Schär lub Schaer

Jeżeli znalazłeś nowego producenta, dowiedzialeś się czegoś nowego o nim - podziel się tą informacją.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
huilisti
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 124
Rejestracja: śr 06 cze, 2007 19:44
Lokalizacja: Poznań

Schär lub Schaer

Post autor: huilisti »

Widzę, że i o tej firmie nic nie ma. Pisze się przez a umlaut. Jest to bodajże włoska firma, ale można jej produkty dostać w wielu krajach, w Polsce chyba też, nawet na stronie naszej widnieją jej produkty, jeśli się nie mylę :) Mają spody do pizzy, o których tak wielu z nas marzy, makaron i wiele innych. Pychota :) Ja przywożę ze sobą w każdym razie :D

//moderowane przez Rafal_tata - zmiana tytułu wątku; zamykam - temat powszechnie znany
Ostatnio zmieniony pt 31 sie, 2007 16:57 przez huilisti, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

Firma, o której piszesz to Schär, nie Schaef :!:
Myślę, że zna ją każdy na diecie bezglutenowej. Nie wyważajmy otwartych drzwi :)
Proszę moderatora o zmianę pisowni tematu, żeby nie było bałaganu.
Ostatnio zmieniony wt 28 sie, 2007 16:55 przez Małgorzata, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
huilisti
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 124
Rejestracja: śr 06 cze, 2007 19:44
Lokalizacja: Poznań

Post autor: huilisti »

no tak , przepraszam. akurat pozarlam wszystkie ich ciacha ;)
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Wątek otworzyłem z powrotem, bo faktycznie firma nie jest wymieniona w tym dziale :zdziw:
estera winiarz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt 07 sie, 2007 14:43
Lokalizacja: włochy

Post autor: estera winiarz »

to niemiecka marka
Joanna P.
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 166
Rejestracja: pt 09 gru, 2005 10:25
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: Joanna P. »

Z ich strony wynika, że mają zakłady i w Niemczech i we Włoszech. Niektóre produkty Schaer robi chyba tylko na niemiecki rynek, np. taki "Landbrot". Smak - rewelacja. Może słabo szukałam, ale w naszych sklepach tego nie znalazłam. A wcześniej mieliśmy też informacje na Forum od Ainer, która zauważa, że dostępny w Niemczech Mix B jest lepszy od sprzedawanego u nas. Dlatego może i jest sens zaopatrywania się w niektóre rzeczy za granicą, chociaż ekonomiczne raczej to nie będzie.
Awatar użytkownika
Ainer
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 85
Rejestracja: pt 26 maja, 2006 15:21
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: Ainer »

Tak Joanno masz całkowitą rację. Ekonomicznie zakup produktów firmy Schar jest całkowicie nieuzasadniony. Ostatnio zakupiłam w Niemczech mieszankę B ( chlebek ) Koszt 3,95 Euro. Można przeliczyć, ale wiem że to mi smakuje i nie odczuwam tak dotkliwie diety. Ostatnio zajadałam się równiez ciasteczkami - rewelacja. Byłam straszną egoistką i sama zajadałam. Pozdrawiam :)
huilisti
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 124
Rejestracja: śr 06 cze, 2007 19:44
Lokalizacja: Poznań

Post autor: huilisti »

no ja korzystam i zwożę do Polski co nieco :):):) jak już tu jestem, to warto, a w Niemczech wychodzi taniej i jeszcze promocje robią!!! i to się wtedy bardzo opłaca. Nie to, co w Polsce... :(:(:(
Awatar użytkownika
mr.kwiatek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 142
Rejestracja: czw 18 sty, 2007 23:54
Lokalizacja: Opole/Wrocław

Post autor: mr.kwiatek »

Ciekaw jestem skąd oni biorą ceny swoich produtów... np makaron pene - 32zł za kilogram! a w składzie mąka ryżowa, kukurydziana i jakiś ekstrakt z grochu - nic związanego z glutenem tam nie ma :027: a cena z kosmosu!
dorota krypa
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 227
Rejestracja: wt 04 paź, 2005 12:15

Post autor: dorota krypa »

Cena makaronów jest różna. Są po 12 zł , 15. Produkty bezglutenowe nie są tanie. Wyliczyłam ,że 1kg makaronu firmy Bezgluten nitki kosztuje 33 zł. Makaronu raczej tak dużo nie kupuję. To co kupiłam to waży 200 g. i kosztuje 6.60 zł. To są paczki najczęściej po 250 g lub 200g. Dlatego jest takie drogie u Schaera , bo są to specjalnie oczyszczone produkty i naturalnie bezglutenowe i są bardzo dobre. Chociaż drogie to polecam.
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

To nie jest polska firma - ceny są dla Niemców i Włochów.
Poza tym jest to chyba TOP, jeśli chodzi o producentów BG, których znam.

Po co obniżać ceny, skoro zakupy BG można sobie zrefundować...
Awatar użytkownika
mr.kwiatek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 142
Rejestracja: czw 18 sty, 2007 23:54
Lokalizacja: Opole/Wrocław

Post autor: mr.kwiatek »

dorota krypa pisze: Dlatego jest takie drogie u Schaera , bo są to specjalnie oczyszczone produkty i naturalnie bezglutenowe i są bardzo dobre
Pierwsze primo - skoro są naturalnie bezglutenowe to raczej nie trzeba ich oczyszczać...
Drugie primo - nawet jeśli coś jest oczyszczone to (jak napisał kiedyś niejaki Skrobiowy)czysty gluten jest drogi więc taka firma niedość że sprzedaje drogo skrobie to jeszcze komuś innemu sprzeda drogi gluten...
Trzecie primo - kaszki czy inne produkty dla niemowląt i małych dzieci też są często bezglutenowe i wcale nie są tak drogie...

Fakt makaron Schaer-a też mi bardziej smakuje niż inne polskie ale zupelnie nie wiem za co ja płace - ani mąka kukurydziana ani ryżowa tyle nie kosztują - chyba że ten groch ;)

Testował ktoś kiedyś jak zrobić własny makaron? Przecież są przystawki do maszynek albo całe użądzenia do robienia makaronu tylko kwestia ciasta...
Awatar użytkownika
Grażyna
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 340
Rejestracja: ndz 13 lut, 2005 22:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Grażyna »

Ja próbowałam w lecie. Pożyczyłam maszynkę od kuzynki (niestety używana była wcześniej do glutenowego makaronu, więc zrobiłam ten makaron z czystej ciekawości). Używałam mąki z Bezglutenu (chyba to była makaronowa). Pięknie się wałkowało (tą maszynką), a potem jeszcze piękniej pocięło na wstążki (do wyboru dwie różne szerokości). Cały sekret - podsypywać mąką (użyłam kukurydzianej) żeby się nie przykleiło do urządzenia. Ogólnie - super. makaron tak zrobiony smakuje trochę inaczej niż kupny - jest bardziej miękki. Jeśli ktoś lubi makaron i często go jada - to warto posiąść taką maszynkę; natomiast biorąc pod uwagę cenę mąki - nie wiem, czy wychodzi dużo taniej niż kupny.
Awatar użytkownika
mr.kwiatek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 142
Rejestracja: czw 18 sty, 2007 23:54
Lokalizacja: Opole/Wrocław

Post autor: mr.kwiatek »

Tzn myślałem o takim przepisie jak Schaer - z tanich mąk - ryzowej z kukurydzianą ewentualnie z drobnym dodatkiem bezglutenowej. Ja jadam dużo makaronów i powoli bankrutuje ;) więc szukam jakiejś alternatywy...
Trochę to się przeradza w temat bardziej pasujący do działu przepisy więc założyłem tam nowy wątek - makarony: -vt2143.htm#22615
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

mr.kwiatek pisze:założyłem tam nowy wątek - makarony: -vt2143.htm#22615
Dzięki
ODPOWIEDZ