KIM

Jeżeli znalazłeś nowego producenta, dowiedzialeś się czegoś nowego o nim - podziel się tą informacją.

Moderator: Moderatorzy

julia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr 06 sty, 2010 15:30
Lokalizacja: wrocław

KIM

Post autor: julia »

odkryłam nowego producenta bezglutenów;pieczywko z KIM /piekarnia Wilczyce/ jest super, nie jest tak drogie jak te ,które kupowałam do tej pory. i ma smak podobny do normalego chleba.....ja kupiłam je w Hali Strzegomskiej ale podobno firma ma swój sklep na Ślężnej gdzieś koło Weigla.. Mieszkam koło Kruczej , więc może ktoś się już z nim spotkał i wie gdzie można kupic w tej okolicy ?
Ostatnio zmieniony pt 19 lut, 2010 12:47 przez julia, łącznie zmieniany 2 razy.
julia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr 06 sty, 2010 15:30
Lokalizacja: wrocław

bg z KIM

Post autor: julia »

ja tez kupiłam bg z KIM są naprawdę super-bez porównania do tych które jadłam wcześniej. oni są z wrocka , ja kupiłam na ich stoisku w Hali Strzegomskiej/piekarnia z piecem/podobno wożą też do Astry.
Awatar użytkownika
Nastka
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 638
Rejestracja: czw 29 sty, 2004 01:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Nastka »

Czy aby na pewno to pieczywo bezglutenowe jest bezpieczne dla celiaków, przebadane, mają oddzielną linię produkcyjną dla wyrobów bezglutenowych? Ta piekarnia produkuje zwykłe pieczywo...
Obrazek
elizak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw 07 sty, 2010 16:36
Lokalizacja: wrocław

wroclawskie nowosci

Post autor: elizak »

witajcie
drogie ludki wrescie doczekalam sie 7 nieba w gebusi bo te chlebki bezglutenowy firmy b i g tio naprawde katusza ktora utrudniala mi radosci smakowe od lat ale teraz ku mojemu zaskoczeniu odkrylam piekarnie we wroclawiu w ktorej codziennie tu na miejscu piecze sie taki rarystasik jak chlebek slonecznikowy pyszotka czy inne smakolyki podziele sie z wami wiedza bo ta firma okazala sie piekarnia kim natrafilam na nia w astrze i na grabiszynskiej a takze w arenie sie trafia sprobujta polecam a i cena jest luzowa jako studentka musze na to patrzec i wrescie jedzenie jest dla mnie przyjemnoscia huraaa ahh ten moj optymizm ale jak chcecie ja wracam palaszowac swoj chlebus a reszta niech sie chowa

//Moderatorka: Nalega się oraz uprasza o używanie: interpunkcji, wielkich liter na początku zdania oraz polskich czcionek. Nie używanie tychże jest oznaką braku szacunku dla czytających, którzy muszą się porządnie zmęczyć, żeby przebrnąć przez taki post i wyłowić treść.
Ostatnio zmieniony czw 07 sty, 2010 22:25 przez elizak, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
darciak90
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 809
Rejestracja: śr 12 gru, 2007 22:31
Lokalizacja: Warszawa/Częstochowa

Post autor: darciak90 »

czy na pewno jest on bezglutenowy? robiony na oddzielnej linii produkcyjnej...? z jakiej mąki?
Obrazek
elizak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw 07 sty, 2010 16:36
Lokalizacja: wrocław

Post autor: elizak »

tak ale pomylilam sklep bo na grabiszynskiej go nie ma tylko w astrze i arenie ehh jak zwykle jestem roztrzepana ehheeh z tego co wiem to tak jak to chleb bezglutenowy <:>>
Awatar użytkownika
GosiaM
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 866
Rejestracja: pn 24 maja, 2004 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: GosiaM »

elizak gdzie w Arenie szukać tego chleba? Czy w tym sklepiku ze zdrową żywnością z osobnym wejściem?
Awatar użytkownika
widzialem_jeza_cien
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 70
Rejestracja: śr 09 lip, 2008 20:35
Lokalizacja: Polska

Post autor: widzialem_jeza_cien »

heh ... wątpię w to co dana osoba pisze ... czy dany chlebuś ma znak przekreślonego kłosa ? zapewne a co to jest :)
według mnie czyni tutaj propagandę .....

no i tylko zaśmieca forum swoimi nieudolnymi wpisami ...
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.
kinga
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 490
Rejestracja: pn 14 mar, 2005 11:30
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kinga »

A piekarnia posiada wszelkie atesty na żywność bezglutenową?
Hesia
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 64
Rejestracja: czw 26 lis, 2009 16:16
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hesia »

Ciężko wyłowić z tego gąszczu :( , ale elizak pisze: "bo ta firma okazala sie piekarnia kim" Jest już o niej wątek na forum viewtopic.php?p=37458#37458.
Namiary na firmę:
http://www.kimpiek.republika.pl/index.htm
kimpiek@poczta.onet.pl
tel. (071) 3988464 tel./fax (071) 399-06-85
Nie jestem z Wrocławia, a to firma produkująca na rynek lokalny raczej.
Na miejscu mieszkańców Wrocławia i okolic napisałabym do nich lub zadzwoniła i umówiła się na rozmowę.
Myślę, że mają dobre intencje, ale nie sądzę, żeby produkowali bezglutenowe pieczywo(jeśli ono naprawdę takie jest, tzn. zgodne z dopuszczalną normą zawartości glutenu) na oddzielnej linii produkcyjnej :(
elizak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw 07 sty, 2010 16:36
Lokalizacja: wrocław

Post autor: elizak »

przepraszam ze chciałam sie podzielić wiedza ze cos odkryłam co jest dobre dla nas :(

tak w arenie w tym sklepiku można znaleźć

:036: zresztą jak sami chcecie sprawdzić faktycznie dryndnijcie do nich zasięgnijcie porady u ich przedstawiciela bo pewnie maja jakiegoś tam maja nic nie stracicie a się dowiecie

zrobiło mi się przykro ze z dobrego serca się dziele a ktoś mnie tu pojeżdżą za to :/
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Ludzie jeżdżą nie po Tobie, tylko po firmach, które nie wiedzą co czynią, nazywając swoje produkty bezglutenowymi. Jest dużo takich przypadków, a ten wygląda podobnie, stąd ta podejrzliwość. Ryzyko jest za duże.
Regulamin forum wymaga od użytkowników, aby przestrzegali zasad ortografii i interpunkcji - posty muszą być zrozumiałe dla wszystkich i "po polsku".

Pozdrawiam
julia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr 06 sty, 2010 15:30
Lokalizacja: wrocław

Post autor: julia »

Nastka pisze:Czy aby na pewno to pieczywo bezglutenowe jest bezpieczne dla celiaków, przebadane, mają oddzielną linię produkcyjną dla wyrobów bezglutenowych? Ta piekarnia produkuje zwykłe pieczywo...
Z tego co ja się dowiedziałam to mają osobny zakład w innej miejscowości, tak więc jest bezpieczne . Ostatnio kupiłam świetną bg babkę od nich. spróbuj polecam
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

Może jestem przesadnie podejrzliwa, ale jeśli na forum pojawia się nowy użytkownik, który pisze tylko o jednym produkcie, to mam dość jednoznaczne skojarzenia ...

A przecież można założyć temat jako producent - zareklamować produkty, rozwiać wątpliwości co do zanieczyszczeń, pokazać certyfikaty ...
Bo takie pieczywo bg ze zwykłej piekarni kojarzy mi się raczej z bułkami kukurydzianymi, które miały w sobie więcej pszenicy niż kukurydzy.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Awatar użytkownika
agadenver
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 161
Rejestracja: pn 19 maja, 2008 19:47
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

pieczywo

Post autor: agadenver »

Temat został poruszany był już wcześniej przeze mnie, dołączał sie równiez do mojej powiedzi Luka. Nie jesteśmy nowymi użytkownikami forum, a ja jako osoba " z papierkiem" - dietetyk, tym bardziej zwaracam uwagę na to co kupuję
ODPOWIEDZ