Balviten

Jeżeli znalazłeś nowego producenta, dowiedzialeś się czegoś nowego o nim - podziel się tą informacją.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mazona
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 99
Rejestracja: śr 05 wrz, 2012 21:17
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mazona »

Już zgłupiałam kompletnie. Mam przed sobą skład "Piekarza" Balvitenu i jest napisane że zawiera skrobię pszenną bezglutenową. Czy ma ktoś linka do tych badań? Nie chciałabym wyrzucać dobrego produktu, ale niepokoi mnie to co piszecie.
Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło.
Awatar użytkownika
alva_alva
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2067
Rejestracja: czw 12 sty, 2012 14:37

Post autor: alva_alva »

Skrobia pszenna bezglutenowa zgodnie z przepisami może być stosowana w produktach bezglutenowych, bo aby produkt był uznany za bezglutenowy, to może miec do 20 ppm glutenu na 1 kg, wiec to co jest nazywane przez przepisy bezglutenowe, nie jest tak całkiem bezglutenowe. Teoretycznie wychodzi się z założenia, że 20 ppm glutenu na 1 kg nie powinno szkodzić przy celiakii, ale różnie to bywa, bo mnie szkodzi dosłownie każda ilość glutenu. Także wszystko to co ma skrobię pszenną bezglutenową nie jest w 100% czyste od glutenu. Czyste to jest np. jabłko.To jest pewne.
Magdula82
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 229
Rejestracja: ndz 07 sie, 2011 19:09
Lokalizacja: Szczecinek

Post autor: Magdula82 »

Mazona...najlepiej,żebyś spróbowała coś ze skrobią pszenne bg, wtedy będziesz wiedziała, czy możesz czy nie. Ja nie mogę. Bardziej mi szkodzi pszenica niż gluten sam w sobie.
Demon
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 90
Rejestracja: śr 29 lip, 2009 23:31
Lokalizacja: Łodż

Post autor: Demon »

Ja zamawiałam od nich już trzeci raz. Ogólnie z produktów jestem zadowolona, dostałam kartę stałego klienta. Jednak zdarzyła się dziwna sytuacja przy ostatnim zamówieniu - miałam odebrać paczkę płatną przy odbiorze. Jedyny mail jaki dostałam to z info, że 08.07 paczka została nadana. Żadnego nr przesyłki itp - nic. Czekałam, czekałam..Wczoraj napisałam, że paczki nie ma. Dopiero dzisiaj od Pani ze sklepu internetowego dowiedziałam się numeru swojej przesyłki i że moja paczka do nich wraca, a ja nie chciałam jej odebrać! Skoro pracuję, nie zawsze jestem w domu. Powinni od początku dać mi nr przesyłki, żebym mogła ją śledzić. Nie dostałam nawet sms od kuriera. Z tego powodu nie za bardzo mam teraz ochotę zamawiać przez internet :/ Chyba wole szukać produktów bezglutenowych w sklepach.
Awatar użytkownika
alva_alva
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2067
Rejestracja: czw 12 sty, 2012 14:37

Post autor: alva_alva »

Zamawiaj na adres pracy. Ja zamawiam na adres zakładu pracy.
Demon
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 90
Rejestracja: śr 29 lip, 2009 23:31
Lokalizacja: Łodż

Post autor: Demon »

Hm..w sumie to niezły pomysł :) Bo co do produktów naprawdę nie mam zastrzeżeń, przykro mi tylko, że ten kurier jakiś niedorobiony i że nikt nie dał mi tego nr przesyłki do śledzenia :( Może po tej sprawie bardziej będą tego pilnować? W każdym razie sprawa na pewno zostanie pozytywnie rozwiązana a paczka do mnie w końcu dotrze :P Jestem optymistką ;)
Awatar użytkownika
alva_alva
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2067
Rejestracja: czw 12 sty, 2012 14:37

Post autor: alva_alva »

Jak dla mnie te wszystkie SIÓDEMKI i kurierzy to nieco poroniony pomysł ze względu na to, że oni przyjeżdżają z paczką kiedy im się akurat podoba, a nie kiedy jest ktoś w domu, a przecież większość z nas gdzieś pracuje. Ja zamawiam do pracy, ale zdarzyło się, że do pracy paczka przyszła po 16 i nie miał też kto odebrać. Można ewentualnie prosić o pozostawienie u jakiegoś sąsiada, który jest na emeryturze czy na rencie, ale to tez jest zawsze nieco krępujące, bo ja np. często coś zamawiam i taki sąsiad byłby taką przechowalnią. Raz na jakiś czas można poprosić o pomoc, ale bez przesady też. Dlatego ja zamawiam do pracy i w sumie jest ok, bo te paczki dostarczają przeważnie do godziny 16.

Swoją drogą jak już jesteśmy przy temacie Balvitenu, to znacznie zdrożał chleb królewski! W Realu w czerwcu kosztował 5 zł z hakiem, a wczoraj widziałam w Tesco i kosztował 6,7 zł!! Na stronach internetowych też podrożał. Nie wiem czy to przypadkiem nie jest też wynik naszego konkursu. Jak zobaczyli sklepikarze, że chleb wygrał konkurs i dużo ludzi go kupuje, to ceny podnieśli w górę.
RedDevil
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt 22 cze, 2012 20:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: RedDevil »

Mam pytanie, czy może ktoś z was zamawiając żywność od tej firmy dostał spleśniały chleb? Byłbym wdzięczny za odpowiedź.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8116
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Post autor: Leeloo »

RedDevil, widać Balviten ma problem, bo ostatnio widzialam ich "żywy" chleb na półce w sklepie..
RedDevil
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt 22 cze, 2012 20:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: RedDevil »

rozumiem, dziękuję za odpowiedź.
kaczmi
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 297
Rejestracja: pn 10 cze, 2013 14:56
Lokalizacja: Poznań

Post autor: kaczmi »

RedDevil, przysłali spleśniały chleb? Ze sklepu?? Pisaliście do nich, była jakaś reakcja? I proszę o informację, jaki to był rodzaj gdyż często zdarza mi się kupować ich chleby w sklepach stacjonarnych...
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8116
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Post autor: Leeloo »

kaczmi, pisała o tym tez GluNoMore:

https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =1&theater
Awatar użytkownika
Lutienka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: pt 04 paź, 2013 13:57
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Lutienka »

Kupiłam dwa tygodnie temu mieszankę Balvitenu do pieczenia chleba "Piekarz".
Upiekłam chleb i jest ohydny - smakuje jak mdłe trociny. Męczę go już drugi tydzień :/
I coraz bardziej przymierzam się do zrobienia zakwasu bezglutenowego...
kaczmi
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 297
Rejestracja: pn 10 cze, 2013 14:56
Lokalizacja: Poznań

Post autor: kaczmi »

O kurczę, często kupuję ciemny chleb królewski, ale po tym, co tu zobaczyłem, będę się bacznie mu przyglądał... Za to ja dziś pisałem do Bezglutenu, że spleśniała mi bułka ciabatta, są trzy w opakowaniu, ostatnia nie wytrzymała dwóch dni w otwartym opakowaniu, termin do 10-12-2013, załączyłem zdjęcie, zero odpowiedzi...
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

I coraz bardziej przymierzam się do zrobienia zakwasu bezglutenowego...
Bardzo polecam na zakwas mąkę teff, o której wspominałaś w innym poście. Z tej mąki zakwas robi się czasem już następnego dnia.
Owszem, mąka jest droga, ale... Po pierwsze można ją wykorzystywać tylko na zakwas;
po drugie jest miejsce (wprawdzie wysyłkowe), gdzie tę mąkę można dostać o wiele taniej niż gdzie indziej:
http://www.eko-market.pl/advanced_searc ... cription=1

A jeśli nie z teff, to wciąż całkiem dobrze udaje się zakwas z mąki ryżowej, cukru i soku z cytryny.
A za zakwasem z mąki teff przemawia jeszcze to, że kwasi się tak, jak żytni - bez cukru, bez cytryny - tylko mąka i woda - i już.
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
ODPOWIEDZ