Zawartość PPM

Jeżeli znalazłeś nowego producenta, dowiedzialeś się czegoś nowego o nim - podziel się tą informacją.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
note4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: sob 16 cze, 2012 23:36
Lokalizacja: Polska

Zawartość PPM

Post autor: note4 »

Witam,

Mam fioła na punkcie glutenu , a gdzieś widziałem , że Balviten albo inna firma nie pamiętam jak sie nazywa mają "przecieki" i mają produkty z dużą , o wiele za duża zawartością glutenu itd. Zamawiam z internetu z wszystkich firm m.in Balviten , Schar ,Bezgluten, Celiko , Glutenex (jem chleb od 4 roku życia z glutenexu , klinika w której byłem miała ten chleb , więc chyba jest autentyczny) . A moja prośba (widziałem takie) to podanie mi takich badań kontrolnych , gdzie wyszło , że gdzieś / w jakiejś firmie/produkcie jest za dużo glutenu ... I które firmy są najbardziej autentyczne i warte kupienia , chodzi o zawartość glutenu jak i brak jakiś rzeczy typu E---- itd.

Pozdrawiam :mikolaj:
note4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: sob 16 cze, 2012 23:36
Lokalizacja: Polska

Post autor: note4 »

ponawiam
Awatar użytkownika
rafjas
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 229
Rejestracja: czw 27 maja, 2010 16:30
Lokalizacja: Kraków

Post autor: rafjas »

Hej note4,

Do tej pory było 6 tur badań, wyniku do przejrzenia pod poniższym linkiem

http://www.celiakia.pl/kategoria/badania/, są tam również informacje pokontrolne od producentów.

Myślę, że na Twoje pytanie dotyczące przekroczenia zawartości glutenu w produktach firm "bezglutenowych" odpowiedzą wyniku badań z tury 2 i 5.

Jeżeli chodzi o drugą sprawę czyli co warto kupić, komu zaufać i jak to jest z tymi witaminami E, to niestety nie potrafię odpowiedzieć :-(
Obrazek
note4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: sob 16 cze, 2012 23:36
Lokalizacja: Polska

Post autor: note4 »

a szkoda , ale i tak dziękuję !!! ;) ;) ;)
note4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: sob 16 cze, 2012 23:36
Lokalizacja: Polska

Post autor: note4 »

ktoś się jeszcze wypowie ? :D
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Najbardziej polecałbym Schara - nie używają w ogóle skrobi pszennej i innych składników glutenowych.
ODPOWIEDZ