MIRADENT xylitol

Jeżeli znalazłeś nowego producenta, dowiedzialeś się czegoś nowego o nim - podziel się tą informacją.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Brawurka81
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: wt 28 cze, 2011 05:40
Lokalizacja: 3-miasto

MIRADENT xylitol

Post autor: Brawurka81 »

Treść ze strony producenta:


"
Xylitol cukierki
Cukierki z ksylitolem zamiast cukru BEZ GLUTENU


Miradent Xylitol cukierki wynaleziono specjalnie do uzupełniania codziennej higieny jamy ustnej. Stanowią one doskonałą alternatywę i uzupełnienie gum do żucia z ksylitolem. Przeznaczone są dla osób z suchością jamy ustnej (kserostomia), a także dla pacjentów protetycznych i ortodontycznych. Dzięki właściwości ksylitolu powstaje efekt chłodzący, który zgodnie z badaniami naukowymi ma działanie kariostatyczne i antykariogenne. Wywołuje przyjemne uczucie świeżości. Cukierki z ksylitolem przeznaczone są także dla diabetyków, jako idealne uzupełnienie codziennej higieny jamy ustnej.

Ksylitol cukierki słodzone w 100% słodzone ksylitolem w trzech smakach: melon, wiśnia i mięta zapobiegają gromadzeniu się płytki nazębnej na powierzchni zębów, remineralizują szkliwo, nie zawierają glutenu. Wszystkie produkty Miradent z ksylitolem nie zawierają składników genetycznie zmodyfikowanych, np. takich jak: aspartam, sorbitol, laktoza, i gluten. Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) zaleca ksylitol do ochrony przed próchnicą.

Zalecana dawka: Spożywanie cukierków podobnie jak mycie zębów powinno odbywać się 3 razy dziennie po każdym głównym posiłku lub zgodnie z potrzebą. Aby w pełni wykorzystać zalety ksylitolu zaleca się jego regularne spożywanie. "


Nie wiem jak jest z gumami, ale napisałam e-mail do producenta i czekam na odpowiedź.
Brawurka81
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: wt 28 cze, 2011 05:40
Lokalizacja: 3-miasto

Post autor: Brawurka81 »

Informacja od producenta odnośnie gum Xylitol:

Dzień dobry,
gumy z ksylitolem posiadają w swoim składzie jedynie:
- czysty Xylitol,
- gumę bazową pozyskiwaną z Akacji Senegalskiej,
- lecytynę,
- ditlenek tytanu (Cl 77891),
- wosk pszczeli.
Nie ma w składzie glutenu.
Pozdrawiam
A. Dudzińska


Pragnę również dodać, że składniki takie jak: wosk pszczeli, lecytyna oraz Cl 77891 występują w bardzo niewielkich ilościach.
A. Dudzińska
Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Adrian »

Ciekawe czy są dobre w smaku :?:
Ostatnio zmieniony wt 09 kwie, 2013 16:54 przez Adrian, łącznie zmieniany 1 raz.
Brawurka81
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: wt 28 cze, 2011 05:40
Lokalizacja: 3-miasto

Post autor: Brawurka81 »

osobiście próbowałam o smaku mięty gumy i jest smaczna choć smak nie utrzymuję się tak długo jak przy gumach np orbit, ale żołądek mnie po niej nie bolał, ja jestem bardzo zadowolona z tego produktu :)
Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Adrian »

Trochę drogie te gumy u mnie w Warszawie w aptece kosztują 13 zł za jedne opakowanie, a w smaku są kiepskie...tęsknie za orbitem... :|
Ostatnio zmieniony pt 19 kwie, 2013 16:32 przez Adrian, łącznie zmieniany 2 razy.
Brawurka81
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: wt 28 cze, 2011 05:40
Lokalizacja: 3-miasto

Post autor: Brawurka81 »

To prawda te gumy do żucia nie może takie jak orbit, ale bez glutenu i
aspartamu :-)
Ostatnio zmieniony śr 05 cze, 2013 00:30 przez Brawurka81, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
uniaczek
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 507
Rejestracja: sob 19 sty, 2013 17:25
Lokalizacja: Gniezno

Post autor: uniaczek »

Syn twierdzi,że smaczne i ujdą.... Niestety trzeba było je sprowadzać przez internet, bo żadna z odwiedzonych przeze mnie aptek nie miała ich w ofercie. Dochodzą więc koszty wysyłki - niemałe w stosunku do ceny gumy
Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Adrian »

uniaczek pisze:Syn twierdzi,że smaczne i ujdą.... Niestety trzeba było je sprowadzać przez internet, bo żadna z odwiedzonych przeze mnie aptek nie miała ich w ofercie. Dochodzą więc koszty wysyłki - niemałe w stosunku do ceny gumy
Te gumy są dostępne nie tylko w aptekach, ale również w sklepach ze zdrową życwnością typu Organica.
ODPOWIEDZ