Balviten

Jeżeli znalazłeś nowego producenta, dowiedzialeś się czegoś nowego o nim - podziel się tą informacją.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
meggy
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 51
Rejestracja: pn 04 wrz, 2006 10:25
Lokalizacja: Śląsk/Wrocław

Balviten

Post autor: meggy »

Powstała nowa firma bzglutenowa (polska). http://www.balviten.com/
Produkty będą do kupienia np "Wege-light" w Tyskich Halach Targowych (niedaleko reala) ul.Piłsudzkiego 8 (boks nr49-parter).
"Świat pełen jest osób pilnujących własnych przywilejów i cudzych obowiązków"
Awatar użytkownika
anakon
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 609
Rejestracja: czw 08 sty, 2004 12:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: anakon »

Czy to ta firma, ktora miala powstac po pewnym powiedzmy "rozproszeniu" Bezglutenu?
W kazdym razie kazda konkurencja cieszy, bo i asortyment wiekszy i ceny moga byc bardziej konkurencyjne. Mam nadzieje, ze czasy monopolistow tak czy owak mamy juz za soba.
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

W zasadzie to się cieszę...ale będę się czepiać. Pierwsze co rzuciło mi się w oczy na ich stronie to: "By twoje dziecko zapomniało o diecie". Znów stereotyp... To takich starych bab jak ja już nie obsługują? ;) Ale ceny rozsądne.
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
Awatar użytkownika
meggy
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 51
Rejestracja: pn 04 wrz, 2006 10:25
Lokalizacja: Śląsk/Wrocław

Post autor: meggy »

Sprzedawczyni z tego sklepu w Tychach powiedziała mojej mamie, ze niby się Bezgluten podzielił, i właśnie ta firma to jest jedna część. Nie wiem o co chodzi.
"Świat pełen jest osób pilnujących własnych przywilejów i cudzych obowiązków"
Awatar użytkownika
anakon
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 609
Rejestracja: czw 08 sty, 2004 12:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: anakon »

Wlasnie Kabran, mialam to dopisac...ze znow sie powiela stereotypy(przyjrzalam sie dopiero reklamie). No coz, jak juz troche okrzepna to mysle, ze im te dzieci wybijemy z glowy, ale na poczatek powiedzmy dajmy im szanse.

[ Dodano: Sro 09 Sty, 2008 21:18 ]
I pozostaje nadzieja, ze skoro z Bezglutenu odszedl glowny technolog i to on wlasnie zalozyl ta druga firme (tak przynajmniej podejrzewam) to konkurencja bedzie z duza korzyscia powiedzmy merytoryczna, czyli produkty, kto wie, czy nie beda koniec koncow lepszej jakosci.
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

kabran pisze:W zasadzie to się cieszę...ale będę się czepiać. Pierwsze co rzuciło mi się w oczy na ich stronie to: "By twoje dziecko zapomniało o diecie". Znów stereotyp... To takich starych bab jak ja już nie obsługują? ;)
A co to znaczy "zapomniało" ?
Owszem można się trochę przyzwyczaić, ale o diecie trzeba pamiętać cały czas i ciągle być czujnym na skład nawet znanych produktów.
Dla mnie dieta to raczej nie brak konkretnych smaków, ale właśnie konieczność tej ciągłej czujności, sprawdzania, dopytywania się + jedzenie na mieście.
A czy powszechne zapomnienie o diecie nie oznaczałoby bankructwa dla tej firmy ?
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Magdalaena pisze:A co to znaczy "zapomniało" ?
Tekst marketingowy, wymyślony przez osobę nie będąca na diecie :)
A tak na serio, firma sugeruje, że jedząc jej produkty, będziesz się czuła (Ty, albo dziecko :D ) jakbyś w ogóle nie była na diecie :)

Ehhhh... ciężkie jest życie copywritera ;)
Awatar użytkownika
Gaga
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: śr 09 sie, 2006 00:11
Lokalizacja: Bielsko Biała

Post autor: Gaga »

A ja wraz z córką testowałyśmy kilka ciastek i bułeczkę wyglądającą jak mała śląska i kilka cistek - podarowane gratisowo w sklepie Bobolux w Bielsku B..Bułeczka niczego sobie. Na razie nie było oferty i cennika.
Pzdr.,
Gaga
Awatar użytkownika
Natko_
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 298
Rejestracja: wt 12 gru, 2006 22:07
Lokalizacja: Wodzisław

Post autor: Natko_ »

Heh - podkupują "brutalnie" klientów Bezglutenu :)

Miła pani dzwoniła do mnie chwilę temu z ofertą :)

Nie powiem - miło, że podchodzą do klientów indywidualnie, tylko numery tel. mają z bazy firmy, z którą się rozstali ;)

Z info praktycznych - pani obiecała, że wyroby beda smakowały jak z Bezglutenu, albo i lepiej, więc można brać w ciemno.
Zdjęcia sukcesywnie wstawiają na stronę.
Garmażerka ma być od marca - ponoć bardzo bogata - czekam z niecierpliwością :)

Dostawy dla nich realizuje schenker - powinni mieścić się w 2 dniach z dostawami.

Jestem przed zamówieniem właśnie i... się waham :D Osiołkowi w żłoby dano... :D
Nati mama Madzi '03, Maćka '05 i Mileny '13
Celiakia '07
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

Natko_ pisze:Dostawy dla nich realizuje schenker
O raaany... To u mnie nadal kicha, bo ja z Schenkerem mam nieustające kłopoty. Cóż z tego, że paczka po jednej dobie w L-nie jest, skoro nie zostawiają awiza, nie zawiadamiają, i ja ścigam ich kilka dni... Błeeee... ;)
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
Awatar użytkownika
Anna Frączek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: sob 01 kwie, 2006 22:25
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Anna Frączek »

Właśnie kupiłam pączki z Balvitenu, pakowane po 2 sztuki, w sklepie cena 4 zł. Ola zachwycona, bo smakują jak zwykłe-glutenowe. Myślę,że trzeba się bliżej przyjrzeć ich ofercie :D
Obrazek
Pobierz Deklarację Członkowską i przyłącz się do nas!
Awatar użytkownika
Danka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: sob 22 gru, 2007 08:45
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Danka »

Zamówiłam różne rzeczy w Balvitenie tuż przed informacją, że polecają pączki. Jakie było moje zaskoczenie - wczoraj odebrałam paczkę, a w paczce - opakowanie pączków - najwyraźniej reklamowe. Zostawiliśmy na jutro - Krzyś zachwycony, że będzie miał swoje pączki na tłusty czwartek. A ja chyba lubię Balwiten. :)
BuenaDzidzia
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 86
Rejestracja: czw 12 lip, 2007 22:49
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: BuenaDzidzia »

A ja dziś robiłam spagetti (żadna filozofia:mielone mięso indycze, cebulka, czosnek, pomidory,ulubione przyprawy)-ale jaki efekt...mniam...mniam.Z makaronu świderki Balviten oczywiście--bardzo smaczny i nie rozgotowuje się. Jadłam kiedyś taki we Włoszek-temu także nic nie brakuje, jest fajny, taki sprężysty, al dente mówiąc językiem kulinarnym.Polecam. Jest na Bielanach sklepik, ,gdzie można kupić ich produkty w dobrych cenach. Polecam-Broniewskiego 69 pawilon 21.Pani Magda sporo wie o celiakii (jak na sprzedawczynię ;) i myślę,że dbają tam o klientów-dopytuje, czasem doradza. Mozna zamówic co się potrzebuje i szybciutko to przywiozą-tak mi obiecała :D

[ Dodano: Wto 05 Lut, 2008 14:51 ]
Dodam jeszcez,że chlebki mają naprawdę smaczne.Do tej pory samodzielnie wypikałam chleb bg, ale myślę,że zaniecham tego i zostanę przy Balvitenie. I mają bardzo duży wybór. A pączki też jadłam-na tłusty czwartek :) a i ponownie sobie zamówiłam :D . Smakują jak zwykłe. Do kawusi-pycha.
Ostatnio zmieniony wt 05 lut, 2008 14:52 przez BuenaDzidzia, łącznie zmieniany 1 raz.
Miłośnicy kuchni i przyrody łączcie się
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Balviten jest też już dostępny w Krakowie w sklepie Żywność Ekologiczna ul. Królewska 57
Awatar użytkownika
Jola-Gabrysia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 133
Rejestracja: czw 08 sty, 2004 07:13
Lokalizacja: LUBLIN

Balviten-bułeczki rarytas

Post autor: Jola-Gabrysia »

www.balviten.com
To firma która myśli o nas - te pączki to strzał super . <brawo> A te bułki to ,,poezja smaku ''.
Moja córka czeka na nowe ich produkty,
Chleb - bardziej mięciutki niż w bezglutenie .
ODPOWIEDZ