Polsoja

Jeżeli znalazłeś nowego producenta, dowiedzialeś się czegoś nowego o nim - podziel się tą informacją.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kawia
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 78
Rejestracja: sob 11 kwie, 2009 18:25
Lokalizacja: Warszawa

Polsoja

Post autor: kawia »

Nie znalazłam (poza pochodzącymi z 2004r.) informacji na temat wyrobów tego producenta, tymczasem w moim Mokpolu trafiłam na bardzo smaczne wyroby - pasztet, pasta vege (http://www.polsoja.com.pl/index.php/Pro ... ztety.html) Na opakowaniach wyraźnie napisano "Nie zawiera glutenu".
Na stronie producent opisuje skład produktów, w większości zawierających białko pszenicy, albo gluten - różnie to nazywa.
Mam zamiar zapytać, jak to z tym glutenem, bo produkty smaczne i ładnie opakowane.

Może warto producenta zainteresować kłoskiem?
Obrazek
barbieri
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 215
Rejestracja: wt 22 lis, 2011 22:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: barbieri »

uwielbiałam ich wędliny i parówki sojowe... okropnie za nimi tęsknię!
http://akstheauthor.blogspot.com/ Nowy post o miejscach w autobusie, czyli co komu się należy. Zapraszam do dyskusji.
Awatar użytkownika
alva_alva
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2067
Rejestracja: czw 12 sty, 2012 14:37

Post autor: alva_alva »

Kupiłam dziś ten pasztet, zjadłam cały.Mineły dwie godziny , nic nie czuje, ale jeszcze muszę poczekać. Ma ktoś jakieś bliższe doświadczenia z ich wyrobami, na których jest napisane, że nie zawiera glutenu?
Awatar użytkownika
alva_alva
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2067
Rejestracja: czw 12 sty, 2012 14:37

Post autor: alva_alva »

Hm, wydaje mi się, że pasztet jest ok, ale co do tofu, to mam wątpliwości. Ma ktoś jakieś doświadczenia?
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

Ja chyba jadlam tofu Polsoi kiedys, ale nie dam sobie nic uciac ;) W sensie na pewno jadlam tofu, ale marki na 100% nie pamietam. Czemu tofu mialoby nie byc ok? Tofu ma przynajmniej w miare jednolity sklad, soja i koagulant wapniowy, plus sol. A, natomiast trzeba uwazac na tofu wedzone - widzialam takie z sosej sojowym w skladzie, wiec glutenowe.
Obrazek
Awatar użytkownika
alva_alva
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2067
Rejestracja: czw 12 sty, 2012 14:37

Post autor: alva_alva »

Nie tak bardziej niż pasztet, bo możliwe, że ta soja nie jest dobrze wypukana. Kto wie gdzie ona leży i jak ją czyszczą. Nie mają znaku przekreślonego kosa jednak.Z obserwacji mojego organizmu wynika, że tofu jest czyste na "chybił trafił". Bywa, że zjem dwie paczki i jest ok, a przy trzeciej zaczyna mnie mdlić jak jeszcze jej nie skończę jeść. Dwa miesiące nie jadłam, ale ostatnio wróciłam i znowu podobne zjawisko. Po niektórych paczkach ok, a po niektórych mdli.Potem objawy zimna ( tyroksyna się nie wchłania, następuje niedoczynność tarczycy).

W pasztecie sojowym tej firmy ilość soi jest mocno zredukowana w porównaniu do tofu, więc stąd może po pasztecie nie czuję nic, a po tofu bywa, że czuję. Tych pasztetów sojowych za dużo nie zjadłam, ale po żadnym objawów nie czułam.
barbieri
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 215
Rejestracja: wt 22 lis, 2011 22:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: barbieri »

nie będę zaczynać nowego tematu, więc zapytam tutaj. spotkaliście się może z bezglutenowymi wędlinami sojowymi?
http://akstheauthor.blogspot.com/ Nowy post o miejscach w autobusie, czyli co komu się należy. Zapraszam do dyskusji.
Awatar użytkownika
alva_alva
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2067
Rejestracja: czw 12 sty, 2012 14:37

Post autor: alva_alva »

Nie, nie widziałam takich.
Awatar użytkownika
Demeter24
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 168
Rejestracja: śr 26 lis, 2014 15:08
Lokalizacja: Toruń

Re: Polsoja

Post autor: Demeter24 »

Na temat tofu znalazłam takie coś http://polsoja.com.pl/produkty/tofu/, producent napisał, iż jest to produkt bezglutenowy :)
Gdyby rzeźnie miały szklane ściany, każdy byłby wegetarianinem.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8115
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Polsoja

Post autor: Leeloo »

super info :)
ODPOWIEDZ