nie móc umrzeć chociaż nieco!
Wszystko wypite! Ty tam, nie śmiej się z mych żali!
Wszystko, wszystko wypite! zjedzone! - Cóż dalej?

/Paul Verlaine/
Awatar użytkownika
Lolypop
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 64
Rejestracja: śr 25 lut, 2009 13:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lolypop »

Ja też tak mniej-więcej raz w roku otrzymuję ulotki Schara i czasopismo "Your life". Odnośnie tego czasopisma- czy jest jakaś szansa, żeby zamówic stałą comiesięczną prenumeratę? Bo to co do mnie przychodzi okazyjnie jest lekko mówiąc przeterminowane (ostatni numer dostałam z 2008 roku :/ )
"Świat jest jedną wielką restauracją"
Woody Allen
JacekB
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pt 05 mar, 2010 10:02
Lokalizacja: Burgstall

Post autor: JacekB »

Czasopismo "your life" ukazuje się jedynie raz w roku, właśnie w celu uniknięcia zarzutów o "papierowym spamie". Wcześniej ukazywało się 3 razy w roku. Co do tego konkretnego przypadku, to będziemy się kontaktować indywidualnie na maila, w celu sprawdzenia, dlaczego nie doszedł ostatni numer.
Awatar użytkownika
Agniesia
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 893
Rejestracja: pt 17 wrz, 2004 09:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Agniesia »

JacekB pisze:... informacja o produktach w sieci Carrefour...

Pozdrawiam,

Jacek Boraś

Dr. Schär GmbH
Produkty z sieci Carrefour pomału znikają.
Nie wiem czy w każdym mieście, zauważyłam to w Poznaniu.
Czy firma wycofuje się z tej sieci sklepów?
Obrazek
gasparo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr 17 lut, 2010 13:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: gasparo »

No mam nadzieję, że nie, bo właśnie w Carrefour się zaopatruję. Najbardziej zależy mi na mące. Jesteśmy na diecie dopiero 2,5 m-ca, ale zdążyłam ją polubić.
Niestety większość mieszanek z Bezglutenu zawiera glukozę, której nie możemy.
Wczoraj byłam na zakupach i chyba była świeżutka dostawa, bo na półkach było więcej, niż poprzednio (Kraków). Więc może nie znikną, tylko więcej ludzi kupuje, a dostawy nie są za częste, więc z półek ubywa?

Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz: cena.
Szukalam w necie, czy nie mogłabym zamówić większej ilości tej mąki, że może będzie taniej. I jednyny sklep, na który trafiłam miał mąkę w cenie 22,90, a w carefour ta sama mąka kosztuje 13,10, w sklepie ze zdrową żywnością, gdzie robie zakupy 15,90. Skąd taka masakryczna różnica w cenie?
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

Hmm, w internecie Bezgluten sprzedaje Schara, mają mąkę w cenie od 12 do 16 zł http://bezgluten.com.pl/sklep/kategoria,28.html
W Warszawie ostatnio widziałam w Kuchniach Świata miksy Schara w cenach nawet minimalnie mniejszych niż w Bezglutenie. A po drugiej stronie korytarza, w Organicu, ta sama mąka przynajmniej 5 zł (albo i więcej) drożej za sztukę :kosci:
Obrazek
martini
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 738
Rejestracja: czw 10 wrz, 2009 14:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: martini »

Nie takich rzeczy można się spodziewać po Organicu. Mają koszmarne marże na wszystkim, w dodatku dodatkowych pieniędzy nie wykorzystują na motywowanie obsługi, która jest niekompetentna, nie zna asortymentu i zazwyczaj jej się nie chce... Nawet uśmiechnąć.
Może w innych Organicach jest lepiej, ja najczęściej jestem w tym w ZT, ale chyba przestanę się tam pojawiać :kosci: - też uważam, że ta ikonka tu pasuje;)
Basiar
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 240
Rejestracja: wt 27 paź, 2009 15:19
Lokalizacja: gdynia

Post autor: Basiar »

u nas w Organicu mąka 26,50! zgroza, ta sama w Bezglutenie 50% ceny
gasparo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr 17 lut, 2010 13:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: gasparo »

Nie przyszło mi do głowy szukać mąki Schara w Bezglutenie (wydawało mi sie, że to konkurencja). A jak wrzuciłam w wyszukiwarkę "Schar mąka bezglutenowa", to na pierwszym miejscu był link do sklepu, gdzie ta mąka kosztuje 22,90.
Dziś spojrzałam jeszcze raz - jest to sklep należący do Organica, więc to chyba wiele wyjaśnia.
Awatar użytkownika
Agniesia
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 893
Rejestracja: pt 17 wrz, 2004 09:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Agniesia »

W takim razie muszę po raz kolejny wybrać się do sklepów w Poznaniu i sprawdzić. Aczkolwiek teściowa ostatnio była w Bydgoszczy w sklepie w którym zawsze kupowała ich wyroby i też mówiła, że nie znalazła tego co chciała kupić, np. mąki.
Obrazek
Awatar użytkownika
dorciap1975
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 164
Rejestracja: sob 20 mar, 2010 14:52
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: dorciap1975 »

zamawiam mąki Schar do pieczenia pieczywa,są b.dobre,bułki są smaczne,nie rozpadają sie,chleb robiłam cebulowy jest git,mięciusi,milusi i smaczniusi;-]
Polecam te maki mimo że cena jest 11-15zł za1kg.Na stronie Bezglutenu można zamawiać.
Syn Mateusz na diecie od lutego 2010
Anna Mama Szymona
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 187
Rejestracja: pt 13 lis, 2009 12:19
Lokalizacja: łódź

Post autor: Anna Mama Szymona »

A można prosić o przepis na ten chlebek cebulowy??? :)
Awatar użytkownika
Kasinka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 288
Rejestracja: wt 21 sie, 2007 22:36
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: Kasinka »

Dziś dostałam korespondencję od Schar'a :) z informacją o asortymencie w Kuchniach Świata i bonem na wafelki :) Sympatycznie :)
Obrazek
JacekB
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pt 05 mar, 2010 10:02
Lokalizacja: Burgstall

Post autor: JacekB »

Produkty z sieci Carrefour pomału znikają.
Nie wiem czy w każdym mieście, zauważyłam to w Poznaniu.
Czy firma wycofuje się z tej sieci sklepów?

Witam,

przepraszam za tak późną odpowiedź, ale musiałem zasięgnąć dokładnych informacji o sytuacji w Poznaniu.
Nie, nie wycofujemy się z sieci Carrefour, natomiast w tych miesiącach w poznańskich sklepach tej sieci następują przebudowy asortymentu, za 2 - 3 miesiące sytuacja się unormuje i na powrót będzie można kupić w nich około 18 naszych produktów.

Jacek

//Moderatorka: poprawiłam formatowanie cytatu
Ostatnio zmieniony czw 01 kwie, 2010 13:55 przez JacekB, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ