Glutenex

Jeżeli znalazłeś nowego producenta, dowiedzialeś się czegoś nowego o nim - podziel się tą informacją.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lolypop
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 64
Rejestracja: śr 25 lut, 2009 13:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lolypop »

ok, na razie czekają na moją uwagę w lodówce. Jak wpadnę na jakiś apetyczny ponysł to się za nie wezmę :D Ale dzięki za wsparcie- ja nie mam zbyt dużego doświadczenia z takimi regionalnymi spaecałami :)
"Świat jest jedną wielką restauracją"
Woody Allen
Awatar użytkownika
MAJ
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pn 04 sty, 2010 13:57
Lokalizacja: Poland

Post autor: MAJ »

A ja właśnie jestem po pierwszej wizycie w Glutenexie i jestem "prawie zachwycona" (prawie z uwagi na ogólną sytuację diety bezglutenowej :P )
Obsługa przeurocza i bardzo pomocna w wyborze produktów (początkowo błąkałam się jak ślepy we mgle, nie wiedząc czego szukać).
Ceny w porównaniu z innymi sklepami zdecydowanie konkurencyjne. Co do samych produktów wypowiem się za kilka dni/tygodni.

Pierwsza kolacja na chlebie bez glutenu....... hm.....
To nie dotyczy sklepu sensu stricte więc przemilczę :D
Awatar użytkownika
Lolypop
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 64
Rejestracja: śr 25 lut, 2009 13:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lolypop »

MAJ- wrzucaj pieczywo do tostera- Nieporównywalny komfort życia :)

Ja wczoraj zabrałam się za te nieszczęsne dziwaczne pyzy. I jestem zachwycona :)
miszczPZ- miałeś rację, one puchną na parze! Nigdy czegoś takiego nie widziałam :P Ale mam b.pozytywne odczucia. Były pyszne. Zjadłam same z sosem pomidorowym. Przyznam, że miałam początkowo wrażenie, że jem blaty do pizzy (trochę podobny smak). Cieszę się, że GLUTENEX ma takie wynalazki, bo nie podejmuję sie absolutnie robic sama :) Pyzy zamówię jeszcze nieraz!
"Świat jest jedną wielką restauracją"
Woody Allen
ruda52
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 274
Rejestracja: sob 14 lip, 2007 10:48
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: ruda52 »

miszczPZ pisze:Zgadza się, to są pyzy poznańskie
Czy tak smakują jak te glutenowe? To jak będę w Poznaniu to sobie kupię, bo pamiętam je z czasów studenckich-pycha. :P
Awatar użytkownika
elevinka86
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 62
Rejestracja: śr 21 lis, 2007 16:31
Lokalizacja: Poznań

Post autor: elevinka86 »

Moim zdaniem wcale nie przypominają glutenowych poznańskich pyz:( dlatego wole je zrobić samej (z pomocą niezawodnej mamy oczywiście:P) i wtedy smakują nawet lepiej niż te kupne:) ale kwestia gustu:)
Chwytaj dzień :)))
nawet ten na diecie :P

Obrazek
Awatar użytkownika
MAJ
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pn 04 sty, 2010 13:57
Lokalizacja: Poland

Post autor: MAJ »

Dziś kolejna wizyta w Glutenexie. Nakupowałam chleba i innych pyszności oraz nabyłam w/wym pyzy :) Dam znać, jak spróbuję.
Chleb z Glutenexu naprawdę mi smakuje i inne produkty bg też. Choć inni klienci, którzy byli w sklepie przy moich pierwszych zakupach byli mało wspierający: "oj, będzie ciężko", "tego to się w ogóle jeść nie da", "no trudno, do wszystkiego można się przyzwyczaić" itp.
Albo oni są z kosmosu albo ja :P

Pani Ekspedientka w Glutenexie mnie wzruszyła. Dostałam gratis 3 świeżutkie, jeszcze ciepłe rogaliki z czekoladą, no i jakieś extra torciki (były robione na zamówienie i zrobili więcej). Pani powiedziała: "Niech sobie Pani życie osłodzi - będzie do kawki na sobotę"
Zakochałam się :D
Awatar użytkownika
elevinka86
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 62
Rejestracja: śr 21 lis, 2007 16:31
Lokalizacja: Poznań

Post autor: elevinka86 »

MAJ to i ja w takim razie również z Tobą jestem z kosmosu:D mi bardzo smakują wyrobu Glutenexu, może poza kilkoma wyjątkami, ale chlebek jest rewelacja:) więc zawsze się zaopatruję w jak największe ilości najlepszych produktów:) a panie fakt, bardzo miłe, większość już mnie po prostu zna bo już tyle lat jeżdżę do nich:P i gratisy też często dostaję. Nie wiem więc co ludziom nie pasuje w tych produktach?
Chwytaj dzień :)))
nawet ten na diecie :P

Obrazek
Basiar
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 240
Rejestracja: wt 27 paź, 2009 15:19
Lokalizacja: gdynia

Post autor: Basiar »

Mnie smak produktów też bardzo pasuje, ale niestety w większości jest skrobia pszenna lub mleko, a to już niestety mi nie pasuje :(
Ostatnio zmieniony sob 06 lut, 2010 13:38 przez Basiar, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Lolypop
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 64
Rejestracja: śr 25 lut, 2009 13:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lolypop »

Ja też oceniam GLUTENEX bardzo pozytywnie, chociaż na razie dopiero poznaję ich asortyment. Cgleb i bułki jem po odgrzaniu w tosterze, bo wydają mi się zbyt twarde i suche żeby jeśc tak bezpośrednio z opakowania.
Natomiast wyroby garmażeryjne do złudzenia przypominają zwykłe glutenowe!
A nad tymi rogalami z czekoladą się zastanawiałam- MAJ, napisz jaki masz wrażenia, jak je już zjesz :)
Niedługo będę znów zamawiac paczkę i tym razem przymierzam się do zapiekanek (z przyprawami i z pieczarkami) i do spodów do pizzy. Czy ktoś je jadł i poleca?
Jakie chleby z GLUTENEXU wam najbardziej smakują?
"Świat jest jedną wielką restauracją"
Woody Allen
Awatar użytkownika
elevinka86
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 62
Rejestracja: śr 21 lis, 2007 16:31
Lokalizacja: Poznań

Post autor: elevinka86 »

Rogale z czekoladą pychota:) dobre są także grzebienie z marmoladą, ostatnio kupiłam na próbę. Co do zapiekanek to jadłam te z pieczarkami i dosyć smakowite:) ale lepsze z piekarnika bo ja z lenistwa czasem odgrzewałam w mikrofali:P a jeśli chodzi o spody to są dosyć suche i się kruszą po zrobieniu pizzy:/ więc ja korzystam z przepisów naszych forumowiczek na pizze albo po prostu ze zwykłego przepisu gdzie mąkę zastępuję naszą BG:)
A chlebek to ja właściwie jadam tylko ten kukurydziany:D chyba dlatego że na początku diety kupowałam w takim małym sklepiku a tam był tylko taki. Może czas najwyższy spróbować jakiś inny?;)
Chwytaj dzień :)))
nawet ten na diecie :P

Obrazek
Awatar użytkownika
Lolypop
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 64
Rejestracja: śr 25 lut, 2009 13:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lolypop »

No, to rogali koniecznie spróbuję. I zapiekanek też! szkoda że spody się kruszą bo wyglądają fajnie :039: mi za to grzebienie nie smakowały- ale może to dlatego, że jadłam je daaawno temu, kiedy jeszcze nie wpadłam na to, że bezglutenowe jedzenie w 99% przypadków trzeba podgrzewać :P Ale chyba je zamówię i będę wrzucać na krótko do piekarnika- myślę, że będą wtedy pyszne.
Elevinko, polecam Ci z czystym sumieniem bułki hot dog i kajzerki (jasne i ciemne). Co do chleba, to nie mam jeszcze żadnych doświadczeń, ale będę próbować- teraz planuję zmówić chleb maślany (chyba jest słodki), bochenek poznański i ciemny wieloziarnisty- wyglądają fajnie. Próbuj nowych smaków! Jadąc na jednym chlebie może się człowiekowi odechcieć żyć ;)
"Świat jest jedną wielką restauracją"
Woody Allen
Awatar użytkownika
elevinka86
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 62
Rejestracja: śr 21 lis, 2007 16:31
Lokalizacja: Poznań

Post autor: elevinka86 »

Lolypop, ja te spody kupowałam jakieś 8 lat temu więc może polepszyli je trochę:) musisz sama ocenić. a co do chlebów to faktycznie chyba kupię jakiś na próbę, a maślany to jadłam ale innej firmy-był bardzo dobry, do dżemu, taka a'la chałka:)
Chwytaj dzień :)))
nawet ten na diecie :P

Obrazek
Awatar użytkownika
miszczPZ
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 175
Rejestracja: śr 07 sty, 2004 16:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: miszczPZ »

Jeśli chodzi o chleby z Glutenexu to spróbujcie "bochenkowy, ciemny z ziarnami" - smakuje jak o niebo lepiej niż pozostałe (tj.kukurydziane, gryczane itd).
Ostatnio zmieniony ndz 07 lut, 2010 13:15 przez miszczPZ, łącznie zmieniany 1 raz.
wszędzie w domu, ale dobrze najlepiej!
grubymiś
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 281
Rejestracja: sob 12 gru, 2009 19:33
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: grubymiś »

A ja polecam kruche ciasteczka z Bezglutenu. Koktajlowe i Korzenne. Są pyszne.

Poza tym z chlebem miałam straszne przeżycia. Taki prosto z folii jest niezjadliwy. Dopiero po podgrzaniu na patelni da się zjeść.
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

O chlebie i jego przygotowaniu jest
tu: viewtopic.php?t=494
tu: viewtopic.php?t=2839
Jest też trochę przepisów jak zrobić świetny chleb samemu.
Taka niebieska lupka jest tutaj na górze...
ODPOWIEDZ