Balviten

Jeżeli znalazłeś nowego producenta, dowiedzialeś się czegoś nowego o nim - podziel się tą informacją.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pogar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: wt 30 paź, 2007 13:04
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: pogar »

hmmmm. przepraszam za pytanie ale byl tutaj post o malo ciekawym zdarzeniui ktory.., zniknal.. co sie stalo?
--
Pogar
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

Już piszę. To był mój post, który na prośbę pana z Balvitenu usunęłam.
Jednak po namyśle uznałam, że nie ma żadnego powodu, żeby wypowiedzi na forum ludzi na diecie bezglutenowej poddawać cenzurze producenckiej.

Zdarzyła się nieprzyjemna sytuacja - jedząc chleb wieloziarnisty natrafiłam na zszywkę. Była to zszywka biurowa, z jednej strony rozgięta. Taka rzecz nie powinna mieć miejsca, ale skoro stało się, to trudno. Na szczęście nie połknęłam jej i wszystko się dobrze skończyło. Ale poczułam się nieprzyjemnie, mam wyobraźnię.

Uważam, ze byłoby nie fair nie powiedzieć Wam o tym fakcie - na tej samej zasadzie, na której informujemy się o rzetelności producentów oraz o jakości, cenach ich produktów.

Nie mam pojęcia, jak ta zszywka się tam dostała - chleb był zapakowany próżniowo, nienaruszony. Mam nadzieję, że taka sytuacja się więcej nie powtórzy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

Kupiłam bagietkę i pakiet chleb + bułki Balvitenu. Jakoś nie poraziły mnie jakością. Brak jakiejkolwiek chrupkości (bagietka !) czy większej elastyczności niż u konkurencji.
Powszedni z Bezglutenu jest dużo lepszy, nie mówić o wiejskim ciemnym ze Smaku Życia
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Awatar użytkownika
pogar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: wt 30 paź, 2007 13:04
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: pogar »

bagietka mnie nei smakowala.
chleb maslany moze byc, ale rzadzi chleb swojski
--
Pogar
Jarecki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt 18 mar, 2008 12:06
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Jarecki »

smakowite są bułki JAŚKI a co chwile oferuja coś nowego z produktów np. PALUSZKI
Awatar użytkownika
hubabuba80
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz 25 lis, 2007 21:55
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: hubabuba80 »

od stycznia kupuję w Balvitenie i jak na razie jestem zadowolony z ich produktów. Ostatnia paczka dotarła na czas i z właśnie dołączonymi GRATISOWYMI PALUSZKAMI, które smakowały i wyglądały jak PRAWDZIWE.

CIEKAWE CO JESZCZE WYMYŚLĄ :) ???????
Awatar użytkownika
pogar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: wt 30 paź, 2007 13:04
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: pogar »

paluszki sa po 3,50 za 70 gram, mozna juz zamawiac :-))
--
Pogar
Awatar użytkownika
Patka
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 527
Rejestracja: ndz 28 lis, 2004 17:31
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Patka »

PALUSZKI Są BOSKIE TAK JAK I PRECLE
A cenzorować TAKICH WYPOWIEDZI SIE NIE POWINNO każdemu może SIE ZDARZYĆ ;)
SHEP A ty powinnaś dostać mega gratisy za szkody moralne ;)
Awatar użytkownika
Jola-Gabrysia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 133
Rejestracja: czw 08 sty, 2004 07:13
Lokalizacja: LUBLIN

Post autor: Jola-Gabrysia »

Paluszki z Balvitenu są super ,takie jak z normalne . Ich produkty są dobre ,dobrze pakowane . A pączki to rewelacja odpadł mi kłopot z drugim sniadaniem do szkoły. Gabi nie lubi kanapek .
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

No dobrze, tak się wszyscy zachwycają wyrobami Balvitenu, a ja mam pytanie do Sheep:
jak się skończyła ta sprawa ze zszywką? Czy firma się do Ciebie odezwała? Mam nadzieję, że nie zostawiła tej sprawy bez odpowiedzi? Wydaje mi się, że komuś kto dopiero startuje na rynku powinno bardzo zależeć na kliencie, zwłaszcza, że to było groźne... Może konkurencja na naszej niszowej półce z żywnością jest nikła, ale nie znaczy to chyba, że można sobie podobne incydenty odpuszczać? Hmmmm... Ciekawa jestem po prostu... :okulary2:
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ola*
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 441
Rejestracja: śr 15 lut, 2006 10:41
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Ola* »

Sheep, jestem w szoku :galy: :galy:
Moim zdaniem nie powinnaś usuwać tego wcześniejszego postu, dobrze że temat powrócił.

Taka zszywka -w chlebie, połknięta przez przypadek - to nie są żarty. Szczerze mówiąc spodziewałabym się raczej tu na forum jakiegoś komentarza producenta, przeprosin tzw, (wszystkich klientów potencjalnie narażonych na takie niebezpieczeństwo !!) a nie próby zamiecenia śmietnika pod dywan.

Mam nadzieję, że producent użył chociaż "mocnych" ;) argumentów żeby Cię przekonać do wyrzucenia posta z forum.


Może zacytuję fragment fragment decyzji UOKIKU - sprawa co prawda dotyczy zabawek dla dzieci (chodzi o opakowania zszywane za pomocą zszywek), ale wydaje mi się ze jest to bardzo związane z tematem:
link

Ekspert wyjaśnił, że „z pediatrycznego punktu widzenia, w związku z używaniem metalowych zszywek, nitów i innych drobnych, ostro zakończonych przedmiotów do opakowań zabawek, mogą występować następujące sytuacje zagrażające życiu i zdrowiu dziecka:
- zszywka/ nit / może być wetchnięta i umiejscowić się w krtani, tchawicy, oskrzelach, prowadząc do zaburzeń oddychania,
- zszywka/ nit / może utkwić w jamie ustnej lub zostać połknięta i stwarzać ryzyko perforacji przełyku, żołądka i jelit,
(...)
Powyższym sytuacjom może towarzyszyć ból, obrzęk, krwawienie, wymioty, kaszel, krztuszenie się, bezdech, zakażenie. Jeżeli interwencja medyczna dotyczy dróg oddechowych lub przewodu pokarmowego, to wiąże się z koniecznością wykonania zabiegu chirurgicznego w znieczuleniu ogólnym, co wielokroć ratuje życie dziecka, ale stwarza też dodatkowe ryzyko dla jego zdrowia i życia.”
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

No właśnie... niezła wtopa!
Post został usunięty, ale jednak uważam, że Sheep nie powinnaś tego robić, i dobrze, że napisałaś go jeszcze raz. Mamy tak niewielu producentów BG, ale to nie oznacza, że kupimy wszystko co leży na półce, bo nie mamy wyboru. Zdarzyło się coś, co nie powinno mieć miejsca, mamy XXI wiek, pieczywo BG nie jest produkowane w małych chatkach, niczym oscypki, tylko na nowoczesnych liniach produkcyjnych z odpowiednimi procedurami i wymogami. Ja rozumiem, że nawet najlepszemu się zdarzy potknięcie, ale jakaś reakcja powinna być. Czy producent sprawdził w jaki sposób mogło dojść do takiego zaniedbania? Przecież to groziło poważnym uszczerbkiem na zdrowiu, o ile nie czymś tragiczniejszym :galy: Są chyba jakieś instytucje badające takie sprawy...
kinga
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 490
Rejestracja: pn 14 mar, 2005 11:30
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kinga »

Jestem w wielkim szoku :galy:
Sheep nie powinnaś usuwać takiego postu.
Przecież wszyscy jesteśmy po części klientami tej firmy i musimy wiedzieć o takich niemiłych przypadkach.
A jak wyraźnie powiedział Rafał-tata to nie znaczy,że mamy się na wszystko godzić.
Mamy swoje prawa i powinniśmy je egzekwować.
Sheep napisz koniecznie jak sprawa się zakończyła i czy producent zobowiązał się zadość uczynić wobec ciebie.

pozdrawiam i apeluję:patrzcie co jecie!!!
Awatar użytkownika
Joanna
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 62
Rejestracja: pt 16 sty, 2004 11:27
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Joanna »

Sheep, jak zareagował producent na Twoją informację? Mam nadzieję, że nie zostawił tej sprawy bez odzewu. W końcu taka zszywka, niby nic, ale może być naprawdę niebiezpieczna. Miałam o tej firmie bardzo dobrą opinię i bynajmniej nie chciałabym jej stracić. Każdemu może się przydarzyć, ale mam nadzieję, że to pierwszy i ostatni raz. I że ulepszą swoje procedury, bo skąd ta zszywka w chlebie (?) Sheep, daj znać jak się sprawa zakończyła. Miejmy nadzieję, że Balviten szanuje swoich klientów i mimo wszystko zareaguje jak należy, bez chowania głowy w piasek.
Obrazek
krystna
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 448
Rejestracja: sob 09 kwie, 2005 14:45
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: krystna »

Mam również bardzo dobrą opinię o tej firmie i jestem przekonana, że będzie umiała odpowiednio zadziałać. Czekam na dalszy przebieg sytuacji.
Obrazek

Gazeta Internetowa "Małpia Gazeta" - Serwujemy bardzo dobre wiadomości!
ODPOWIEDZ