Produkty z Tesco

Jeżeli znalazłeś nowego producenta, dowiedzialeś się czegoś nowego o nim - podziel się tą informacją.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
evita
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pn 21 maja, 2007 09:30

Re: Produkty z Tesco

Post autor: evita »

Na temat Tesco mam tylko jedno do powiedzenia, a raczej pokazania:

REGAŁ bezglutenowy w Tesco w mieście Reading w UK contra półeńka bezglutenowa (czytaj 3 rodzaje chleba) w Tesco w naszej pięknej Stolicy Polski.

Do tego trzeba by było dodać mąkę ryżową i gryczaną stojącą obok pszennej (wszystko się sypie, wszystko się miesza) no i te paróweczki ze Starej Wędzarni.
Większość z nas powie: "no dobre i to", a ja Powiem : WSTYD, po prostu WSTYD Panowie i Panie z Zarządu Tesco, po remoncie sklep wygląda prawie identycznie jak ten w Anglii, jednak jak wiadomo Prawie stanowi ogromną różnicę".

To takie (złośliwe) westchnienie na 10-lecie w Unii :D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Kcal
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: czw 12 cze, 2014 15:36

Re: Produkty z Tesco

Post autor: Kcal »

Zawiodłam się na Tesco w Kielcach. Najpierw nie mogłam niczego zlokalizować, dopiero 6 pani z obsługi była mi wstanie powiedzieć gdzie jest żywność ECO, o bezglutenowej nawet nie słyszały. Okazało się że dla beztlenowców nie ma prawie nic, żadnej mąki nie znalazłam.
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Produkty z Tesco

Post autor: Anula80 »

Niestety, mąki u mnie też nie ma, ale jest chleb Balvitenu - 2 rodzaje.
Na początku diety też chodziłam do pracowników sklepów z pytaniem o produkty bg i wszyscy mówili, że nie mają (Biedronka, Lidl, Tesco). W ponad 90% przypadków ludzie pracujący w takich i innych sklepach nie mają pojęcia na ten temat. Radzę Ci dobrze przejrzeć forum, a szczególnie wątki z produktami i następnym razem samej szukać. Możesz sobie nawet zrobić na początku listę i z nią chodzić, co można kupić w Lidlu, co w Biedronce, itd. Wbrew pozorom sporo jest takich produktów :)
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Gosiuuunia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 363
Rejestracja: pn 17 lip, 2006 00:31
Lokalizacja: Łódź

Re: Produkty z Tesco

Post autor: Gosiuuunia »

W Anglii Tesco ma swoją linię produktów bezglutenowych. Zresztą jak każda większa sieć supermarketów. Może dało by rade sprowadzać je do Polski?
Awatar użytkownika
ewcia98
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 53
Rejestracja: sob 18 paź, 2014 22:08
Lokalizacja: Lębork

Re: Produkty z Tesco

Post autor: ewcia98 »

Widziałam najnowszą gazetkę z Tesco. Są tam produkty bg, które będą dostępne od 23.10 do 28.10
Jestem z małego miasta i u mnie też będzie kilka tych produktów - strona 6 gazetki.
No oczywiście w większych jest większy wybór - str. 13 gazetki <brawo>
Obrazek
md573
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 134
Rejestracja: ndz 16 lut, 2014 20:29
Lokalizacja: Mielec

Re: Produkty z Tesco

Post autor: md573 »

Rzeczywiście pojawiło się kilka produktów bezglutenowych, ciekawe czy będzie to stała oferta. Niestety ceny niektórych są strasznie zawyżone np. delicje Bezglutenu za 13.99 zł. Generalnie w Tesco trzeba patrzeć na ceny, gdyż można spotkać produkty w niskiej cenie ( np. parówki Indykpol za 3 zł) lub bardzo wysokiej ( np. mielonka tyrolska Profi za 4.99 zł, gdy w zwykłych delikatesach kosztuje połowę tej ceny)
Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Produkty z Tesco

Post autor: Adrian »

W moim Tesco są te makarony zielone SamMills ten same co są w Biedronce z tym, ze cena jest wyższa 5.99zł, jest jeszcze pieczywo Schara po 5.99zł i bułecznki "ciabaty", do tego mąka Schara...może coś jeszcze będą sprowadzać...
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Produkty z Tesco

Post autor: Leeloo »

Od 1 listopada 2014 r. bezglutenowe produkty firmy Kubara Sp. j. (wcześniej Ekoprodukt Sp. j.) będą dostępne w dziale „Zdrowa żywność” w sieci hipermarketów Tesco. Marka Amarello obejmuje produkty bezglutenowe, których skład w większości oparty jest na bogatym w wapń, żelazo, magnez i błonnik amarantusie.
W dziale „Zdrowa żywność” we wszystkich hipermarketach Tesco znajdziemy:
• Musli Kolumba – wyjątkową mieszankę ekologicznych, bezglutenowych składników, która unikalny smak zawdzięcza kompozycji ekspandowanej kaszy jaglanej, amarantusa oraz ryżu z miodem, kakao i malinami,
• Amarelki – delikatnie słodkie i chrupiące talarki z amarantusa, wytwarzane bez dodatku tłuszczu, jajek i mąki
• Amarantus ekspandowany z miodem – wytwarzany na bazie ziaren z upraw rolnictwa ekologicznego, które dzięki dodatkowi miodu świetnie sprawdzi się w roli słodkiej przekąski lub śniadaniowego dodatku do jogurtu, mleka czy soku.

http://www.celiakia.pl/amarello-w-sieci ... esco-7274/
Awatar użytkownika
sandyy
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2561
Rejestracja: ndz 27 lip, 2014 22:30

Re: Produkty z Tesco

Post autor: sandyy »

Łiiii w koncu bedzie, co kupic w Tesco => kusza Amarelki ;)
Poki co u mnie w Teskaczu straszna bida z produktami bg...
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Produkty z Tesco

Post autor: Leeloo »

generalnie bida w Teko od zawsze. Ale walczymy :guns: Amarelki to cud natury :sylwester:
Awatar użytkownika
sandyy
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2561
Rejestracja: ndz 27 lip, 2014 22:30

Re: Produkty z Tesco

Post autor: sandyy »

Nie zarlam :batman:
Kwestia czasu, teraz zapoluje :sylwester:

Z wszystkich produktow bg za odkrycie uwazam amarantus (pyyyyyszka :) )
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Produkty z Tesco

Post autor: Leeloo »

to szykuj się na kolejną rewolucję :D

za Amarelki dam się pokroić :batman:
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Produkty z Tesco

Post autor: Leeloo »

Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Produkty z Tesco

Post autor: Anula80 »

Fajnie, że w Tesco coś się zmienia. Nawet w moim małym jest część tych produktów
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Produkty z Tesco

Post autor: Adrian »

W moim Tesco na półce z napisem produkty bezglutenowe...pojawiły się produkty glutenowe :!: np. owsianka na mleko, otręby pszenne, otręby gryczane ( ze śladowymi ilościami glutenu) jeszcze jakaś mieszkanka błonnikowa na mleko, która ma w składzie pszenice i wiele wiele innych rzeczy...tylko chleb Schara jest bezglutenowy...jednym słowem skandal... :galy:
ODPOWIEDZ