JUTRZENKA bez glutenu

Jeżeli znalazłeś nowego producenta, dowiedzialeś się czegoś nowego o nim - podziel się tą informacją.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Post autor: Leeloo »

Anula80, jeszcze w Auchanie widziałam, teraz mi sie przypomniało :) poukładane w płytkich pudełkach Goplany
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Post autor: Anula80 »

Auchan akurat mi średnio pasuje, ale jak nie dostanę w carrefourze, to może się wybiorę. Uśmiech dziecka na widok figurki z czekolady BEZCENNY ;) Jeszcze tylko powiem Ci, że też kupiłam te formy na czekoladowe lizaki z tchibo i wyszły rewelacyjne. Jedna czekolada goplany starczyła akurat na tę foremkę z kwiatkami
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Post autor: Leeloo »

Anula80, szukaj, a znajdziesz, wierzę w Ciebie :)

NAWET NIE WIESZ JAK CI DZIĘKUJĘ ZA TĄ INFO!! ja właśnie zabieram sie w weekend za tworzenie lizaków i tabliczek i nie miałam pojęcia ile tej czekolady potrzebuję! dziękować :mikolaj:

no zajarałam się na noc, nie zasnę :D
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Post autor: Anula80 »

Tak gwoli ścisłości, ja robiłam z tabliczki mlecznej, a ona ma 100 gram. Gorzka dla porównania ma 90, ale nie powinno to mieć większego znaczenia, tak sobie myślę
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Post autor: Leeloo »

Anula80, ok ok, ja pewnie będe mieszać smaki. a wiesz może, czy jest biała goplana? bo w sumie jest mi b. potrzebna, a ja nie jestem w temacie, bo nie moge czekolad + nie ogarniam asortymentu czekolad BG
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Post autor: Anula80 »

Jest biała. Też ma 100 gram. Kurcze, dobry pomysł, żeby mieszać :) Następnym razem tak zrobię. Ale nadziewane, to pewnie się nie nadadzą? Były ostatnio w biedronce i jakieś 3 kupiłam
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Post autor: Leeloo »

Anula80, super! mieszane sa najlepsze, no i prezentują się fantastycznie :)
nawet nie wiedziałam że są nadziewane goplany, a Biedronka to mój stały przystanek :P
myślę, że można spróbować z nadziewaną, ale wymieszać ją z normalną.
popróbuję też z dodatkami- jakieś posiekane orzeszki/migdały, pokrojone suszone owoce, wióry kokosowe itp.

mówiłam, że się zapaliłam :P
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Post autor: Anula80 »

Tylko ja w biedronce białej nie widziałam. W stałej ofercie mają mleczną i gorzką. A ostatnio pojawiły się właśnie nadziewane: pina colada, orange i chyba mojito
Jak to się człowiek ciągle czegoś nowego uczy. Na początku przygody z dietą w żadnym "normalnym" sklepie (lidl, biedronka) nie mogłam nic znaleźć i bazowałam tylko na sklepach posiadających specjalistyczną ofertę. Ale nijak mi do nich po drodze nie było. A okazuje się, że głównie w tych dwóch, oferta jest całkiem spora, tylko trzeba poszukać, bo nie ma wszystkiego w jednym miejscu po prostu
Ostatnio zmieniony sob 30 lis, 2013 01:52 przez Anula80, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Post autor: Leeloo »

Anula80, ahh już kojarzę. dzięki za info kochana, jutro zakupy
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Post autor: Anula80 »

Chyba dzisiaj ;) te zakupy znaczy się
Ostatnio zmieniony sob 30 lis, 2013 01:54 przez Anula80, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Post autor: Leeloo »

fakt :D branoc :*
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Post autor: Anula80 »

Dobrej nocki :D i nie myśl już o tych lizakach, żebyś mogła zasnąć. Też spróbuję
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

Leeloo, tylko jeśli nie możesz jeść skrobi pszennej, to uważaj na inne Goplany poza gorzką - bo one mają syrop glukozowy z pszenicy - o ile także on Ci szkodzi.

Ja do gotowania używam czekolad z Lidla - są tańsze od Goplany i moim zdaniem lepsze. Czekolady Fin Carre - tania marka, ale bardzo dobry skład, co więcej z certyfikatem UTZ (choć ostatnio widziałam film, jak wielką ściemą bywa ten cały Fair Trade i UTZ - no ale nie dla znaczka je kupuję). Zawsze staram się mieć w zapasie białą i gorzką (jest też mleczna). Są bardzo tanie, ale naprawdę dobre.
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
Magdula82
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 229
Rejestracja: ndz 07 sie, 2011 19:09
Lokalizacja: Szczecinek

Post autor: Magdula82 »

Anula80 pisze:Ja, niestety, nie mogę ich nigdzie dostać :( Rozglądam się na wszystkie strony w każdym sklepie, w jakim jestem i nic
A ja je dostałam w Polo.
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Post autor: Anula80 »

Ola_la pisze:Ja do gotowania używam czekolad z Lidla - są tańsze od Goplany i moim zdaniem lepsze. Czekolady Fin Carre - tania marka, ale bardzo dobry skład
Nie wiedziałam, że są bezglutenowe. Następnym razem spróbuję. Nie mam jeszcze wielkiej wprawy w tym szukaniu i trochę obawiam się, że mogłabym kupić coś nieodpowiedniego, więc nawet jak skład jest wiarygodny, to się waham, czy kupić. Tym bardziej, że zdarzają się sytuacje, że na opakowaniu nie ma informacji o śladowych ilościach na przykład, a jak się napisze do źródła, to okazuje się, że nie dają gwarancji bezglutenowości :(
A figurek Goplany w Carrefour nie dostałam :( Polo marketu nie za bardzo mam w pobliżu
Ostatnio zmieniony ndz 01 gru, 2013 16:52 przez Anula80, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ