Yogen Früz

Jeżeli znalazłeś nowego producenta, dowiedzialeś się czegoś nowego o nim - podziel się tą informacją.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Gryfon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn 11 lip, 2011 10:26
Lokalizacja: wrocław

Yogen Früz

Post autor: Gryfon »

Yogen Fruz to kolejna marka, tym razem kanadyjska, która oferuje produkty pozbawione glutenu. Warto chyba dodać to do naszych wątków. Niedawno uruchomili punkt w Galerii Mokotów w Warszawie, no i chcą się rozwijać na bazie sieci franczyzowej, więc pojawią się w znacznej ilości ośrodków. O samych produktach można sobie na ich stronie poczytać: http://www.yogenfruz.pl/ :) :) :)
wieczorynka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 432
Rejestracja: pt 25 lut, 2011 11:30
Lokalizacja: Żory

Post autor: wieczorynka »

Tylko że tam nic na stronie nie pisze o tym że to produkty bg
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

tutaj: http://www.yogenfruz.pl/produkty.html
piszą, że "są bezglutenowe i przyjazne dla diabetyków"

pytanie - czy tak piszą, bo tak, czy mają jakąś gwarancję.
przydałoby się przynajmniej wczytać w skład, ale do tego jeszcze nie doszłam.
PUMA
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 247
Rejestracja: pt 12 lis, 2010 10:33
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: PUMA »

Pewna pani dietetyk nazywa takie produkty "bezglutenowe fast foody" ... Chyba ma rację. Ja w każdym razie nie jem nic co jest z mleka, bo mi nie wolno... Pewnie znów polecą na mnie gromy za mleko. Ale uprzedzam, nie piję mleka i nie jem jego produktów (ścisła dieta) i mam wapń po środku normy :) Ale, jem codziennie kaszę gryczaną z quinoa..
http://blog-alergia.bloog.pl
KUKURYDZA
NERKOWCE
Gryfon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn 11 lip, 2011 10:26
Lokalizacja: wrocław

Post autor: Gryfon »

Nie wiem jak jest z mlekiem. :) Na pewno na stronie tak maj: "W naszej palecie znajdują się jogurtu o niskiej zawartości tłuszczu oraz także beztłuszczowe i bezcukrowe. Wszystkie produkty Mix it są na bazie jogurtu bezglutenowego."
To o jednym z produktów i jeszcze ciekawy fragment:
Naturalny smak jogurtu i dobroczynne działanie bakterii probiotycznych osiągamy dzięki prawdziwym, żywym kulturom probiotycznym oraz tradycyjnym kulturom jogurtowym.
Zawartość owoców najwyższej jakości.
Rezygnacja z owocowych ekstraktów i sztucznych aromatów w przypadku jogurtów mrożonych Mix it oraz napojów Smoothies.

Wydaje mi się, ze na miejscu lub mailowo/telefonicznie odpowiedzą na tego typu pytania udziela pełnej odpowiedzi. Jedno jest pewne: nie ma to nic wspólnego z fast foodem. :) :) :)
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

Gryfon pisze:Jedno jest pewne: nie ma to nic wspólnego z fast foodem.
ale ze zdrowiem też nie za wiele ;)

napisałam do nich w kwestii glutenu, odpisali, że niebawem skontaktuje się ze mną osoba kompetenta w tej sprawie. więc cierpliwie czekam :)
Gryfon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn 11 lip, 2011 10:26
Lokalizacja: wrocław

słusznie :)

Post autor: Gryfon »

Tak chyba najlepiej zrobić. :) Wydaje mi się, że większość jest zwyczajnie na bazie jogurtu, w niektórych wypadkach może chodzić o smak na bazie takiego jogurtu. Wszystko da się chyba wyjaśnić. ;-)
ODPOWIEDZ