cukiernio-piekarnia Margita w Warszawie

Jeżeli znalazłeś nowego producenta, dowiedzialeś się czegoś nowego o nim - podziel się tą informacją.

Moderator: Moderatorzy

Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

hanulinka pisze:
Adrian pisze:Teraz będzie drugi punkt sprzedaży w Warszawie przy al.ken 15 blisko stacji metra :!: :)
Potwierdzone przez właścicielkę piekarni, do której się sprowadzają :) Piekarnia jest bliziutko wyjścia z metra (stacja Kabaty) na północ, po zachodniej stronie al. K.E.N, zaraz za "szmateksem", gdyby ktoś miał problemy z odszukaniem.
Alleluja!
Wreszcie się w końcu wybiorę, bo na Wolę wybitnie mi nie po drodze....
Wiadomo od kiedy?
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8116
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Post autor: Leeloo »

Ola_la, ja również świętuję :D
bez kitu, z pracy czy uczelni będę śmigać <3
Awatar użytkownika
LumiBo
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 62
Rejestracja: pn 02 kwie, 2012 21:42
Lokalizacja: Warszawa / Maków

Post autor: LumiBo »

Byłam i potwierdzam. Bardzo blisko wyjścia z metra :) Bogata oferta :)
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

Dziś tam będę :)
A na ich stronie zauważyłam, że oferują produkty "bez glutenu i BEZ PSZENICY" - to jest miła zmiana, bo na początku mieli także (a raczej głównie) wypieki ze skrobią pszenną bezglutenową i to też odbierało mi motywację do wyprawy na Wolę.
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8116
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Post autor: Leeloo »

Ola_la, czekam na relację :)
Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Adrian »

Czy ktoś może wie, czy pieczywo świeże będzie tam dostępne cały czas, tak samo jak na Woli :?:
Ostatnio zmieniony pt 20 wrz, 2013 16:46 przez Adrian, łącznie zmieniany 1 raz.
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

No właśnie nie cały czas...
Załapałam się na chwilę przed dostawą.
Pani powiedziała, że dostawy mają w poniedziałki, środy i piątki, ok. 13:00-14:00.
Ale kupiłam pierogi, bo z nimi sobie nie radzę, z chlebem i ciastami idzie mi akurat całkiem nieźle, więc i tak najbardziej zależało mi właśnie na pierogach. Choć liczyłam na jakąś babeczkę czy inne ciasteczko. Następnym razem ;).
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8116
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Post autor: Leeloo »

mnie intrygują kopytka ze szpinakiem :okulary:
Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Adrian »

Ola_la pisze:No właśnie nie cały czas...
Załapałam się na chwilę przed dostawą.
Pani powiedziała, że dostawy mają w poniedziałki, środy i piątki, ok. 13:00-14:00.
Ale kupiłam pierogi, bo z nimi sobie nie radzę, z chlebem i ciastami idzie mi akurat całkiem nieźle, więc i tak najbardziej zależało mi właśnie na pierogach. Choć liczyłam na jakąś babeczkę czy inne ciasteczko. Następnym razem ;).
To jest trochę bezsensu, dostawa jest o 13-14 a sklep zamykają już o 18. Moim zdaniem dostawa powinna być rano tuż po otwarciu tak jak to jest na Woli.
Awatar użytkownika
alva_alva
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2067
Rejestracja: czw 12 sty, 2012 14:37

Post autor: alva_alva »

Ja myślę, że po pierwsze, to by trzeba piec w nocy to wszystko, a po drugie, to z tego co pani w sklepie mówiła, najwięcej klientów jest nie rano, tylko po południu, bo... Wiadomo, że glutenowcy kupują rano pieczywo, gdyż mają sklep np. osiedlowy pod nosem albo Żabkę po drodze do szkoły, pracy, natomiast Magita nie jest raczej po drodze do pracy ani pod blokiem każdego na diecie bg, dlatego większość po pieczywo zjawia się po południu.Stąd dostawy są pewnie dopiero ok. 13.
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

Adrian pisze:To jest trochę bezsensu, dostawa jest o 13-14 a sklep zamykają już o 18. Moim zdaniem dostawa powinna być rano tuż po otwarciu tak jak to jest na Woli.
Czy ja wiem? Po pierwsze dostawa jest co drugi dzień, więc można sobie chleb kupić np. we wtorek, po drugie na Woli pieką na miejscu, więc jest świeży od rana, a na Kabaty trzeba go dowieźć, a przedtem upiec, a potem poczekać, żeby wystygł przed zapakowaniem.
Nie ma co szukać dziury w całym, lepiej cieszyć się, że można dostać świeży chleb bezglutenowy w coraz większej ilości miejsc, co do niedawna było tylko czczym marzeniem.
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
AndziaMamusia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 364
Rejestracja: pn 12 sie, 2013 11:49
Lokalizacja: Żywiec

Post autor: AndziaMamusia »

Mam ochotę na produkty tej piekarni, ale trochę się boję, że zanim chleb dotrze kurierem zeschnie. Powiedzcie, jakie jest to pieczywo - interesują mnie bułki, chleb i pączki. Ja długą trzymają świeżość, czy po rozmrożeniu są zjadliwe?
lianka
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 59
Rejestracja: czw 01 mar, 2012 13:57
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: lianka »

Ja kupuję produkty z tej piekarni w moim osiedlowym sklepie. Pieczywo jest dostarczane raz w tygodniu ok. 15. Odbieram je koło 18 po pracy. Chleb jest świeży i nie kruszy się przez 3 dni. Zapas na pozostałe dni kroję cieniutko i zamrażam. Po rozmrożeniu jest jak świeży.
Natomiast bułki i pączki już w dniu pieczenia po18 są niesmaczne według mnie - twarde i kruche. Jeszcze bułki można odgrzać w piekarniku. Dlatego z bułek i pączków zrezygnowałam.
Polecam natomiast pierogi. Są super!
lianka
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 59
Rejestracja: czw 01 mar, 2012 13:57
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: lianka »

Jadłam pączki ciepłe na miejscu w piekarni na Woli. Były lepsze, ale nie jestem ich fanką.
Ostatnio zmieniony śr 25 wrz, 2013 09:03 przez lianka, łącznie zmieniany 3 razy.
AndziaMamusia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 364
Rejestracja: pn 12 sie, 2013 11:49
Lokalizacja: Żywiec

Post autor: AndziaMamusia »

Lianka, o to mi chodziło. Dziekuję bardzo za informacje. Bardzo chciałam kupić bułki, ale w takim razie zrezygnuję. A możesz mi powiedzieć jaki chleb jest najlepszy? Chciałabym jej kupić coś co ma inny smak niż chleb który piekę. Z ciastami radzę sobie sama, ciastka też czasem piekę, nawet zrobiłam wspaniałego torta na urodziny, teraz będę piec kolejne ;) Drożdżówki - horror.
ODPOWIEDZ