Produkty z Tesco

Jeżeli znalazłeś nowego producenta, dowiedzialeś się czegoś nowego o nim - podziel się tą informacją.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
pentlik
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 57
Rejestracja: pt 01 mar, 2013 21:13
Lokalizacja: Parchowo

Produkty z Tesco

Post autor: pentlik »

Przeszukałem całe forum, ale nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie... Czy produkty z Tesco na których są wypisane alergeny zawierają gluten choć nie jest on wypisany na etykecie danego produktu.... Mianowicie chodzi mi o musztardy, ketchupy, majonezy, sosy do spaghetti na których nie ma nic wspomnianego o glutenie!!! Wiecie coś na ten temat, używacie takich produktów??
Dzisiaj na obiad miałem jajka w sosie musztardowym z musztardy z Tesco i pobolewa mnie brzuch i dlatego stąd moje pytanie.
Mam nadzieję, że te produkty są wolne od glutenu gdyż używa ich moja mama i siostra. Ja staram ich sie nie uzywać, wolałem zaczerpnąć waszej pomocy:)


Jeszcze jedno pytanie, moze banalne, ale tez nie znalazłem na nie odpowiedzi na forum....
Czy gorczyca jest dozwolona dla bezglutenowców... Moja mama wyczytała, że jest zabroniona, ja natomisat wyczytałem, że możemy ja spożywać i dlatego mam dylemat i stąd moje pytanie(może głupie, banalne, ale dla mnie bardzo ważne)


Jeżeli założyłem temat w złym dziale, to proszę pouczcie mnie, podpowiedzcie gdzie zakładać podobne tematy gdyż jestem nowy na tym forum i dopiero uczę sie wszystkiego co z nim związane:)
Awatar użytkownika
noodle
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 418
Rejestracja: pn 11 cze, 2012 15:53
Lokalizacja: krakofsky

Post autor: noodle »

Kiedyś zawiodłam się na chipsach z Tesco. Nie miały napisane na opakowaniu nic o glutenie, a okazało się, że gluten w nich jest.

Pisałam o tym na moim blogu, więc poczytaj, jak chcesz :)
http://bezglutenowy.blog.pl/2012/12/07/ ... e-z-tesco/
http://bezglutenowy.blog.pl/2012/12/10/ ... ag-dalszy/
Zapraszam na mojego bloga! http://bezglutenowy.blog.pl
Od 1.11.2012 na diecie bezglutenowej
Obrazek
Awatar użytkownika
alva_alva
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2067
Rejestracja: czw 12 sty, 2012 14:37

Post autor: alva_alva »

W Tesco jest musztarda bg , więc kupuję tylko tę bg. Ketchup bg z Lidla. Innych podejrzanych produktów nie kupuję. Czasem bakalie i nic mi nie jest.
pentlik
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 57
Rejestracja: pt 01 mar, 2013 21:13
Lokalizacja: Parchowo

Post autor: pentlik »

Chyba źle mnie zrozumieliście.
Do noodle. Temat o chipsach doskonale jest opisany na tym forum i juz go przestudiowalem: Ale dzieki za odpowiedz
Do alva_alva. Ale to jest musztarda na której wyraznie napisane jest, że jest bezglutenowa czy taka o jaka mi chodzi na ktorej wypisane sa alergeny ale nie ma wypisane wśród nich glutenu?
Justyna1982
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 520
Rejestracja: śr 20 paź, 2010 16:47
Lokalizacja: Rydułtowy

Post autor: Justyna1982 »

Ja z własnego doświadczenia robię tak - czytam skład jak w podstawowym składzie wszystko ok, wśród alergenów nie ma wypisanego glutenu to kupuję takie produkty. co do gorczycy to raczej glutenu sama w sobie nie ma chyba, że wchodzi w skład jakieś gotowej mieszanki to różnie bywa z innymi dodatkami.
Dwa bezglutki - mama i syn :) Kocham Cię Tymeczku. Dziękuję za każdy dzień bycia razem.
Magdula82
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 229
Rejestracja: ndz 07 sie, 2011 19:09
Lokalizacja: Szczecinek

Post autor: Magdula82 »

pewnie jesteś wrażliwa na ocet spirytusowy. Kupuj musztardy Roleskiego albo Kamisa delikatesową.
ewik i roksi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: wt 22 sty, 2013 13:06
Lokalizacja: małopolska

Post autor: ewik i roksi »

Dokładnie co do musztard majonezów i keczupów to kupuje tylko z Roleski zdarza mi się też kupić w Lidlu Mc-Donald jeśli dobrze napisałam nazwę - też jest bez glutenu a dokładny wykaz produktów bezglutenowych przygotowany przez Stowarzyszenie jest już po aktualizacji bo dziś go czytałam . My trzymamy się tego wykazu już rok i sprawdza się :)
Awatar użytkownika
alva_alva
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2067
Rejestracja: czw 12 sty, 2012 14:37

Post autor: alva_alva »

pentlik pisze: Do alva_alva. Ale to jest musztarda na której wyraznie napisane jest, że jest bezglutenowa czy taka o jaka mi chodzi na ktorej wypisane sa alergeny ale nie ma wypisane wśród nich glutenu?

Ta musztarda ma znak kłosa.
Awatar użytkownika
idealna81
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 130
Rejestracja: czw 29 paź, 2009 23:34
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: idealna81 »

Przepraszam,ale o jakiej dokładnie musztardzie mówicie ???

Mogę otrzymać nazwę tej musztardy ?

Pozdrawiam
elzak3
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 89
Rejestracja: ndz 02 gru, 2012 09:08
Lokalizacja: Kraków

Post autor: elzak3 »

Musztarda stołowa delikatedowa w żółtej butelce. Ma wyrazny napis produkt bezglutenowy. Firma Roleski.
nomado
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 99
Rejestracja: śr 31 paź, 2012 14:28

Post autor: nomado »

Gdzie jest wykaz produktów bezglutenowych przedstawiony przez Stowarzyszenie ?

Z ketchupów polecam włocławek :) Nawet jednego E tam nie ma.
Na diecie bezglutenowej od zawsze
Awatar użytkownika
rafjas
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 229
Rejestracja: czw 27 maja, 2010 16:30
Lokalizacja: Kraków

Post autor: rafjas »

nomado pisze:Gdzie jest wykaz produktów bezglutenowych przedstawiony przez Stowarzyszenie ?
Link do wykazu produktów bg:
http://www.celiakia.pl/wp-content/uploads/2011/10/WYKAZ05.03.2013.pdf
Obrazek
nomado
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 99
Rejestracja: śr 31 paź, 2012 14:28

Post autor: nomado »

Dzięki wielkie :)

Dlaczego w tym wykazie nie ma jogurtów Jogobella ZOTT owocowych i np. ketchupu Włocławek ? Rozumiem że lista nie jest kompletna ?
Ostatnio zmieniony sob 20 kwie, 2013 16:11 przez nomado, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
idealna81
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 130
Rejestracja: czw 29 paź, 2009 23:34
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: idealna81 »

elzak3 pisze:Musztarda stołowa delikatedowa w żółtej butelce. Ma wyrazny napis produkt bezglutenowy. Firma Roleski.
Bardzo dziękuje za dokładną informacje odnośnie musztardy.

Pozdrawiam i miłej niedzieli życzę .
Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Adrian »

Będąc ostatnio w Tesco zauważyłem parówki bezglutenowe paczkowane firmy "Stara wędzarnia" za 9,89 zł.
Ostatnio zmieniony pn 08 lip, 2013 16:58 przez Adrian, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ